• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Gimnazjum w Świerklanach było organizatorem Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięli udział przedstawiciele gimnazjów z Jankowic, Lysek, Pieców i Świerklan. W turnieju chłopców faworytem była drużyna gospodarzy, która od kilku lat wygrywała ten turniej. Remis i przegrana reprezentacji z Pieców stawiała gospodarzy w roli faworytów.


Team z Pieców po porażce ze Świerklanami mógł walczyć tylko o 2. miejsce. Sytuacja Lysek skomplikowała się już po pierwszym spotkaniu, w którym prowadząc 3:1 z Piecami, bezmyślnie dali sobie strzelić dwa gole w końcówce meczu.
Reprezentacja Jankowic mimo wysiłków nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikami, przegrywając wszystkie mecze. Decydującym spotkaniem w walce o podium był ostatni mecz turnieju, w którym prowadzący w tabeli zespół ze Świerklan podejmował Lyski. Po gwizdku sędziego lyszczanie rzucili się do ataku i dość szybko, bo w drugiej minucie, objęli prowadzenie. Gdy zdobyli drugą bramkę pojawiła się nadzieja, że tym razem to oni będą zwycięzcami tegorocznego turnieju. I tak się stało. Chłopcy z Lysek do końca kontrolowali przebieg meczu, wygrywając ostatecznie 4:2 i zapewniając sobie awans do turnieju rejonowego.

Po długiej nieobecności w turnieju dziewcząt udział wzięła reprezentacja z Pieców i widać było braki w ograniu oraz przygotowaniu technicznym. Pozostałe drużyny przedstawiały podobny poziom, który został potwierdzony w poszczególnych meczach. Przebieg meczów i wyniki były bardzo zaskakujące. Podobnie jak u chłopaków, triumfatorkami ubiegłorocznego turnieju były Świerklany i to one były faworytkami. Najbardziej emocjonująca była ostatnia kolejka turnieju, w której Lyski zmierzyły się ze Świerklanami, a Piece z Jankowicami. W tym pierwszym padł zaskakujący wynik, bo aż 6:0 dla lyszczanek, które wzniosły się na wyżyny swoich możliwości strzeleckich, poprawiając swój stosunek bramkowy i dzięki temu awansowały, po raz pierwszy w historii, do turnieju rejonowego. W ostatnim meczu dziewczęta z Jankowic męczyły się z koleżankami z Pieców, które ogrywając się w pierwszych dwóch spotkaniach, stawiły dość mocny opór, strzelając nawet pierwszą bramkę na 1:0. Taki stan trwał dosyć długo. Gol kontaktowy na 1:1 trochę podciął skrzydła piecowiankom, które w ostatnich minutach straciły drugą bramkę, ostatecznie przegrywając 1:2.

Bogusław Niestrój, Gimnazjum w Lyskach, UKS GRACZ

Chłopcy
1. Gim Lyski 3 7 15:6
2. GIM Świerklany 3 6 11:9
3. Gim Piece 3 4 14:9
4. Gim Jankowice 3 0 4:20

Dziewczyny
1. Gim Lyski 3 6 12:5
2. GIM Świerklany 3 6 8:6
3. Gim Jankowice 3 6 4:3
4. Gim Piece 3 0 3:13

Autor: pm
Źródło: sport.nowiny.pl
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany