• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Od sierpnia autobus linii 31 nie będzie zatrzymywał się już w Świerklanach Górnych, ani na przystanku Jankowice Plebiscytowa. Do Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku wpłynęło pismo informujące o rezygnacji gminy Świerklany z prowadzenia linii 31 przez Świerklany Górne. Od 1 sierpnia autobusy ZTZ-u nie będą obsługiwać już przystanków: Świerklany Piekarnia, Świerklany Skrzyżowanie, Jankowice Plebiscytowa. Urząd Gminy swoja decyzję tłumaczy zbytnim natężeniem ruchu na ulicach: Kościelnej, Rybnickiej i Plebiscytowej. Od przystanku Jankowice Urząd Gminy trasa będzie przebiegać po obecnej trasie linii 13/32.


Poniżej zamieszczamy treść pisma, które wpłynęło do Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.
urzad-gminy-swierklany-rezygnuje-ztz-rybnik

Foto: www.ztz.rybnik.pl

Źródło: www.rybnik.com.pl
 • sam

  ŻENADA, PO PROSTU ŻENADA !!!
  Ostatni normalny autobus (nie licząc drożyzny prywaciaków) nam zabierają.
  No i ja się pytam: „w imie czego przepraszam ?”
  Super decyzja, skoro wójt taki mądry – to niech sobie dojeżdża chociażby do Urzędu Gminy autobusem. Ale nieeeeeeeee, wójt ma własnego szofera i głęboko podstawowe potrzeby mieszkańców !

 • przyszły wójt

  Brawo Antek Brawo. Jeszcze z dwie dobre decyzje do wyborów samorządowych się przydadzą.
  Przypomnimy ci to jak będą wybory i przydziesz na zebranie

 • pasażer

  .Jak mówią jak niewiesz o co chodzi to chodzi o kasa.I Amajz chyba zbiera z R-busa i P-ka dewidenda co miesiąc.

 • Pracujący

  brak słów, jedyny autobus który jeszcze kursował normalnie też nie pojedzie,to jest jakaś paranoja.Teraz będziemy jeżdzić jak śledzie w puszcze P-busem, ktory zawsze jest przepełniony o ile w ogole jedzie, bo to że na rozkładzie jest napisane ze pojedzie w P-busach tego nieoznacza.W „normalalnie zarzadzanych” miastach autobusów sie dokłada zeby zmniejszyc korki, a u Nas ? Likwiduje się- Brawo!

 • Licealistki

  Co to ma być?!!!!

  My codziennie podczas roku szkolnego dojeżdżamy tym autobusem do szkoły, innych połączeń nie mamy, chyba że P-ki i R-busy które są o wiele droższe i zawsze przepełnione, poza tym argument wójta w tej sprawie jest „naciągany” ; ponieważ jeden autobus jeżdżący nie częściej niż co 1,5 godziny nie wpływa tak bardzo na ruch, by narobić jakiekolwiek problemy.

  Przepraszamy bardzo ale na ten moment uważamy Pana, Panie wójcie za IDIOTĘ

  podejmującego decyzje nie patrząc na to jaki to ma wpływ na mieszkańców gminy (chociażby starsi ludzie nie mający prawa jazdy) ,

  mógł Pan przemyśleć swoją decyzję; ponieważ ten jeden autobus to chyba mniejsze utrudnienie niż wiele rodziców podwożących samochodami swoje dzieci na przystanek do Jankowic.

 • janek

  tez nie rozumie do końca tego uzasadnienia, ale mom nadzieja, ze wiedzom co robiom !!! oby to yno nom na dobre wyszlo

 • gość

  i Świerklany tym oto sposobem znów mają zero połączenia z Rybnikiem bo dla Jankowic nie zmienia to zupełnie nic.

  • endzi

   Nie żałuję ich wcale chcieli Mrowca to mają

 • TheSilencePL

  Co ten Amajz robi? Najpierw MZK teraz ZTZ, on chyba bardzo nie chce wójtem zostać. Rozumia, jakby najpierw na stronie gminy napisali, że w celu tam poprawy komunikacji, trzeba będzie zrobić to i to, będą utrudnienia itp. Ale nie, lepiej zrobić chaos komunikacyjny.

 • Justyna

  super! nie skomentuje nawet tego co się z tą gminą dzieje…

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
 • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
 • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany