• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Po sobotniej sparingowej porażce 0:2 z BKS Stal Bielsko-Biała w Świerklanach odbyło się zabranie sprawozdawczo-wyborcze. Władze klubu, mogącego się pochwalić beniaminkiem IV ligi, z Jarosławem Macionczykiem na czele pozostały praktycznie bez zmian i nie zmienił się także cel zespołu.


– Po awansie nikt nie wieszał przed nami żadnej poprzeczki – mówi trener Fortecy Piotr Hauder. – Zadanie zawierało się w słowach „spokojne utrzymanie”, a ja na własny użytek dorzuciłem sobie jeszcze „pierwsza szóstka”. Graliśmy więc w każdym meczu o zwycięstwo, ale uzbieraliśmy aż osiem remisów. Gdyby nie porażka 2:7 w Przyszowicach w ostatniej kolejce mógłbym nawet powiedzieć, że w obronie zdaliśmy egzamin. Zresztą o tym, że z tej formacji jestem zadowolony świadczy też fakt, że nie dokonaliśmy zimą przetasowań. Przymierzamy do defensywy tylko jednego nowego zawodnika z ekipy naszego IV-ligowego rywala, ale jeszcze nie załatwiliśmy formalności. Więcej zmian jest w innych formacjach. Podziękowaliśmy dwójce pomocników Danielowi i Mateuszowi Grzonkom przesuwając ich do rezerw, a w ich miejsce w kadrze pojawili się dwaj napastnicy. 27-letni Marek Gąsior jest nową, ale i starą twarzą zarazem, bo był snajperem w Fortecy, z której na ostatnie półtora roku przeprowadził się do GKS Pierwszy Chwałowice, a teraz wrócił do nas. Pojawił się także Dawid Łyżwa. To 20-letni zawodnik, który ma za sobą występy w Młodej Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze i w III lidze w Pniówku Pawłowice. 2012 rok spędził jednak w IV lidze mazowieckiej, wiosna grając w UKS Łady, a jesienią w Mazowszu Grójce i teraz przyszedł do nas. Mam nadzieję, że te roszady wzmocnią atak.

Ostatnią okazją, żeby się o tym przekonać będą sparingi z Górnikiem Wesoła i Slavią Ruda Śląska.

– Mieliśmy jeszcze w środę grać z LZS Leśnica, ale rywale wycofali się z tego meczu – dodaje Piotr Hauder. – W sobotę zagramy więc o godzinie 11.00, albo w Jankowicach na naturalnej trawie, albo gdyby pogoda się popsuła u nas w Świerklanach na sztucznej nawierzchni. Po tym sprawdzianie czekać nas jeszcze będzie próba generalna ze Slavią Ruda Śląska w środę 13 marca. Od tego dnia będziemy już szlifować formę myśląc tylko o tym, żeby dobrze wystartować w rundzie wiosennej, którą zaczynamy meczem z GKS 1962 Jastrzębie. Jeżeli zagramy tak jak z Pniówkiem, z którym wygraliśmy 1:0, grając dobrze od początku do końca, nie będzie powodów do zmartwień. W innych dotychczasowych sparingach graliśmy natomiast dobrze od 35 do 60 minut. Z tych źle granych minut musimy więc wyciągnąć wnioski i wyeliminować błędy.

Przypominamy że 23 marca Forteca Świerklany rozegra spotkanie z GKS Jastrzębie na ich stadionie o godz. 15.00 (*bez udziału publiczności).

Źródło: www.silesiasport.com




 • kibic

  No to wkońcu Forteca zacznie strzelać bramki i wygrywać, a nie tylko remisować… 🙂

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany