• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Tygodniowy wyjazd z wyżywieniem, noclegiem i transportem za 200zł? Wydaje się niemożliwe?! A jednak można 🙂


Odkąd powstała Akademia Biegania w naszej gminie zauważalny jest wzrost zainteresowania sportem wśród naszych mieszkańców. Idąc z prądem chcielibyśmy to wykorzystać i jeszcze bardziej zachęcić ludzi do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu!

Weekendy przed telewizorem, nudne wakacje na plaży w Egipcie? Wydaje się znajome? Czas to zmienić. Wystarczy dać trochę z siebie, zaakceptować kilka niewygód, a możesz świetnie spędzić czas tanim kosztem pamiętając go na długie lata.

Większości wydaje się, że aby podróżować trzeba mieć górę pieniędzy i spore doświadczenie. Jeszcze kilka lat temu też tak myśleliśmy, ale na szczęście w porę doszło do nas, że to nie prawda. Jedyne co musisz zrobić, to zaryzykować – ten jeden raz. Kiedy poczujesz wolność przemierzając góry z plecakiem, spływając kajakiem dziką rzekę lub przejeżdżając rowerem przez piękną puszczę zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. To wciąga, nawet nie wiesz jak bardzo – będziesz chciał do tego wracać i zaczniesz szukać coraz to nowszych pomysłów na kolejne wyjazdy.

3

Z doświadczenia wiemy, że najtrudniej jest zacząć. Dlatego wraz z innym mieszkańcem gminy, Mateuszem – oferujemy Wam naszą pomoc, podzielimy się dobrą radą i pokażemy jak dobrze i tanio podróżować.
Od razu uprzedzamy – nie potrzebujesz super sprzętu oraz genialnej kondycji. Wystarczy trochę odwagi – do wszystkiego przecież da się dojść małymi krokami 🙂
Nikt z nas przecież nie zaczynał od Himalajów czy Alp!

Razem z Mateuszem należymy do Akademickiego Klubu Turystycznego „Watra” z Gliwic i to tam znaleźliśmy inspirację, poznaliśmy ludzi którzy pokazali nam „jak to się robi”. Od 55 lat klub zrzesza ludzi lubiących aktywnie spędzać czas. Działając przy Politechnice Śląskiej obracamy się w kręgach studenckich – a co za tym idzie – trzeba radykalnie obniżać koszty wyjazdów. Spanie w namiotach, bacówkach, posiłki gotowane na ognisku, podróżowanie autostopem to dla nas normalne. Kiedy zrezygnujesz z niektórych wygód można na prawdę znacznie ograniczyć koszta, a gdy się do tego przyzwyczaisz to pożałujesz, że nie robiło się tego wcześniej.

O „Watrze” możnaby napisać wiele, dlatego odsyłam do wywiadu, który dużo wyjaśnia:
http://www.akt.gliwice.pl/cms/index.php/o-klubie

Na przełamanie lodów zapraszamy do właśnie takich wyjazdów, które sami prowadzimy, może złapiesz bakcyla i ruszysz z nami w świat 😉

Na chwilę obecną razem z Mateuszem zapraszamy Was na dwa rowerowe wyjazdy po Polsce.

2-5.07 JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA – wybierzemy się w szeroko pojętą jurę. Postaramy się zjechać ją wzdłuż i wszerz oraz wyciągnąć z niej to co najlepsze. Poruszać będziemy się nie tylko popularnymi szlakami (Orlich Gniazd), ale również tymi mniej uczęszczanymi. Jura to przede wszystkim piękne krajobrazy, dzika przyroda, skały, warownie i jaskinie, które połączymy w całość na tym jednym wyjeździe. A zrobimy to w jedynej słusznej opcji: rower+sakwy+namiot.
Prowadzący – Rafał Fizia, mail: rafal.fizia@gmail.com, tel: 500 022 624

6-9.08 PIENINY – grupa gór ciągnąca się od Szczawnicy do Czorsztyna, aż na Słowację. Cała pokryta skałami wapiennymi, wpadającymi wprost do Dunajca. Podczas naszej wyprawy będziemy je oglądać z każdej strony, startując z Krakowa i zahaczając również o inne atrakcje i góry.
Prowadzący – Mateusz Błanik, mail: blanik.inf@gmail.com, tel: 724 717 829

Koszt – 60 PLN, cena obejmuje: noclegi, sprzęt biwakowy, opiekę prowadzących, ubezpieczenie.

Nasze wyjazdy są częścią szerszej inicjatywy – Akcja Lato, z którą możesz wybrać się także w góry i na kajaki. Więcej szczegółow:
http://www.akt.gliwice.pl/cms/index.php/akcja-lato

1

2

4

5

6
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany