• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Ireneusz Błatoń na ostatniej sesji rady gminy Świerklany postanowił rozwiać lub potwierdzić plotki przekazywane przez mieszkańców, według których w sołectwie Dolne miałby powstać supermarket. – Chciałbym się dowiedzieć czy to prawda – zwrócił się do wójta Błatoń. Okazało się, że faktycznie market powstanie.


Firma Netto będzie budować swój sklep niedaleko kościoła, na łąkach w pobliżu ul. Kościelnej. – To jest pewne. Trwają także rozmowy na temat budowy stacji paliw, co jednak nie jest jeszcze potwierdzone – poinformował radnych wójt, stwierdzając, że nowy sklep będzie podobny do obecnie istniejącego Netto w Chwałowicach.

Autor: ska
Link do artykułu: www.nowiny.pl
 • Mc@

  Piszecie głupoty!
  Skoro supermarkety są takie złe i wyniszczają małe sklepiki to po co jeździcie do rybnika, żor i innych pobliskich dużych sklepów?? Sami przyczyniacie się do upadku tych małych sklepów a triumfu supermarketów! Więc zastanówcie się co piszecie!!

  Jestem ciekawa czy jak będzie to netto czy biedronka czy jakikolwiek inny duży sklep to nie będziecie tam chodzić?? I zobaczymy jakie „małe” będą kolejki !!

  Jesteście śmieszni!!

 • zadumany Hanys

  Śmiać to się będziesz, jak kiedyś przyjdzie staroście albo wójtowi fantazja założyć w Świerklanach skład węgla z Australii albo z Chin i te nasze piękne kopalnie padną w ciągu roku na ryj. Znając pomysły naszych polityków nie jest to takie nierealne.

 • norby

  heh…śmiać mi się chce z tych wypowiedzi…a czy my żyjemy dalej w komunie, żeby prywatny przedsiebiorca pytał się państwa, czy może sobie wybudować sklep na swoim terenie?? żałosne ludzie…przestańcie
  Merc też jest w świerklanach, a FSO padło…i to pewnie też jest wina tego Merca…

 • Emil

  Dokładnie !!! Jestem przeciwko budowie jakiegoś głupiego supermarketu w centrum naszych Świerklan !!! też jestem ciekawy czy ktoś z gminy wogóle pomyślał o nas – o mieszkańcach !!!

 • zadumany Hanys

  Tam będą pracować 3-4 kobiety na 3/4 etatu po 12 godzin dziennie, jak to mają w zwyczaju supermarkety. Początkowo obniżą ceny tak, że wykończą wszystkich naszych, a potem dźwigną tak, że się opamiętacie, bo już tylko tam będzie można cokolwiek w Świerklanach kupić. Netto to Duńczycy – ile jest polskich marketów w Danii ? – odpowiem że ani jeden. Nasi sklepikarze wydają zarobione pieniądze na miejscu, a tamci wywiozą całe zyski i niczego od nas nie kupią. Obudźmy się.

 • pytająca

  Kto dostał w łapę ???? że podjął decyzję, dzięki której rodzime sklepiki mogą upaść ????? ilu zwolnionych znajdzie pracę w netto ???? za jaką pracę i płacę ? czy do budżetu gminy wpłynie od netto jakaś kasa? (będzie zysk, czy strata jak bankruci przestaną płacić podatki?) czemu nie ma żadnych konsultacji społecznych w sprawach ważnych dla mieszkańców?

 • Pomysł super tylko marka netto nie za bardzo……

 • Wicia

  Na chuj biedronka, stonka, pierdonka.
  KEBAB NIECH ZROBIĄ !!!
  I LOTNISKO KOŁO GOKIRU !!!

 • JO

  mogli by tu cocomo z rybnika przenies- było by bliżej

 • xyz

  Stacja paliw akurat to priorytet nie będzie trzeba było po głupie paliwo do kosiarki czy traktora jeździć do Rybnika lub Żor !!

 • mf

  Po g*wno netto biedronke niech zrobią.
  A stacja paliw to niech robią kaj indzij

 • Anita

  Ten pomysł ze supermarketem w Świerklanach to porażka. Wszędzie pełno biedronek, netto i lidl…wielkie sklepy, w których tak naprawdę gówno jest.

 • Gabi

  Tylko BIEDRONKA !!!

 • show wiev

  jak dla mnie pomysl bomba! w koncu cos wiekszego od ABC

 • Dawid

  Teraz narzekacie a potem wszyscy będziecie tam kupować…

 • hon

  Ten sklep to istne badziewie

 • dawid

  no biedronka mogla bys i stacja bendzynowa i bylo bylo git

 • Jo

  netto jest do dupy 😉 lepsza byłaby biedronka

 • Dawid

  Fajnie w końcu jakiś dobry skelpik 🙂

 • Emil

  Czemu gmina na to pozwoliła ??? Kto chce aby w centrum wyrastały jakieś głupie supermakety ??? Takie supermarkety mieli budować na obrzeżach – dzisiaj każdy ma auto i sobie podjedzie do sklepu kawałek !!!! a na łąkach przed kościołem powinien być zrobiony jakiś park + ławeczki i to by była wizytówka Świerklan że Świerklany umią coś zrobić dla ludzie a nie jakiś jebany supermaket !!!!!!

 • Józek

  No to nom spieprzą całe centrum Świerklan. Zamiast kościoła bydymy mieli widok na jakiś głupi super market… na dodatek netto? co tam jest?

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany