• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Już w najbliższą sobotę 13 kwietnia piłkarki drużyny Czarne Świerklany rozegrają mecz ze Starówką Nowy Sącz o godzinie 15:00 na boisku Fortecy Świerklany. Czarne Świerklany występują w I lidze kobiet zajmując aktualnie 5 pozycję.


O zmianach w Czarnych Gorzyce mówiło się już w tamtym roku. Drużyna w rundzie jesiennej uzbierała 10 punktów prezentując przy tym ciekawy ofensywny futbol. Beniaminek stał się swego rodzaju rewelacją ligi. Teraz po przeniesienie klubu do Świerklan ma być jeszcze lepiej. O szczegółach rozmawiamy z trenerem prezesem Czarnych Świerklany – Mariuszem Ilnickim.

To była mozolna i ciężka praca wielu osób od stworzenia Klubu (Kobiecy Klub Sportowy Czarne Świerklany), bazy treningowej, sponsoringu do spraw papierkowych i organizacyjnych – jednym słowem koszmar. Na szczęście dużą pomoc otrzymaliśmy od działaczy PZPN, OZPN, Wójta Gminy Świerklany oraz pracowników gminy, a także od działaczy Czarnych Gorzyce, Krzyżanowic oraz Fortecy Świerklany i FC Kościan. Za to bardzo dziękujemy tym ludziom! Na dzień dzisiejszy zamknęliśmy etap nazwy klubu i miejsca rozgrywania spotkań oraz zarządów. Podpisujemy z zawodniczkami kontrakty 3-letnie oraz umowy sponsorskie. Po sezonie zakończymy proces przekształcania według przepisów PZPN – mówi Mariusz Ilnicki.

Jakie zmiany kadrowe zaszły w drużynie ?
Drużyna co rundę jest mocniejszym i bardziej zgranym kolektywem. W okresie zimowym do Unii Racibórz przeszła Ewelina Kamczyk, natomiast Aleksandra Aniśko zakończyła przygodę z piłką. Do zespołu dołączyła Kasia Krupa z Unii Racibórz oraz kilka ciekawych młodych zawodniczek. Jesteśmy na etapie rozmów z Kingą Nowak z 1. FC Katowice oraz z kilkoma zawodniczkami z Czech m. in. z Andreą Kreckową, która ma za sobą epizod w raciborskiej Unii. Chcemy też jeszcze pozyskać klasową bramkarkę

Jakie cele postawiono zostały drużynie na najbliższą rundę i następny sezon ?
Mamy dużą stratę do lidera, więc naszym celem jest znalezienie się na podium, choć będzie bardzo ciężko, ale kto wie? To piłka i walczymy do końca! Chcemy pokazać znów coś nowego i ciekawego w tej lidze. Następny sezon to ciężka praca, bo celem jest awans do Ekstraligi, dojście do 1/8 Pucharu Polski oraz wystartowanie z młodzieżą w III lidze.

Jak przebiegały przygotowania do rundy wiosennej ?
Okres przygotowawczy był dość szarpany. Startowaliśmy w futsalu i kilku turniejach. Później zgrupowania miały kadry (Nikol Kaletka U19, Monika Jaskółka U-17 oraz Angelika Tlałka – kadra futsalu) i ciągnęły się też sprawy organizacyjne klubu. Dopiero od stycznia dziewczyny ostro pracowały nad siłą, kondycją i motoryką. Rozegraliśmy tylko dwa sparingi – z Polonią Tychy 21:1 oraz z AZS UJ Kraków 0:6. Obecnie zespół na świeżości pracuje nad nową taktyką i przyglądamy się nowym nabytkom. Czekamy jeszcze na decyzję Soni Fajer, która nie wznowiła treningów oraz Eli Zygli i Anety Szymanowskiej. Na dzień dzisiejszy kadra liczy 22 zawodniczki i na ostatni weekend przed ligą planujemy sparing z drużyną z niższej grupy rozgrywkowej. Ligę zaczynamy 13. kwietnia meczem ze Starówką Nowy Sącz o godzinie 15.00 w Świerklanach.

Źródło: www.kobiecapilka.pl
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
  • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
  • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany