• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Konkurs fotograficzny – Świerklany z bliska – najpiękniejszy krajobraz, urokliwe miejsca gminy Świerklany. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatywa – ciekawe nagrody rzeczowe czekają!


Karta zgłoszenia na konkurs fotograficzny [PDF]

Regulamin konkursu fotograficznego pt. „Świerklany z bliska”

1. Konkurs fotograficzny „Świerklany z bliska ” organizowany jest w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa” i Urząd Gminy Świerklany
2. Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania gminą Świerklany. Zachęcenie mieszkańców Świerklan Górnych i Dolnych, Jankowic, do spojrzenia na gminę przez obiektyw aparatu fotograficznego i pokazania za pomocą obrazu fotograficznego tego, co wydaje się w nich ciekawe, magiczne, niesamowite, wyjątkowe i warte pokazania. Konkurs ma za zadanie zintegrowanie społeczności poprzez rozbudzenie zainteresowania fotografią lokalną.
3. Zdjęcia należy nadsyłać do dnia 15 września 2016 roku na adres Stowarzyszenia (ul. Boryńska 6, 44-266 Świerklany) lub email stowarzyszenie.inicjatywa@op.pl
4. O zakwalifikowaniu zgłoszenia do Konkursu decyduje data wpływu zgłoszenia. Prace dostarczone po terminie, o którym mowa w pkt. 3 nie będą podlegać ocenie konkursowej i zostaną odrzucone.
5. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia „Inicjatywa” www.inicjatywa.fopsz.slask.pl Szczegółowe informacje o Konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 607674224 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej stowarzyszenie.inicjatywa@op.pl
6. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy zdjęcie.
7. Do konkursu można zgłaszać zdjęcia, które nie zostały wcześniej nagrodzone ani wyróżnione w konkursach, jak również nie były wykorzystywane ani rozpowszechniane przez inne podmioty.
8. Konkurs jest adresowany do wszystkich mieszkańców gminy Świerklany, dzieci i młodzież ze świerklańskich szkół i przedszkoli, którzy amatorsko lub profesjonalnie zajmują się fotografią.
9. Formuła konkursu nie przewiduje możliwości składania prac grupowych.
10. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w Konkursie wyłącznie za zgodą rodziców/opiekunów, Zgłoszenia do konkursu może dokonać tylko autor zdjęć.
11. Zdjęcia należy przekazać w formie plików cyfrowych, przy czym technika wykonania zdjęć jest dowolna.
12. Zdjęcia należy nagrać na płytę CD w formacie JPG lub wysłać plik w wersji elektronicznej, w formacie jpg na adres internetowy: stowarzyszenie.inicjatywa@op.pl.
13. Każde zdjęcie opisywane jest następującymi informacjami:
a. Tytuł zdjęcia – nie wymagane
b. Imię
c. Nazwisko
d. Wiek
e. Adres korespondencyjny
f. Numer telefonu i E-mail
14. Do prac należy dołączyć kartę zgłoszenia. Karta zgłoszenia jest do pobrania ze strony www.inicjatywa.fopsz.slask.pl
15. Dopuszcza się korektę zdjęć w programach graficznych po ich wykonaniu, obejmującą kadrowanie, ostrzenie, zmiany w poziomach kolorów, jasności i kontraście. Niedopuszczalny jest fotomontaż.
16. Zdjęcia zostaną ocenione w oparciu o następujące kryteria oceny: temat, kreatywność, jakość fotografii.
17. Organizator nie zwraca nadesłanych materiałów.
18. Zgłoszenie zdjęć do Konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem Regulaminu Konkursu.
19. Laureatów Konkursu wyłoni Komisja Konkursowa powołana przez Stowarzyszenie „Inicjatywa”.
20. W każdej z trzech kategorii: dorośli, dzieci (6 -12 lat), młodzież (3- 17 lat) Komisja Konkursowa przyzna nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Jury ponadto zastrzega sobie prawo do przyznania wyróżnień. Decyzje jury są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
21. Osoby nagrodzone i wyróżnione zostaną powiadomione telefonicznie lub pocztą elektroniczną o wynikach konkursu.
22. Nagrody zostaną wręczone w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach podczas Święta Szkoły we wrześniu.
23. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe.
24. Organizator dopuszcza możliwość nieprzyznawania nagród w poszczególnych kategoriach.
25. Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie. Ewentualne zmiany będą ogłaszane na stronie internetowej Organizatora Konkursu.
26. Osoby, które nie spełnią któregokolwiek z wymogów określonych w niniejszym regulaminie lub podadzą nieprawdziwe informacje, zostaną wykluczone z konkursu.
27. Przekazanie prac konkursowych oznacza jednocześnie, że nie będą one zagrażały ani naruszały praw osób trzecich, w szczególności nie będą naruszały ich majątkowych i osobistych praw autorskich, oraz że osoba przekazująca prace konkursowe ma zgody osób, których wizerunki utrwalono na fotografiach, i uprawnienia do wyrażania zgody na wykorzystanie tych wizerunków.
28. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator Konkursu.
INFORMUJEMY, ŻE ZAKAZ RUCHU NA UL. RYBNICKIEJ NIE DOTYCZY DOJAZDU DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW !
Można legalnie wjeżdżać na przeglądy. Tablica będzie poprawiona przez firme EUROVIA.
Stacja Kontroli Pojazdów

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
  • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
  • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany