• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Niedługo po kolejnej blokadzie ulicy Wodzisławskiej w Świerklanach Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zamknął trasę do odwołania. Mieszkańcy, którzy chcieli dojechać do swych domów byli karani przez policję mandatami. W piątek od godz. 15 do 16.30 około 40-50 mieszkańców już po raz siódmy blokowało ulicę Wodzisławską (DW 932). Ludzie walczą o generalny remont nawierzchni szosy, stanowiącej objazd dla tirów zmierzających na autostradę A1.


Niespełna dwie godziny później – jak już informowaliśmy – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zamknął odcinek między skrzyżowaniem z DW 930, a skrzyżowaniem z drogą powiatową w Marklowicach (ulicą Wiosny Ludów). Zmienił się więc objazd dla ciężarówek, którym teraz zakazano przejazd Wodzisławską w Świerklanach. Biegnie on tak samo jak objazd dla osobówek do Mszany, jak dotychczas ciężarówki nie mogą wjeżdżać na autostradę.

Ich szoferzy muszą kierować się z ulicy Jastrzębskiej na drogę krajową nr 78 (ulicę Bogumińską) w Wodzisławiu i dalej do granicy w Chałupkach.
Tymczasem przez cały weekend na Wodzisławskiej działy się dziwne rzeczy. W praktyce zamknięto tylko jeden kierunek szosy od strony Żor do Wodzisławia, ruch w drugą stronę odbywał się jak dotychczas. – Najpierw stanął tam znak zakazu ruchu za wyjątkiem dojazdu do posesji. A niedługo później na jego miejscu pojawił się bezwzględny zakaz ruchu bez tabliczki zezwalającej na dojazd do posesji. Ponadto nocą w sobotę w Świerklanach pojawiła się rybnicka drogówka, karząc 500 zł mandatami i pięcioma punktami karnymi kierowców, którzy chcieli dojechać do domu. Nie pomagały żadne tłumaczenia. Naszym zdaniem to zemsta na mieszkańcach za blokowanie drogi – powiedział nam radny Tomasz Pieczka, pomysłodawca blokad. Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW, oświadczył nam dziś rano, że do Świerklan już jadą specjaliści Zarządu, by sprawdzić oznakowanie.

Warto dodać, że awantura jest także w Mszanie, bo tam drogi nie nadają się do przyjęcia tirów. Podobnie jest zresztą na innych drogach wojewódzkich, tymczasem na most na A1 trzeba będzie jeszcze poczekać.

Autor: IrS
Źródło: www.nowiny.rybnik.pl

horror-wodzislawska3

horror-wodzislawska1

horror-wodzislawska2
 • adi

  Tam jest 100 a nie 500 mandatu.Piszcie prawdę !!

 • Qrozwęk

  Nigdy bym takiego mandatu nie przyjął.

 • SWilk

  Można nie przyjmować mandatu. Wedlug przepisów nie można karać za niestosowanie się do znaku przez 5 dni od daty ustawienia znaku.

 • oburzony@onet.pl

  Polska Milicja HAHA

 • andrzej

  trzeba bylo nie przyjmowac, zamiast na slowo sad zesrac sie pod siebie i przyznac do winy.

 • Majkel

  znaki są po to by je respektować!!!!! a że ktoś robi se jaja to tylko urzędasy-pierdzistołki!!!!! i to do nich z mandatami

 • wybieram_nazwę

  a do sadu sprawę, o nadużycie stanowiska, decyzji o zmianie organizacji ruchu nie wydaje się z palca, wszystko musi mieć uzasadnienie. Walczyć trzeba o zasady z takimi oszołomami. Mandaty były by świetnym dowodem. A i Panowie Policjanci, drugi raz się zastanowią czy dać się tak zeszmacić urzędnikom, kiedy odwiedzą po naście razy sąd jako świadkowie.

 • Robert

  Pismo lekarskie… widać że nasza Policja wypisuje mandaty jak recepty lekarz 🙂

 • gośc

  Wwysłać mandaty do GDDKiA lub do Urzędu Miasta do Rybnika. Ktoś za ten burdel jest odpowiedziaany. Ludzie nie dajcie się robic w hu….. Walczcie

 • Kajtek

  To może dziac się tylko w Polsce !!! Żal mi was gliniarze 😛

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany