• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Choć w najbliższym czasie nie czekają nas żadne wybory samorządowe, w minioną niedzielę słupy ogłoszeniowe przy kościele w Świerklanach zostały prawie całkowicie zaklejone plakatami z wizerunkiem wójta Tomasza Pieczki. Plakaty zostały jednak opatrzone tekstem „Pieczka WON!!!”.

Mieszkańcy Świerklan idąc na niedzielne msze byli zszokowani tym co zastali na gminnych słupach ogłoszeniowych. Oba słupy przy kościele zostały prawie całkowicie zaklejone plakatami z napisem „Pieczka WON!!!” i zdjęciem urzędującego wójta. Większość mieszkańców była zdegustowana, niektórzy z nich z oburzeniem, zaczęli zrywać plakaty. Część z mieszkańców nawet plakatów nie zauważyła, pozostali przechodzili obok obojętnie. Z uwagi na brak monitoringu w miejscach ustawienia słupów, nie można jednoznacznie stwierdzić kto jest odpowiedzialny za rozwieszenie plakatów. – Widocznie komuś se nagrabił – komentuje pan Jan, mieszkaniec „Dolnioka”. – Po angielsku „won” znaczy wygrał, zwyciężył. Ktoś chyba się spóźnił, bo wójt wygrał wybory w listopadzie – śmieje się z kolei pani Aleksandra, spotkana przez nas przy kościele. Faktem jest jednak, że wszystkim mieszkańcom nie da się wygodzić i będzie grupa osób, którym Wójt się nie spodobał.

Klub na celowniku

Po powieszeniu plakatów od razu pojawiły się pogłoski o tym, że za ich powieszeniem stoją sympatycy klubu KS Świerklany, którzy otwarcie są skonfliktowani z wójtem. Zarząd klubu kategorycznie odcina się jednak od tych plotek. – Już po godz. 8.00 w niedzielę otrzymałem kilka telefonów z sugestiami, że za plakaty jest odpowiedzialny nasz klub. Broń Boże. Niech najpierw złapią osoby za to odpowiedzialne za rękę, a nie od razu wszystko co złe przypisują nam, bo otwarcie wojujemy z wójtem. Może to pan wójt sam powiesił plakaty, aby nas oczernić? – pyta Sławomir Sobik, prezes KS Świerklany. – Jest więcej osób w gminie Świerklany, którym naraził się wójt. Ma np. na pieńku z górnikami – dodaje prezes KS Świerklany. O konflikcie na linii wójt – KS Świerklany szerzej napiszemy w kolejnym numerze Tygodnika.

Sprawa do wyjaśnienia

Wójt Tomasz Pieczka nie jest zbytnio zdziwiony pojawieniem się plakatów, z uwagi na trwającą kampanię oczerniania jego osoby. Nie wyklucza jednak wyciągnięcia konsekwencji. – To bezprawne wykorzystanie wizerunku, za co grozi odpowiedzialność karna. Prawdopodobnie sprawa zostanie przekazana organom ścigania, bo dla niektórych to niewinny żart, jednak może narażać na utratę zaufania i dobrego imienia – komentuje wywołany do tablicy wójt Tomasz Pieczka. Sprawę jednak uzupełnia właściwym dla swojego poczucia humoru komentarzem. – Mogli chociaż zrobić te plakaty w kolorze. Byłyby na pewno ciekawsze – dodaje z uśmiechem wójt. Na zakończenie dodamy, że plakaty tak szybko zniknęły, jak się pojawiły. Już w niedzielne popołudnie po większości nie było nawet śladu. Pozostały jednak dwa pytania: kto za tym stoi i czym naraził się wójt?

Autor: Szymon Kamczyk
Źródło: www.nowiny.pl
INFORMUJEMY, ŻE ZAKAZ RUCHU NA UL. RYBNICKIEJ NIE DOTYCZY DOJAZDU DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW !
Można legalnie wjeżdżać na przeglądy. Tablica będzie poprawiona przez firme EUROVIA.
Stacja Kontroli Pojazdów

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
  • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
  • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany