• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Sport to nie tylko aktywność fizyczna, ale również rywalizacja na zasadach fair play. A także nauka tego, że czasem trzeba przełknąć gorycz porażki. Wiedzą o tym doskonale mali zawodnicy Fortecy Świerklany, którzy z turnieju w Chorzowie przywieźli jedno z ostatnich miejsc. Mimo takiego wyniku, na stronie klubu pojawiła się informacja o wygranej chłopców w tym turnieju.

Artykuł dostępny tylko na rybnik.com.pl

Autor: Dominika Kuśka
Źródło: rybnik.com.pl
 • Fabian Skupień

  Bo wtedy wszystkie drużyny zajęły 1 miejsce…. było tylko jedno miejsce 1, każdy był na 1 miejscu nie było 2 czy 3… więc jak nie wiecie jak było na prawde to się nie wypowiadajcie i nie piszcie takich bzdur. Fajnych ma ten mały z fortecy rodziców…

 • Basia

  do Edek: zorientuj sie a później coś mów, wogóle Cie tam nie było wstyd to jesteś Ty że pisać nie umiesz:)

 • EDEK

  Prezesie FORTECY ŚWIERKLANY w co pan gra,po co te bajki.Skoro chłopaki zajęli 8 miejsce na turnieju to niech tak zostanie.A CHA PRZECIEŻ TO WSTYD………….

  • marta

   Edek AHA się pisze AHA i to właśnie jest wstyd……

 • rozsądny:

  do rodzic: napewno rodzice i działacze nie umieścili tej informacji na stronie fortecy bo to nie ich strona,tylko wydaje mi sie że sami taki śmieszny teksty wymysli i dali do redakcji rybnik.com żeby zrobić zamęt bo pewnie są zazdrośni, jakbyście poczytali dokładnie ten tekst to sami dojdziecie do wniosku że przedszkolaki w tym wieku o internecie mają mało co pojącie a tym bardziej o stronie Fortecy, i w dodatku lepiej im idzie surfowanie po internecie, naprawdę smiechu warte!!! Mądry zrozumie a reszta niech zmądrzeje.

  • gość

   dzieci z rocznika 2006 chodzą już do szkoły i doskonale potrafią czytać 🙂

 • Obojętny

  Nie potrafię pojąć dlaczego wsyzscy czepiają się jakiegoś KS, gdy ewidentnie Forteca sama sobie strzeliła samobója. Niech prezes klubu zdementuje ten artykuł i będzie po problemie. Na razie można tylk oprzeczytać w tekście dość opryskliwą odpowiedź Maciączyka, więc można wywnioskować że coś jest na rzeczy. Jeśli tak jest rzeczywiście to działacze z klubu powinni się wstydzić.

 • Rodzic

  tak, tak rodzice i działacze z K.S. Świerklany umieścili informacje na stronie Fortecy. Proszę nas w to nie mieszać, ktoś z Fortecy zrobił głupotę, a teraz próbuje się nas w to mieszać.

 • kibic

  Kto choć troszkę wie o co chodzi to może się domyślić że to ktoś z KS Świerklany kopie dołki i robi wszystko aby oczerniać nasz ukochany Świerklanski klub – FORTECE ŚWIERKLANY.

 • zxc

  A czy ten śmieszny rodzic, nie jest czasem działaczem jeszcze bardziej śmiesznego klubu ks Świerklany?

  • obserwator

   zxc odwal się od KS Świerklany!

 • Aga

  Dejcie spokój ! wadzicie sie a kto ucierpi najbardziej? niewinne dzieci które chcą pograć w piłkę dla zabawy

 • Krzysio

  wydaje mi się że dzieci powinny się uczyć przez zabawę a nie przez twardą rywalizację ! Opamiętajcie się ludzie !!!

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany