• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Przed mieszkańcami kolejne imprezy, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Świerklanach. Co w tym roku czekać będzie publiczność? W niedzielę 26 stycznia w świerklańskim kościele odbył się koncert noworoczny, w którym udział wzięli znani śpiewacy operowi. Ta wznowiona inicjatywa zyskała uznanie wielu mieszkańców.


Jak zapewniła po koncercie dyrektor GOKiR Halina Karwot, impreza już na stale wpisze się w imprezowy harmonogram gminy. W ostatnim czasie pracownicy GOKiR mieli pełne ręce roboty, ze względu na organizowanie czasu wolnego najmłodszych mieszkańców gminy w okresie ferii zimowych. W programie zajęć znalazły się dwa kuligi w Wiśle oraz bal karnawałowy z pokazem iluzji i niespodziankami. W kuligach udział wzięła setka dzieci z terenu gminy, a podczas baliku bawiło się ok. 160 małych imprezowiczów. Oprócz tego dzieci mogły aktywnie spędzać czas, grając w tenisa stołowego na sali GOKiR oraz uczestniczyć w zajęciach malarskich, muzycznych i komputerowych w galerii w Jankowicach.

Zapowiedzi na pół roku
Najbliższą imprezą, która odbędzie się 28 lutego o godz. 18.00, będzie kolejny Babski Comber. Po rocznej przerwie impreza wróci do gminy z wielką pompą. Tym razem 200 pań będzie bawić się w stylu Dzikiego Zachodu. Dwie ławy będą reprezentowały kowbojów i Indian, a do dobrej zabawy zachęcać będą rybniccy muzycy. Zabawa odbywać się będzie w saloonie, a nie zabraknie również elementów charakterystycznych, jak wigwamów czy łapania na lasso. W programie zaplanowano wiele konkursów, zabaw, sporo śpiewania i poczęstunek.

Kolejną imprezą, która odbędzie się w marcu, będzie gala wręczenia statuetek Mecenasa Kultury Lokalnej dla zasłużonych przedsiębiorstw, osób prywatnych i instytucji. Jak co roku w okresie wakacyjnym zaplanowano szereg festynów pod chmurką. – Na razie możemy zdradzić, że na rozpoczęcie lata zagra u nas Patrycja Markowska z zespołem – informuje Nina Rojek, specjalista ds. promocji w GOKiR.

Remonty i album
Przed wakacjami GOKiR zajmie się remontami na ośrodkach rekreacyjnych. – Gmina przygotowuje się do przeprowadzenia remontów placów zabaw na ośrodkach rekreacyjnych w Jankowicach i Świerklanach. W budżecie zarezerwowano na ten cel środki i przed okresem wakacyjnym chcemy wykonać niezbędne prace. Obecny stan urządzeń na placach zabaw nie jest najlepszy, dlatego uznaliśmy, że warto przeprowadzić modernizację ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Chcielibyśmy, aby obiekty były gotowe przed sezonem – mówi Halina Karwot. Przed wakacjami również pod szyldem gminnego ośrodka kultury wydana zostanie publikacja, która promować będzie gminę w kraju i za granicą. Będzie to album, prezentujący wszystko, co w Świerklanach i Jankowicach najlepsze, począwszy od zabytków, ciekawych miejsc, przez zdjęcia z różnych wydarzeń, po ludzi, skupionych w różnego rodzaju grupach formalnych i nieformalnych. Część fotografii prezentowanych w albumie będzie stanowić efekt pracy fotografów-amatorów, uczęszczających na warsztaty fotograficzne w Śląskiej Galerii Malarstwa „Jan” w Jankowicach.

Autor: Szymon Kamczyk TygodnikRybnicki
Źródło: www.nowiny.pl
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany