• Facebook
 • Google+
 • Twitter

W pierwszych dniach grudnia Urząd Gminy Świerklany zwrócił się do ZTZ z pismem dotyczącym wprowadzania od stycznia 2014 ograniczeń w obsłudze transportem zbiorowym. Pierwszy postulat dotyczy likwidacji linii 13/32. Drugi dotyczy przywrócenia na dawną trasę linii 31 oraz pozostawienia w obecnym kształcie linii 30.


Ponieważ wprowadzenie proponowanych zmian wprowadzi szereg niedogodności dla większości podróżnych, zarówno mieszkańców Jankowic i Rybnika prosimy o uważne śledzenie podawanych przez nas komunikatów.
Obecnie analizujemy różne warianty dla linii 13/32, 30, 31, które mogłyby obowiązywać od stycznia 2014 roku.

Treść całego pisma prezentujemy poniżej.

swierklanyXII

Źródło: ztz.rybnik.pl
 • koniec 228
 • merida_waleczna

  czekam niecierpliwie na przywrócenie lini 31 , zimno leje a ja chodzę na piechotę z Świerklan do Boguszowic by dojechać do Rybnika

 • Świerklaniok

  Najpierw likwidacja lini 228 na Wodzisław teraz 13 i 32 ładnie się zapowiada. Niech się wójt nie zdziwi jak będzie musiał sobie malować dom na nowo jak mu jacyś „chuliganie” lekko nią zdemolują ^^.

 • anonim

  Tak, przywrócić linię przez Świerklany Górne, ale Świerklany Dolne niech piechotą do Rybnika chodzą.

 • gość

  super, pieszo będziemy do Rybnika chodzić, dzieci dojeżdżają do szkoły z Boguszowic do Jankowic i teraz co pieszo, czy każdy rodzic zwolni się z pracy i będzie je wozić, ja rozumiem, że wójt ma kierowcę i jemu autobusy linii 13 i 32 nie są potrzebna ale tu chyba i interes mieszkańców gminy chodzi, czy mi się tylko wydaje??

  • obserwator

   Nic „gościu” nie zrobisz bo syty głodnego nie zrozumie, wójt jeździ cały czas samochodami to po co mu komunikacja no by ją najchętniej całkowicie zlikwidował żeby jak najmniej płacić notabene z naszych podatków.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany