• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Informujemy, że od dnia 19.09.2013r. zamknięta zostanie ul. Wodzisławska w Świerklanach. W dalszej części aktualności informacja z MZK Jastrzębie. Z chwilą zamknięcia drogi zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza o nazwie „Autobus Szkolny” z następujących przystanków:


Kierunek Świerklany – Wodzisław
Świerklany Ośrodek Zdrowia godz. 6:10, 7:01, 8:46
Świerklany Dolne – 6:12, 7:03, 8:48
Świerklany Szkoła Gimnazjum – 6:13, 7:04, 8:49
Świerklany Bar Karliczek – 6:15, 7:06, 8:51

Kierunek Wodzisław – Świerklany
Wodzisław Dw. Aut. – 14:55, 15:40

MZK Jastrzębie informuje ws. zamknięcia ulicy Wodzisławskiej

Informujemy, że od dnia 19.09.2013 r. zamknięta zostanie ul. Wodzisławska w Świerklanach. Z chwilą zamknięcia drogi linia 228 będzie kursowała w następujący sposób:

kursy z Wodzisławia Śląskiego – tylko do przystanku „Marklowice Granica”,
kursy z Żor – tylko do przystanku „Świerklany Szyb”.

W związku z powyższym na linii 228 będą obowiązywały objazdowe rozkłady jazdy, dostępne na stronie internetowej
http://rozklady.mzkjastrzebie.com/index.php?LiniaId=224&KierListaPrzystId=369

Źródło: swierklany.pl , mzkjastrzebie.com
 • Świerklany Dolne

  Z wodzisławia mogli by zrobić jeszcze 2 kursy o 13:45 i o 16:30 to wtedy rozkład będzie idealny 🙂

 • może?

  Panie Świerklany, pewnie każdy by chciał zrobić ruch wahadłowy ale skoro zostaliśmy pozostawieni przed faktem dokonanym, że TIRY znowu bd napierdalać 21/24h na dobe to trzeba jak najszybciej zrobić ową droge. A wy mieliście Panie tajny Marklowice 300 m drogi do zrobienia a nie 1,5 km i był u was „taki” problem. Zresztą komu sie nie podoba tą drogą jeździć to niech ją omija.

  • ehh

   W Marklowicach do zrobienia 300m ? Chyba Ci się coś pomyliło…

   • Świerklany

    Jakos nie wydaje mi sie zeby w marklowicach robili odcinek 300m.

 • Świerklany Dolne

  Jak będą się w szkole sapać to powiem im że mają sobie iść do naszej gminy i pogodać z nimi xD

 • Świerklany

  no chyba was kurwa pojebalo!!!!Jak ja mam na 7.10 lekcje to co mam z buta is??Co z pojebana gmina

  • Świerklany

   bo kurwa macie problem zrobic ruch wahadlowy w marklowicach jakos umieli i nie bylo z tym problemow

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany