• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Gimnazjum w Świerklanach było organizatorem Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięli udział przedstawiciele gimnazjów z Jankowic, Lysek, Pieców i Świerklan. W turnieju chłopców faworytem była drużyna gospodarzy, która od kilku lat wygrywała ten turniej. Remis i przegrana reprezentacji z Pieców stawiała gospodarzy w roli faworytów.


Team z Pieców po porażce ze Świerklanami mógł walczyć tylko o 2. miejsce. Sytuacja Lysek skomplikowała się już po pierwszym spotkaniu, w którym prowadząc 3:1 z Piecami, bezmyślnie dali sobie strzelić dwa gole w końcówce meczu.
Reprezentacja Jankowic mimo wysiłków nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikami, przegrywając wszystkie mecze. Decydującym spotkaniem w walce o podium był ostatni mecz turnieju, w którym prowadzący w tabeli zespół ze Świerklan podejmował Lyski. Po gwizdku sędziego lyszczanie rzucili się do ataku i dość szybko, bo w drugiej minucie, objęli prowadzenie. Gdy zdobyli drugą bramkę pojawiła się nadzieja, że tym razem to oni będą zwycięzcami tegorocznego turnieju. I tak się stało. Chłopcy z Lysek do końca kontrolowali przebieg meczu, wygrywając ostatecznie 4:2 i zapewniając sobie awans do turnieju rejonowego.

Po długiej nieobecności w turnieju dziewcząt udział wzięła reprezentacja z Pieców i widać było braki w ograniu oraz przygotowaniu technicznym. Pozostałe drużyny przedstawiały podobny poziom, który został potwierdzony w poszczególnych meczach. Przebieg meczów i wyniki były bardzo zaskakujące. Podobnie jak u chłopaków, triumfatorkami ubiegłorocznego turnieju były Świerklany i to one były faworytkami. Najbardziej emocjonująca była ostatnia kolejka turnieju, w której Lyski zmierzyły się ze Świerklanami, a Piece z Jankowicami. W tym pierwszym padł zaskakujący wynik, bo aż 6:0 dla lyszczanek, które wzniosły się na wyżyny swoich możliwości strzeleckich, poprawiając swój stosunek bramkowy i dzięki temu awansowały, po raz pierwszy w historii, do turnieju rejonowego. W ostatnim meczu dziewczęta z Jankowic męczyły się z koleżankami z Pieców, które ogrywając się w pierwszych dwóch spotkaniach, stawiły dość mocny opór, strzelając nawet pierwszą bramkę na 1:0. Taki stan trwał dosyć długo. Gol kontaktowy na 1:1 trochę podciął skrzydła piecowiankom, które w ostatnich minutach straciły drugą bramkę, ostatecznie przegrywając 1:2.

Bogusław Niestrój, Gimnazjum w Lyskach, UKS GRACZ

Chłopcy
1. Gim Lyski 3 7 15:6
2. GIM Świerklany 3 6 11:9
3. Gim Piece 3 4 14:9
4. Gim Jankowice 3 0 4:20

Dziewczyny
1. Gim Lyski 3 6 12:5
2. GIM Świerklany 3 6 8:6
3. Gim Jankowice 3 6 4:3
4. Gim Piece 3 0 3:13

Autor: pm
Źródło: sport.nowiny.pl
INFORMUJEMY, ŻE ZAKAZ RUCHU NA UL. RYBNICKIEJ NIE DOTYCZY DOJAZDU DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW !
Można legalnie wjeżdżać na przeglądy. Tablica będzie poprawiona przez firme EUROVIA.
Stacja Kontroli Pojazdów

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
  • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
  • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany