• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Wczoraj w Świerklanach około godziny 17.30 doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia. Na ulicy Stawowej quad potrącił matkę, która pchała wózek z rocznym dzieckiem. Przytomnych poszkodowanych od razu zabrało pogotowie. Jak wyjaśnili nam na miejscu policjanci, kierowca quada wyjechał z łuku drogi ul. Stawowej w Świerklanach i kierował się w stronę 3-go Maja.


Jednakże, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości wykonał za duży łuk na zakręcie i potrącił od tyłu kobietę pchającą wózek z dzieckiem. Pojazd zjechał następnie na lewą stronę drogi, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Kierowcy nic się nie stało, ale najbardziej ucierpiała kobieta, która zasłoniła plecami rocznego malucha. Pogotowie zabrało poszkodowanych na obserwację.

Zdjęcia z wypadku dostępne na stronie rybnik1.pl

Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Źródło: www.rybnik1.pl

AKTUALIZACJA !

Jadący quadem 20-latek na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i wyleciał z drogi. – Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na poboczu uderzył w idącą z wózkiem kobietę – mówi nadkom. Aleksandra Nowara, rzeczniczka rybnickiej policji. Uderzenie było tak silne, że dziecko, roczny chłopczyk, wyleciał z wózka. – Na szczęście nic mu się nie stało. Profilaktycznie został zatrzymany w szpitalu na obserwacji, ale nie ma żadnych obrażeń. Podobnie zresztą jak matka – mówi Nowara.
Jak się okazało prowadzący quadem 20-latek nie tylko nie miał uprawnień do poruszania się takim pojazdem, nie miał prawa jazdy, to jeszcze w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. – Mężczyzna miał mniej niż pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Będzie więc odpowiadał za wykroczenie, czyli jazdę po użyciu alkoholu – mówi Nowara.

Autor: Barbara Kubica – rybnik.naszemiasto.pl
 • Świadek

  Nikomu nic się nie stało!!!
  Tylko matka do dzisiaj chodzi o kulach z nogą w gipsie.
  Posiniaczona i poszyta.

  • xxx

   kolego a z kąt masz takie informacje? bo nic w tym prawdy niema

 • kkk

  tymi kładami i na wodzisławskiej jeżdzą dziady jedne

 • kkk

  dami i na ul. wodzisławskiej jeżdzą

 • QWERTY

  Wszyscy co jeżdżą autami to Debile.

 • zxc

  A wiy ktoś kiery to był? Za taki wyczyn nima mi go szkoda i bych napisol kiery to je taki

 • Jo

  Jo tego idioty na tym quadzie co chwila mijom, jeździ jak debil i ani sie nie patrzy czy ktoś idzie czy coś

 • Krzysio

  Tyn ciul niech dziękuję że nic poważnego nie narobioł bo dostołby 12 lot !!! i nie widziołech jeszcze normalnego na quadzie yno same buraki !!!

 • Swierklaniok

  Droga Basiu gdzie tam piszę że ta osoba prowadząca quada jest z Swierklan ?. A po drugie że jedna osoba nie pomyślała i spowodowała wypadek to nie znaczy od razu że wszyscy tacy są ^^ uważasz się za lepsza ? A buraku możesz mówić sobie do znajomych gorolu !!!

  • Rafał

   1. Wszystko jedno czy ze Świerklan czy okolic, większość wiadomo jak się zachowuje
   2. Oczywiście, że nie wszyscy. 90% jeździ jak po*eby. Co do alkoholu to bez różnicy czy quad czy auto, kasacja, więzienie i duże odszkodowania dla poszkodowanych.
   3. Może czytać nie umiem, w którym momencie Basia uważa się za lepszą?
   4. Jak wiadomo buractwo jest wszędzie, ale quady, crossy itp. wyjątkowo ich chyba przyciągają
   5. „gorolu” i po co uwagi osobiste?

 • Tomek

  DEBILE NA QUADACH !!!

 • Basia

  Świerklańscy kierowcy quadów to buraki bez wyobraźni.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany