• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Zarząd klubu LKS Forteca Świerklany informuje iż sprawy organizacyjne i treningi drużyn młodzieżowych bedą dobywać się od 29 lipca (poniedziałek) w następujących dniach i godzinach:
Rocznik: 1999 r. i 2000 r. – poniedziałek(spotkanie organizacyjne i trening), środa, piątek – godzina 17.30
Rocznik: 1995 r. – 1998 r. – poniedziałek(spotkanie organizacyjne i trening) środa, piątek – godzina 19.15
Rocznik: 2001 r. – 2003 r. Wtorek (spotkanie organizacyjne i trening), czwartek – godzina 17.30
Grupa naborowa rocznik 2004 r.- 2006 r. rozpocznie swoje treningi 12 sierpnia o godzinie 17.30.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych chłopców do udziału w treningach zarówno ze Świerklan jak i z okolicznych miejscowości.

Wszelkie informacje można uzyskać dodatkowo pod numerami telefonów: 502552059 i 506552469
 • brigida

  ZMIEŃCIE TA FOTKA BO TO SĄ JUŻ K.S.ŚWIERKLANY

  • luis

   ja

 • też mam dzieci.

  Z tego czytania wyglada, że prezes be, zarzad be, trenerzy fortecy be a sobik i garstka rodziców najlepsi w powiecie, czy warto poswiecac uwage kilkunastom rodzicom, gdzie nie wiadomo czy ich pociech np. będą dalej grac w piłkę w nastepnym roku, lub za dwa roki, lub za trzy roki, dajcie spokój tej fortecy, oni tam wiedzą jak zarządzać aby było dobrze, sa po energetyku druga siła w powiecie, przeciez najmłodsze drużyny nie mogą miec tych samych warunków co IV liga. mamy w świerklanach IV lige, skąd! rodzice ją wywalczyli, nie, po kilku latach prób wywalczyli ja piłkarze którymi kierował zarzad, na mecze przychodzi po kilkuset kibiców, nie tylko ze Świerklan, więc nie rozumiem tego co tu maja do powiedzenia o klubie osoby jak rodzice… nie ma sensu dalej tego komentowac. Powodzenia Forteca.

  • Artur

   Myślę, że dałeś bardzo dobre porównanie Fortecy do ROW (nie ma Energetyka) i tu i tam system finansowania klubu opiera się na pieniądzach pochodzących z gminy, bo prezesi obu klubów nie potrafią zorganizować innych pieniędzy poza wyciąganiem po pieniądze publiczne. Chyba nie trudno sobie wyobrazić sytuację, gdy po następnych wyborach samorządowych zmienią się władze, które ograniczą dotacje na kluby, co się wtedy stanie? Forteca spadnie o ligę może dwie niżej, a ROW przestanie istnieć (upadek z wysokiego konia bardziej boli)
   Różnica między Rybnikiem, a Świerklanami (oprócz skali) polega na tym, że tam nie okrada się dzieci z pieniędzy które klub dostaje z miasta, bo w Rybniku pieniądze idą do innego podmiotu czyli do RKP, który szkoli młodzież. W Świerklanach pieniądze, które gmina przeznaczyła z myślą o dzieciach szły na IV ligę, co również potwierdził prezes Maciończyk.

   I proszę zrozumieć jeszcze jedno, nikt nie żąda dla dzieci warunków równych z pierwszą drużyną, chcieliśmy tylko co się dzieciom po prostu należy. Piłki, dresy (nawet z dopłatą przez rodziców) udziału w turniejach (na nie które trzeba wpłacać wpisowe), przecież dzieci jako jedyne drużyny z Fortecy na wyjazdy jeździły transportem rodziców, wszyscy inni mieli busy czy autokary.

  • rodzic

   na tym zdjęciu widać, rzeczywiście kilkuset ludzi, przyjechali nawet z Katowic i Chorzowa żeby Fortecę pooglądać.

   • Guest

    aa

 • rodzic taki sam jak inni

  do Artur: a z tego co ja wiem to prezes nikogo nie wyrzucał a tym bardziej dzieci, sam sie Sobik wyrzucił i dzieci z nim, a rodzice trzeźwo myślący może to po jakimś czasie zrozumią… powodzenia

  • Artur

   rozumie, że byłeś na spotkaniu z prezesem i wiesz co prezes powiedział.

 • Ania

  Rodzic: Ja też sie temu „przysłuchuje” i chciałałbym wiedzieć jakie trener Sobik ma kwalifikacje skoro tak jak czytam w wypowiedziach jest najlepszym trenerem wg innych rodziców

  • Artur

   Pytanie nie do mnie, ale odpowiem.
   Mój syn przez rok trenował pod okiem pana Pieczki i po roku ja nie zauważyłem żadnych postępów, wg mnie nie potrafił nawet dobrze do piłki kopnąć. Po tygodniu spędzonym na obozie syn zrobił większy postęp niż przez cały rok. Oczywiście to są moje subiektywne uwagi, nie jestem jakimś specjalistą i może jestem zbyt ostry w stosunku do trenera Pieczki. Jednak widząc jaką pracę wykonuje trener Sobik, myślę, że nikt nie może mu zarzucić braku chęci czy zaangażowania. Ja się mogę mylić, ale na każdym treningu jest kilkoro rodziców i widzą co trener robi, skoro ja i inni rodzice stajemy za trenerem to znaczy, że nam sposób prowadzenia treningów odpowiada.
   Nie wiem czy Sławek Sobik jest najlepszy, ale też chyba nikt takiego stwierdzenia nie użył, wiem natomiast, że poświęca temu co robi bardzo dużo czasu i stara się robić to najlepiej jak umie. A że jest uparty i niepokorny to się nie wszystkim podoba.

 • kibic fortecy

  Trener Sobik ten sam numer wywinął kilka lat temu w LKS Rój, rozwalił drużyny trampkarzy, po czym uciekł do Fortecy, w Roju drużyny odbudowano bez tego trenera to przecież w Fortecy rocznik ten tez sie da odbudować, jeżeli nie będzie chętnych to beda inne roczniki, a finał może byc taki że te drużyny Sobika nie beda grac w lidze, rok przerwy i i tak zawodnik będzie musiał mieć zgodę klubu na odejscie bo zmieniły sie przepisy. Podobno trener lub rodzice wysuneli propozycje grania pod Orlem Jankowice i Czarnymi Świerklany, to jest dopiero hit wszystkiego, takie informacje posiadam.

  • Artur

   proszę doczytać przepisy, bo chyba nie działa to tak jak piszesz (zgoda klubu na odejście).
   Nie wiem co trener Sobik zrobił w Roju i mnie to nie interesuje, bo interesuje mnie co się dzieje tu i teraz, a właśnie w Świerklanach i to kilka tygodni temu prezes klubu wyrzucił dzieci z klubu, powiedział to nam rodzicom i to słyszałem na własne uszy, więc nikt mnie nie musi przekonywać. Powiedział to przy wielu osobach, więc z tego się już nie wyprze. Niestety tak nas potraktowano i niestety prawda jest dla nas i dla dzieci bardzo przykra.

   Możecie przestać cisnąć Sławkowi, bo to chyba ja pierwszy rzuciłem hasło o założeniu całkiem nowego klubu, po drodze padła propozycja Czarnych i z powodów czysto formalnych rodzice odrzucili pomysł zakładania nowego klubu. Jeśli mariaż z Czarnymi nie wypali to założymy nowy klub, bo w moim przekonaniu nie będzie to problem który nas przerośnie.

   Prezes potraktował rodziców jak ciemnogród – pomylił się i teraz odwraca kota ogonem. Facet z jajami tak nie robi, tylko jaja trzeba mieć!

 • Sławomir Sobik

  Witam. Jeśli chodzi o robienie wyników sportowych w kategoriach młodzieżowych to wyznacznikiem jest ilu zawodników zadebiutuje w 1 zespole ( w Świerklanach 4 liga w tym roku -zadebiutowało 13 wychowanków na tym szczeblu rozgrywkowym szkolonych przez moja osobę wiek zawodników 16-21 – proszę popatrzeć czy któryś klub szczególnie z obszarów wiejskich może wykazać się taką liczbą), a to że chłopcy wygrywają to oznaka ciężkiej pracy -trenera, zawodników, rodziców ( pewnie są osoby, które są zdania, że lepiej uczyć dzieci przez porażki, ale ja do nich się nie zaliczam). Z uwagi na chodzące plotki, iż sam się zwolniłem z klubu mogę stwierdzić, że jest to nieprawda. Nie została przedłużona ze mną umowa ( miałem umowę od stycznia do czerwca 2013- której do dnia dzisiejszego nie dostałem od klubu { tak samo jak inny trener w klubie} – a po zebraniu z rodzicami, które odbyło się 28 czerwca w klubie prezes w dniu 29 czerwca poinformował mnie telefonicznie ( choć uzgodnienia były inne na zebraniu z rodzicami), że nie zostanie przedłużona ze mną umowa- taką samą informacje otrzymał rodzic chłopców z rocznika 2001/2003 ( informacje są przechowywane na nośnikach do wglądu).Rozumie, że nie każdemu odpowiadają moje metody pracy, ale jeśli rodzice nie raz ( szczególnie ostatnio ) utwierdzali że praca jaką wykonuje przynosi efekty i popierają to co robię to wydaje mi się że praca szła w dobrym kierunku. Ja mam odwagę się podpisać jak ktoś chce obrzucać mnie błotem niech również ma odwagę się podpisać.

  z poważaniem
  Sławomir Sobik

 • aaaaaaaaaaa

  Sobik przynajmniej nauczył te dzieciaki walki!!

 • rodzic

  do ktosik a rodziców chyba mosz wiecej niż ludzi w zarządzie a z tego co sie orientuja to tam w zarządzie som starsi ludzi co na necie nie siedzą tak jak pewnie ty Ktosiku

  • ktosik

   mam wakacje to mam czas 😛 i mam kolegów, którzy sami wiedzą co jest grane…bez pomocy rodziców…

 • ktosik

  i teraz sie zacznie przerzucanie win …heheh…w fortecy w zarządzie jest 15 ludzia…więc ma kto komentarze pisać 😉

 • ona

  Zgadzam sie z obserwatorem, jeżeli dla kogoś robienie wyników w kategoriach młodzieżowych jest podstawą to pomylił sie chyba z profesją jaką wykonuje… Pozdrawiam tych którzy myślą….

  • rodzic

   no to najlepiej jakby przegrywali, wtedy mieliby super zabawę

 • Rodzic 22

  do Rodzic :też jestem rodzicem i wszystko co jest napisane jest nieprawdą, jedna osoba Wam zrobiła wodę z mózgu i Wy ślepo wierzycie, poprostu co niktórzy mają klapki na oczach…. a prezes Fortecy nie zwala na nikogo winy, i z tego co wiem pan Sobik sam sie zwolnił…

  • rodzic

   jeśli jesteś rodzicem to byłeś na spotkaniu z prezesem i wiesz co powiedział o dzieciach, one są mu nie potrzebne.

 • kolejny rodzic

  Maciończyk zawalił sprawę a teraz próbuje zwalić winę na innych. wstyd chopie

 • Inny Rodzic

  A RODZICE, KTÓRYM TAK OKAZANO WDZIĘCZNOŚĆ ZA CAŁY TRUD WŁOŻONY W PROCES SZKOLENIA DZIECI, BY REPREZENTOWAŁY BARWY FORTECY, ZOSTALI OKRZYKNIĘCI SABOTAŻYSTAMI I SEPARATYSTAMI :/ SZKODA SŁÓW!

  • obserwator

   Panie rodzic! zanim coś napiszesz przemyśl co chcesz powiedzieć. Po pierwsze nie ma mistrzostw polski w roczniku 2003.Po drugie w drużynach trampkarzy nie gra się o wynik dla tych dzieciaków powinna to być zabawa, a wynik ma przyjść później.Po trzecie jeżeli jeździłeś na mecze to wiesz do czego był zdolny trener by osiągnąć wynik ( domyśl się sam )

 • Rodzic

  Prezes Maciończyk w bardzo „miły” sposób „podziękował” trenerowi Sobikowi i rodzicom dzieci z rocznika 2001-2003 za kilka lat treningów i zwycięstw, które dzieci odnosiły w ostatnich latach. Po wygraniu ligi, rodzice usłyszeli od prezesa „komu się nie podoba, może zabrać dzieci z Fortecy”, a trenera wyrzucił z pracy. Dlatego dzieci z rocznika 2001-2003 które ostatnio grały w Fortecy, teraz już tam grać nie będą. Może prezesowi uda się zebrać inne dzieci, które będą chciały trenować w Fortecy, ale nie liczyłbym na to. Tym bardziej, że trenerem nie będzie Sławek Sobik, tylko pewnie Pieczka, który za wiele dzieci nie nauczy, jeśli w ogóle pojawi się na treningach (w maju i czerwcu bardzo rzadko pojawiał się na treningach, robiąc dzieci w balona). Bardzo szkoda tego wszystkiego co zbudował trener Sobik, bo te dzieci naprawdę zaczynały grać w piłkę. Nie tylko wygrały swoją ligę, ale na obozie (który zorganizowali sami rodzice, bez pomocy klubu) wygrali turniej w którym brała udział drużyna GKS Tychy – mistrz Polski w roczniku 2003.
  Widzę, że po raz kolejny robi się nabór dzieci z rocznika 2004-2006, przecież te dzieci już trenowały w klubie z Łobaczewskim, ale bardzo szybko się ich pozbyto, więc po co znowu robić dzieciom wodę z mózgu?
  Szkoda, że prezes i zarząd Fortecy nie widzą jaką krzywdę robią dzieciom fundując im taką huśtawkę nastrojów, to naprawdę jest przykre, tym bardziej że winą za to wszystko próbują obarczyć trenera Sobika.

 • do młodego

  w klubie forteca Świerklany na pewno nie będzie pracował trener Sobik

 • młody

  a kto będzie trenerem?

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
 • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
 • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany