• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Po sobotniej sparingowej porażce 0:2 z BKS Stal Bielsko-Biała w Świerklanach odbyło się zabranie sprawozdawczo-wyborcze. Władze klubu, mogącego się pochwalić beniaminkiem IV ligi, z Jarosławem Macionczykiem na czele pozostały praktycznie bez zmian i nie zmienił się także cel zespołu.


– Po awansie nikt nie wieszał przed nami żadnej poprzeczki – mówi trener Fortecy Piotr Hauder. – Zadanie zawierało się w słowach „spokojne utrzymanie”, a ja na własny użytek dorzuciłem sobie jeszcze „pierwsza szóstka”. Graliśmy więc w każdym meczu o zwycięstwo, ale uzbieraliśmy aż osiem remisów. Gdyby nie porażka 2:7 w Przyszowicach w ostatniej kolejce mógłbym nawet powiedzieć, że w obronie zdaliśmy egzamin. Zresztą o tym, że z tej formacji jestem zadowolony świadczy też fakt, że nie dokonaliśmy zimą przetasowań. Przymierzamy do defensywy tylko jednego nowego zawodnika z ekipy naszego IV-ligowego rywala, ale jeszcze nie załatwiliśmy formalności. Więcej zmian jest w innych formacjach. Podziękowaliśmy dwójce pomocników Danielowi i Mateuszowi Grzonkom przesuwając ich do rezerw, a w ich miejsce w kadrze pojawili się dwaj napastnicy. 27-letni Marek Gąsior jest nową, ale i starą twarzą zarazem, bo był snajperem w Fortecy, z której na ostatnie półtora roku przeprowadził się do GKS Pierwszy Chwałowice, a teraz wrócił do nas. Pojawił się także Dawid Łyżwa. To 20-letni zawodnik, który ma za sobą występy w Młodej Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze i w III lidze w Pniówku Pawłowice. 2012 rok spędził jednak w IV lidze mazowieckiej, wiosna grając w UKS Łady, a jesienią w Mazowszu Grójce i teraz przyszedł do nas. Mam nadzieję, że te roszady wzmocnią atak.

Ostatnią okazją, żeby się o tym przekonać będą sparingi z Górnikiem Wesoła i Slavią Ruda Śląska.

– Mieliśmy jeszcze w środę grać z LZS Leśnica, ale rywale wycofali się z tego meczu – dodaje Piotr Hauder. – W sobotę zagramy więc o godzinie 11.00, albo w Jankowicach na naturalnej trawie, albo gdyby pogoda się popsuła u nas w Świerklanach na sztucznej nawierzchni. Po tym sprawdzianie czekać nas jeszcze będzie próba generalna ze Slavią Ruda Śląska w środę 13 marca. Od tego dnia będziemy już szlifować formę myśląc tylko o tym, żeby dobrze wystartować w rundzie wiosennej, którą zaczynamy meczem z GKS 1962 Jastrzębie. Jeżeli zagramy tak jak z Pniówkiem, z którym wygraliśmy 1:0, grając dobrze od początku do końca, nie będzie powodów do zmartwień. W innych dotychczasowych sparingach graliśmy natomiast dobrze od 35 do 60 minut. Z tych źle granych minut musimy więc wyciągnąć wnioski i wyeliminować błędy.

Przypominamy że 23 marca Forteca Świerklany rozegra spotkanie z GKS Jastrzębie na ich stadionie o godz. 15.00 (*bez udziału publiczności).

Źródło: www.silesiasport.com
INFORMUJEMY, ŻE ZAKAZ RUCHU NA UL. RYBNICKIEJ NIE DOTYCZY DOJAZDU DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW !
Można legalnie wjeżdżać na przeglądy. Tablica będzie poprawiona przez firme EUROVIA.
Stacja Kontroli Pojazdów

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
  • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
  • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany