• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Kosmetyki naturalne sukcesywnie zalewają rynek beauty. Na półkach niemal każdej drogerii znaleźć można taki produkt jak mydło naturalne, szampon, krem, a także balsam i hydrolat.

Jednak chociaż wybór kosmetyków naturalnych staje się coraz większy, a ich ceny przystępne, to w dalszym ciągu wiele osób nie jest przekonanyh do ich stosowania. Za wyborami konsumenckimi najczęściej przemawia obawa przed faktycznym składem kosmetyków naturalnych, a także przyzwyczajenie do dotychczas stosowanych produktów. Jednak zamiast z góry skreślać dany produkt należy zastanowić się dlaczego warto sięgać po naturalne mydła kosmetyczne.
Znacznie zdrowsze dla skóry
Jednym z głównych powodów, dla których warto sięgać po naturalne mydła kosmetyczne jest ich łagodna, przyjazna dla skóry formuła. Dzięki zawartości wyłącznie naturalnych składników mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików oraz osoby posiadające skórę wrażliwą. Ich neutralne pH sprawia, że skóra po kąpieli nie jest wysuszona, co jest częstym zjawiskiem w przypadku stosowania zwykłych, drogeryjnych mydeł.
Decydując się na zakup mydła naturalnego dopasowanego do indywidualnych potrzeb skóry należy zwrócić uwagę na to, jakich składników użyto do jego produkcji. Jest to szczególnie istotne, ponieważ właśnie te składniki decydują o głównych właściwościach poszczególnych mydeł. Do najpopularniejszych składników należą:
• aloes – do skóry wrażliwej,
• oliwa z oliwek – do skóry suchej,
• owies – do skóry tłustej,
• miód – do każdego typu skóry.
Oczywiście gama składników wykorzystywanych do produkcji naturalnych mydeł kosmetycznych jest znacznie szersza, jednak te ww. uznawane są za najbardziej uniwersalne. Dobierając mydło dopasowane do swoich potrzeb można osiągnąć efekt zdrowej i lśniącej skóry, która zachwycać będzie jędrnością i młodzieńczym blaskiem.
Bezpieczne dla środowiska
Kolejną korzyścią płynącą ze stosowania kosmetyków naturalnych jest możliwość przyczynienia się do ochrony środowiska. Wzrost świadomości dotyczącej konieczności ograniczenia emisji zanieczyszczeń sprawia, że ludzie znacznie chętniej sięgają po produkty eko, które wytwarzane są w sposób przyjazny dla środowiska. Do tego typu produktów można zaliczyć naturalne mydła kosmetyczne.
Produkcja mydeł naturalnych już od pierwszych chwil przebiega w zgodzie z naturą. Wykorzystywane składniki uprawiane są na ekologicznych plantacjach, na których nie stosuje się toksycznych nawozów, a gleba użyźniana jest wyłącznie w sposób naturalny. Co więcej, również sam proces produkcji często przeprowadzany jest ręcznie, co zmniejsza emisję szkodliwych substancji do środowiska. Również opakowania tego typu produktów wytwarzane są z tworzyw, które w całości mogą być poddawane recyklingowi.
Równie istotnym argumentem, przemawiającym za wyborem mydeł naturalnych jest to, że w całym procesie produkcji pomija się etap testowania ich bezpieczeństwa na zwierzętach. Do określenia ich skuteczności oraz delikatności przeprowadza się specjalistyczne testy laboratoryjne, które nie wymagają zaangażowania istot żywych.
Szerokie zastosowanie
Choć niewątpliwe głównym zastosowaniem naturalnych mydeł kosmetycznych jest codzienna pielęgnacja ciała i dłoni, to w rzeczywistości można wykorzystywać je również na szereg innych sposobów. Delikatne formuły sprawiają, że mogą z powodzeniem stanowić element bazowy samodzielnie przygotowywanych kosmetyków, takich jak kremy i maseczki, a także mogą być stosowane do pielęgnacji włosów.
Dodatkowo, w przeciwieństwie do pozostałych kosmetyków kąpielowych, naturalne mydła mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, a także niemowlęta oraz osoby starsze. To wszystko za sprawą ich neutralnego pH, które pozwala uniknąć podrażnień i przesuszania skóry.
Jak widać naturalne mydła kosmetyczne posiadają szereg cech, które sprawiają, że warto po nie sięgać. Do zdecydowanych przewag zaliczyć można przede wszystkim ich delikatną dla skóry formułę, szerokie zastosowanie i uniwersalność, a także przyjazność dla środowiska. Należy przy tym pamiętać, aby przed przystąpieniem do zakupów dokładnie zapoznać się ze składem mydła. Niektóre produkty opisywane jako naturalne w rzeczywistości mają niewiele wspólnego z prawdziwymi, naturalnymi mydłami. Aby mieć pewność, że kupowane mydło jest w pełni naturalne zaleca się, aby zakupów dokonywać w profesjonalnych mydlarniach. Dodatkowo alergicy powinni pamiętać o tym, że część składników wykorzystywanych do produkcji kosmetyku może powodować reakcje uczuleniowe, dlatego przed pierwszym zastosowaniem powinni zwrócić uwagę na to, czy wybrane mydło nie wywoła niepożądanych reakcji.

Artykuł sponsorowany
INFORMUJEMY, ŻE ZAKAZ RUCHU NA UL. RYBNICKIEJ NIE DOTYCZY DOJAZDU DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW !
Można legalnie wjeżdżać na przeglądy. Tablica będzie poprawiona przez firme EUROVIA.
Stacja Kontroli Pojazdów

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
  • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
  • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany