• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Do odwołania zamknięto dla ruchu drogę wojewódzką 932 pomiędzy Świerklanami a Marklowicami. Droga będzie zamknięta dla ruchu tranzytowego. Możliwy będzie tylko dojazd do posesji – informuje Ryszard Pacer z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Wyjaśnia, że dotyczy to odcinka pomiędzy skrzyżowaniem DW 932 z DW 930 w Świerklanach a ul. Wiosny Ludów w Marklowicach. Stan techniczny tego odcinka był bardzo zły, ale z powodu koniecznego objazdu mostu autostrady A1 w Mszanie i upałów nawierzchnia została tak zdeformowana, że zagraża bezpieczeństwu – dodaje Ryszard Pacer.


Dodał, że za kilka dni rozpocznie się prowizoryczna naprawa drogi, by okoliczni mieszkańcy mogli bezpiecznie dojechać do domów. Na generalny remont na razie nie ma pieniędzy.

Przypomnijmy, że z powodu wciąż zamkniętego mostu w Mszanie ruch na lokalnych drogach stał się trudny do wytrzymania. DW 932 służy jako autostradowy objazd. To właśnie tędy codziennie ciągnie sznur aut, które powinny jechać autostradą A1. Nie mogą, bo wciąż niegotowy jest most i kilkunastokilometrowy odcinek drogi.

Mieszkańcy Świerklan, zdesperowani wiecznym hałasem i zniszczeniami lokalnych dróg, już parę razy blokowali objazd.

Autor: pj
Źródło: www.katowice.gazeta.pl

Koleiny w niektórych miejscach osiągneły głębokość prawie 30cm.

30cm-koleiny-na-dw932
Foto: www.zdw.katowice.pl

IMAG1601

IMAG1597

IMAG1592

IMAG1590

IMAG1588

IMAG1586

IMAG1582

P.S. Zdjęcia powyżej nie oddają rzeczywistych uszkodzeń. To trzeba zobaczyć na żywo !!!
 • Żenada

  Głupota i tyle mandat za to że ktoś chciał dojechać do posesji . Teraz strajk powinien się odbyć na kościelnej w godzinach największego ruchu czyli o 15.

 • ŻENADA

  POGRATULOWAĆ Policji gdzie wczoraj na tej ulicy dawali prawie każdemu kto na nią wiechał mandaty prawie bo, znak który stal na poboczu był znakiem zakaz ruchu w obu kierunkach i za to dostałem mandat, ale policjanci tłumaczyli ze samochody jadące od góry Marklowic mogą przejeżdżać, nie rozumiem tego zachowanie policji powinieniem dostać mandat za wjazd pod znak ZAKAZ WJAZDU którego tam nie było a dostałem mandat za ZAKAZ RUCHU W OBU KIERUNKACH ewidentnie widząc ze auta w jedną stronę jeźdzą. policjant powiedział ze mam pecha i tyle.
  ta sytuacja pokazuje ze policja nie stosuje się do znaków drogowych, bo myślą ze są panami kraju,
  żałuję tylko ze nie nagrałem telefonem całej tej sytuacji. jak policja łamie prawo sama karając bez konkretnych podstaw, powołując się tylko na swoją władzę.

 • olo

  Pacer zacznij myśleć, po co to frezujecie jak za chwila bydzie to samo… zrobic roz a dobrze a nie fuszerka odpierdzielać.. te chłopy same godają, co frezują że oni wykonują tylko polecania a godają że ta robota jest na ch….. wiec Panie Marszałku zbierej kasa bo następne protesty bydom za odwołaniem Ciebie ze stołka..najlepiej wychodzi Ci gadanie do pustych stołków… szkoda słów!!!!!

 • ;))

  A Pan Donald niech żyje, niech żyje, niech żyje, niech z rostowskim się napije, napije, HEJ!

 • ala

  oni nigdy nie maja pieniedzy na to co trzeba zrobic bydlaki !!!!!!!

 • Lesia

  To jest ten nowy technologicznie asfalt …. i brak zakazu jazdy w tych wysokich temperaturach …

 • Piotr

  same huje w tym GDDKiA :o)

 • michał

  to teraz może policja stać i pilnować aby nie jeździli a stosowali się do zakazu bo widza z okna że niektórzy nadal sobie skracają objazd

 • Adam

  Po cholera był ten remont sprzed 2 tygodni?? kilkadziesiąt albo i kilkaset tysięcy wyrzuconych w błoto – teraz znowu chcą tylko podreperować drogę !!! DEBILIZM !!! jaka w tym oszczędność ??? zamiast zrobić raz a porządnie co pare tygodni wydawać kilkaset tysięcy !!!! SZKODA SŁÓW NA TYCH PAJACÓW Z RZĄDU JAK I Z GDDKiA !!!!

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
 • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
 • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany