• Facebook
  • Google+
  • Twitter

23 marca 2014 r. odbył się I Turniej Strażacki w Piłce Siatkowej, zawody były rozgrywane w Szkole Podstawowej w Jankowicach. W tegorocznej edycji turnieju o najlepsze miejsca rywalizowało 6 drużyn. Głównym pomysłodawcą a zarazem organizatorem była jednostka OSP Jankowice.


Drużyny podzielono na 2 grupy w których rozegrano mecze „każdy z każdym”do dwóch wygranych setów do 15 punktów w wypadku remisu rozgrywano trzeci set do 10 pkt. Następnie drużyny z poszczególnych miejsc w grupach rozegrały mecze między sobą, w ten sposób o 5 i 6 miejsce zagrały drużyny z OSP Popielów i OSP Chwałowice, o 3 i 4 miejsce zagrały OSP Gaszowice i OSP Palowice,w finale zagrały OSP Świerklany i gospodarz turnieju OSP Jankowice.

Klasyfikacja końcowa I Turnieju strażackiego w piłce siatkowej:
I miejsce – OSP Jankowice
II miejsce – OSP Świerklany
III miejsce – OSP Gaszowice
IV miejsce –OSP Palowice
V m-ce – OSP Popielów
VI m-ce – OSP Chwałowice

Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć naszym sponsorom, wszystkim którzy przyczynili się do pomocy w organizacji turnieju, oraz wszystkim drużynom i kibicom przybyłym na turniej. Organizatorzy planują już drugą edycje turnieju.

>> INFO – OSP JANKOWICE

W marcu 2014 r. nasza jednostka zakupiła nowe nożyce hydrauliczne firmy WEBER RSX 200-107 PLUS , nożyce hydrauliczne S 50-14 oraz wspornik progowy i wspornik deski rozdzielczej. Tym samym wzbogaciliśmy nasz dotychczasowy sprzęt, a mianowicie rozpieracz ramieniowy SP49 firmy Weber zakupiony w 2013 roku, nożyco-rozpieracz firmy ENERPAC, rozpieracz kolumnowy firmy ENERPAC, zestaw klinów do stabilizacji pojazdu, piłe do wycinania szyb, zabezpieczenie poduszki powietrznej na kierownice oraz wybijak do szyb. W roku 2013 przeprowadziliśmy remont pompy hydraulicznej, przerobiliśmy końcówki w wężach na mono złączki, co znacznie ułatwia wymianę narzędzia podczas pracy. Doposażyliśmy torbę R-1, a także zakupiliśmy szyny KRAMERA.Nie było by to wszystko możliwe, gdyby nie środki finansowe z Urzędu Gminy Świerklany, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Sponsorom, Mieszkańcom Jankowic, Radzie Sołectwa Jankowice oraz Strażakom naszej jednostki.

straz-kiedys-dzis

Autor: A.S.


Zdjęcia z turnieju

turniej1

turniej2

turniej3

turniej4

turniej5

turniej6

turniej7

turniej8

turniej9

turniej10

turniej11

turniej12

turniej13

turniej14

turniej15

turniej16

turniej17

turniej18

turniej19

turniej20

turniej21
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany