• Facebook
 • Google+
 • Twitter

W Świerklanach oficjalnie otwarto salon Citroena. Grał zespół Feel, a nowy model marki, piękny DS5, prezentowała sama Omena Mensah!
– Cieszę się, że tak licznie przybyliście na dzisiejszy wieczór. Mam nadzieję, że magia marki Citroena jest równa magii zespołu Feel – mówił Jacek Trojanowski, dyrektor marki Citroen Polska.


– Nasza firma rozpoczyna przygodę na ziemi rybnickiej. Ta ziemia od dawna była na naszym celowniku. To idealne miejsce, tuż przy autostradzie A1, węźle Świerklany. Jest blisko do Rybnika, Jastrzębia, Żor i Wodzisławia – mówił Jarosław Zięba, prezes spółki Inter Car, właściciel salonu.
Otwarcie salonu było okazją do pokazania nowego modelu, samochodu DS 5. – Ten wieczór jest wyjątkowy z dwóch powodów. Mamy przyjemność zaprezentować trzeci samochód z linii prestiżowej marki Citroen. Ten samochód zawiera w sobie światową nowość, czyli napęd hybrydowy z silnikiem diesla. Ten wieczór jest jednak wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Kiedy rok temu pan Robert Pakosz (współwłaściciel firmy Inter Car) otwierał pierwszy salon citroena we Wrocławiu, nie przypuszczał, że rok później będzie otwierał trzeci salon naszej marki! To doskonały dowód wzajemnego zaufania – zaznaczył Jacek Trojanowski.
Na otwarcie przybyło wielu samorządowców z regionu. Był m.in. Michał Śmigielski, wiceprezydent Rybnika. – Cieszę się, że Rybnik ma swoje Inflanty. Inter Car Rybnik znajduje się w Świerklanach. Cieszę się, że tak wspaniała inwestycja jest w pobliżu naszego miasta. Gratuluję wójtowi takiego inwestora. Sam jestem miłośnikiem citroena, jeżdżę samochodem tej marki, polecam – mówił Śmigielski.
Radości nie krył wójt Świerklan Antoni Mrowiec. – Liczymy na to, że ta inwestycja przyciągnie następne. Mamy tutaj strefę przemysłową, do zagospodarowania jest ponad 20 hektarów. A w pobliżu salonu będzie się budować restauracja – mówił wójt.

Autor: ADR
 • adi

  Jak słysza feel to mi sie srać chce

 • united

  Wejście tylko z zaproszeniem 😉 choć nie sprawdzano 😉

 • miejscowa

  Dlaczego tego typu informacje są tu zamieszczane po fakcie???

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany