• Facebook
 • Google+
 • Twitter

W Gimnazjum im. Karola Miarki zaainicjowana została akcja „Młodzież kibicuje bezpiecznie”. Zaangażowanie nauczycieli i uczniów zostało docenione, a konkursowa piosenka wygrała w etapie rejonowym. „Oddani i kulturalni” to tytuł piosenki zespołu Szósty Zmysł , która jednogłośnie wygrała na rejonowym konkursie, organizowanym przez wojewodę śląskiego i śląskiego kuratora oświaty, związanym tematycznie z Euro 2012 „Kibicuję z piosenką”. Celem konkursu było przygotowanie młodzieży do świadomego, bezpiecznego uczestnictwa w imprezach sportowych, wolnego od przemocy i agresji. Autorem tekstu jest uczeń świerklańskiego gimnazjum Miłosz Masłowski, rapował jego kolega z klasy Bartosz Brych, a inicjatorem oraz opiekunem jest Sylwia Masłowska, nauczycielka gimnazjum oraz koordynator kampanii „Młodzież kibicuje bezpiecznie”.


W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych między innymi z Rybnika, Wodzisławia,Żor, Jastrzębia , Pszowa, Orzesza czy z Rydułtów.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu było opracowanie autorskiej piosenki, nie dłuższej niż 5 minut. W jury oceniającym utwory zasiadły znane w naszym regionie osoby, związane ze sceną: Elżbieta Biskup, Zuzanna Szreder, Hanna Hołek, Ewelina Uriasz oraz Daniel Rożek. Pierwsze miejsce w etapie rejonowym zdobyli gimnazjaliści ze Świerklan. Drugie miejsce uczniowie Gimnazjum w Czyżowicach. Trzecie miejsce zdobył Zespół Szkół nr 3 w Jastrzębiu Zdroju. Jury przyznało także wyróżnienie dla Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim, za pomysł występu scenicznego.

Autor: ska
 • Obserwator

  Brawo 🙂

 • bugio

  gratulacje ! 🙂

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
 • Zenek "też jakoś nie stylistycznie..." Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-05 18:38:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Konkurs wiedzy o Chorwacji
  

W lutym 2016 r. Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach zostało zaproszone do udziału w „Konkursie wiedzy o Chorwacji”, zorganizowanym z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji.

Świerklany