• Facebook
  • Google+
  • Twitter

W dniu 13 czerwca odbył się Kietrzu woj opolskie półmaraton (21KM) w którym wziął udział nas reprezentant akademi Artur Oślizło.


W biegu uczestniczyło 300 osób Artur kat open zajął 17 pozycje czasem 1 godzina 34 minut 14 sekund w kategorii wiekowej do 30 lat okazał się najlepszy wygrywając swoja kategorie wiekową.

Dzień później nasz zawodnik po udanym biegu w Kietrzu wziął udział Festiwalu Biegowym Wodzisławiu gdzie do pokonania była trasa długości 10 km, biegu wzięło udział 80 osób i tym razem Artur nie zawiódł osiągając 2 pozycje kat open wynikiem 39 minut 42 sekundy przegrywając zwycięzca biegu o 12 sekund. Ten weekend należał do Artura który osiągnął wspaniale sukcesy patrząc po wynikach na pewno nie są to ostanie ociągnięcia naszego zawodnika i życzymy dalej tak wysokiej formy. W biegu wziął również drugi nas zawodnik Damian Grabarczyk który czasem 48 minut 41 sekund również zajął wysoka lokatę znajdując się na 23 pozycji.

W dniu 20 czerwca odbył się bieg GRILL+RUN=FUN pod hasłem „Biegiem na ratunek” w Palowicach gdzie odbyły się biegi na dystancjach 5 i 15 km. Z akademi udział w zawodach wzięły 3 osoby gdzie dwie osoby pobiegły na 5 km i jedna na 15 km , warunki na trasie nie należały do łatwych przez podający deszcz na trasie było bardzo ślisko i dużo błota. W biegu na 5 km uczestniczyło 70 osób, w kat open drugie miejsce zajął Marcin Sutkowski czasem 19 minut 6 sekund tracąc do zwycięscy zaledwie 2 sekundy, również bardzo dobrze spisała się Karolina Filec która kat open zajęła 14 pozycje czasem 21 minut 9 sekund co dało jej wśród pan drugie miejsce przegrywając zwyciężczynią biegu zaledwie o jedna sekundę, warto dodać ze Karolina miała upadek na trasie co kosztowało jest utratę paru sekund a kto wie czy nie zwycięstwa biegu ale najważniejsze że nic poważnego się nie stało i dobiegło cała i zdrowa. Wracając do Karoliny to po raz kolejny udowodniła że jest wielkim talentem pokazując że może rywalizować z najlepszymi mimo że dopiero zaczyna przygodę bieganiem a nie tylko w swojej kategorii wiekowej. W biegu na 15 km reprezentował nas Damian Grabarczyk w biegu uczestniczyło 65 osób który zajął również bardzo wysokie miejsce 16 z czasem 1 godzina 2 minuty.

W tym samym dniu 20 czerwca w Rogowie odbył się pierwszy bieg parafiany na dystansie 4 km gdzie nie mogło zabraknąć naszego reprezentanta Artura Oślizło. Artur lepiej spisać się nie mógł wygrywając bieg czasem 12 minut 47 sekund wyprzedzając drugiego na mecie o 30 sekund w biegu uczestniczyło 40 osób.

Na koniec chciał bym zaprosić na kolejne treningi które odbędą się 25 czerwca czwartek o godzinne 18 , poniedzialek 29 czerwca i 1 środę 1 lipca o godzinie 18 30 wszystkie treningi na Gokir. Chciałbym napisać jeszcze że głównym celem akademi jest wspólne biegania na treningach (rekreacyjnie) minimalny dystans do pokonania to 4,5 km serdecznie zapraszam do wspólnego biegania.
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany