• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Klub FORTECA ŚWIERKLANY informuje iż na oficjalnej stronie internetowej klubu zamieszczono artykuł o przebiegu turnieju rocznika 2006 i młodsi w Chorzowie. Na podstawie otrzymanych nagród (dyplom i medale) oraz potwierdzonej informacji organizatora wynika, że nie było prowadzonej klasyfikacji. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju zajęły I miejsce.


Ubolewamy, iż nadal są czynione nieuzasadnione działania szkodzące wizerunkowi naszego klubu. Sprawa ta w najbliższym czasie zostanie wyjaśniona u autora (Dominika Kuśka) artykułu jakim jest portal rybnik.com.pl

Z poważaniem,
Prezes Zarządu Klubu
Jarosław Macionczyk


Poniżej oświadczenie organizatora turnieju w Chorzowie:

Oświadczam w imieniu organizatorów Turnieju CHORZÓW CUP 2014 DLA CHŁOPCÓW R.2006, że ideą turnieju była forma współzawodnictwa bez punktów i miejsc. Wszystkie uczestniczące zespoły zostały wyróżnione pucharami, dyplomami i medalami za I miejsce i mają prawo używać tytułu zwycięzcy turnieju. Dla nas najważniejszy jest uśmiech i radość dziecka tak jak gramy w katowickiej lidze żaków. LIGA BEZ PUNKTÓW – KAŻDY JEST ZWYCIĘZCĄ.

Z poważaniem,
Trener, Organizator turnieju
STEFAN MLECZKO


Dyplom za I miejsce turnieju w Chorzowie:

dyplom
W ZWIĄZKU IŻ WIĘKSZA CZĘŚĆ KOMENTARZY JEST PISANA PRZEZ TE SAME OSOBY, KOMENTARZE W TYM ARTYKULE ZOSTAJĄ WYŁĄCZONE
 • ziomek

  zbulwersowany sie obudził, niemożliwe artykuł jest już przeszło tydzień a Tyś dopiero sie obudził…Musisz sobie zaparzyć Melise bo widać, że troszkę Cie denerwują ludzie w Fortecy… A kogo najbardziej denerwują ludzie z Fortecy? Prosta odpowiedź- najprawdopodobnie tych wszystkich zbulwersowanych, zawstydzonych, zazdrosnych ludzi z KS…

  • kibic

   Oj, nie tylko ludzi z KS denerwują ludzie z Fortecy.

 • zbulwersowany

  Jak czytam te wypociny osób związanych z Fortecą to mi się rzygać chce. Chcieliście z 8 miejsc zrobić mega sukces, ale wam sie to nie udało, bo ktoś pokazał jak było naprawdę. i to obracanie kota ogonem i zwalanie winy na Ks Świerklany. Obojętnie kto to napisał to dobrze się stało bo pokazał jakie numery odwalają ludzie z Fortecy. Po takim numerze Pieczka i Macionczyk powinni dać sobie spokój z piłką nożną.

  • spotkanie

   Wiem kim jesteś……

 • kibic

  do gość: I właśnie to Cie cały czas boli… Wiesz nie będe już z Toba polemizował bo ponieważ tak jak napisałem chyba mało co myślisz albo może wcale i w dodatku masz chyba problemy ze wzrokiem więc naprawdę trudno sie z taką osobą rozmawia…

  • gość

   Boli mnie to że za wszelką cenę bronisz osobę która chciała wszystkich okłamać.Podejrzewam, że w próbie oszukania maczałeś paluszki.
   Jeśli chodzi o sukcesy Fortecy, to szczególnie dzieciom z tego klubu życzę jak najlepszych wyników, niech wygrywają z wszystkimi, niech będą lepsi niż Real, Barcelona i nawet Ks Świerklany. Wtedy działacze tego klubu nie będą musieli kłamać czytelników.

 • kibic

  do gość: No to co sie tak gorączkujesz?? Wiesz co,to że chyba nie myślisz to ok , ale jak masz taki duży dyplom i oświdczenie organizatora to przykro mi, bo wydaje mi sie , że masz też problemy ze wzrokiem i kompleksy na punkcie tych małych dzieci… Lepiej już nic nie pisz bo wydaje mi się, że tylko sie ośmieszasz…

  • gość

   „kompleksy na punkcie małych dzieci” – po czym to wnioskujesz?
   Sprawdź od czego zaczął się problem, podpowiem, że możesz to znaleźć na stronie Fortecy, jak również tu w komentarzach. późniejsze oświadczenie prezesa Fortecy czy przedstawianie dyplomu to już takie wymuszone tłumaczenie. Gdyby ktoś nie napuścił rybnik.com.pl to w świat (w sensie Świerklany i okolice) poszłaby informacja o wielkim sportowym sukcesie Fortecy.

 • Kibic

  do gość: Ty widać masz problem z tym pierwszym miejscem, tak zazdrosnego nie widziałem,a wiesz lepiej iść moim tokiem myślenia niż nie myśleć wcale, bo Ty chyba tak masz 🙂

  • gość

   Zastanów się człowiekuo czym piszesz. I miejsce było symboliczne, naprawdę zajęli 8 miejsce, więc czego tu zazdrościć?
   Pewnie ty napisałeś na stronie tą nieprawdziwą informację i teraz odwracasz kota ogonem.

 • kibic

  do gość: a co pochwalić sie nie można?? Boli Cie to strasznie co?? Taka zazdrość w Tobie… a Ty lepiej jak sie rozpłaczesz bo tak jak mówie strasznie Cie to boli a jak kogoś boli( czytaj Ciebie) to trzeba popłakać troszkę…

  • gość

   boli mnie jak muszę czytać takie głupoty i chyba zacznę płakać nad twoim losem.
   idąc twoim tokiem rozumowania, jak dostanę w szkole dwóję, to mogę śmiało się chwalić że odniosłem ZNACZĄCY SUKCES, no a ty czy ktoś inny będzie miał powód do zazdrości. bu ha ha, sam nie wierzę że są tacy jak ty i są w stanie takie głupoty wymyślić.

 • kibic

  do naprawdę obiektywny: Tekst nie jest kłamliwy. A kogo miał wprowadzać w błąd?? zainteresowani wszystko wiedzieli rodzice dzieci też. To chyba Was z KS zabolało to, że ktoś też umie zdobyć pierwsze miejsce skoro Prezes z KS sie tłumaczy i wydaje oświadczenie że nie ma z tym nic wspólnego… Więc w tej sprawie prawie wszystko jest jasne a dokładnie sie wyjaśni w przyszłym tygodniu… Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich ” życzliwych” ludzi…

  • gość

   skoro zainteresowani wszystko wiedzieli to po co była informacja na stronie Fortecy? Pisano o ZNACZĄCYM SUKCESIE, jak myślisz po co? wg mnie po to żeby pochwalić się sukcesem, wykorzystali to że organizator wymyślił taką formułę rozgrywek i chciał zrobić przyjemność dzieciom. działacze Fortecy to bezwstydnie wykorzystali i zrobili z 8 miejsca ZNACZĄCY SUKCES. Śmiać się czy płakać?

 • naprawdę obiektywny

  W dniu 15 marca nasza najmłodsza drużyna uczestniczyła w Międzynarodowym turnieju Żaków „Chorzów CUP 2014″ zdobywając pierwsze miejsce. W turnieju brały udział następujące zespoły : MKS Zaborze Zabrze, Gwiazda Ruda Śląska, Józefka Chorzów, Stadion Śląski, Wyzwolenie Chorzów I, Wyzwolenie Chorzów II, Sokół Wola, FC Katowice, oraz Junosport Stara Lubovnia. Jest to znaczący sukces naszych chłopaków ponieważ był to dla nich dopiero 2 turniej halowy w którym brali udział. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.

  to jest tekst ze strony Fortecy. Późniejsze oświadczenie wiele tłumaczy, ale czy mimo to nie uważacie że wprowadzono nas w błąd? moim zdaniem tekst jest kłamliwy. miał wszystkich wprowadzic w błąd. pożniejsze tłumaczenia są tylko próbom wyjścia z sytuacji. próbom dość udaną bo większosć łyknęła to jak młode pelikany. dla mnie nadal wzbudza to niesmak. dzialaczom FORTECY powinno być wstyd.

 • Kibic

  do Artur: a czy nie macie z tym nic wspólnego to sie jeszcze okaże…

 • Artur

  Jako prezes Klubu Sportowego Świerklany chciałbym stanowczo oświadczyć, że z tą sprawą nie mamy nic wspólnego. O zaistniałej sytuacji wiedzieliśmy i ją we własnym gronie komentowaliśmy, nie oznacza to jednak, że to my stoimy za medialną aferą.
  Wiedzieliśmy od jakiegoś czasu, że w innym klubie świerklańskim dzieci są nie odpowiednio traktowane, dlatego też zdecydowaliśmy się założyć nowy klub, w którym tak często tu wspominana radość, uśmiech, zabawa młodych piłkarzy są głównym celem działania. W związku z tym, że „działaczami” naszego klubu są rodzice grających chłopców, wiemy w jaki sposób gra w piłkę wpływa na dzieci, jakie to wywołuje w nich emocje. Dlatego też „wojowanie” z innym klubem za pomocą dzieci byłoby sprzeczne z naszymi podstawowymi wartościami.
  Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszam do dyskusji, jednak zaznaczam, że będę odpowiadał tylko i wyłącznie osobom podpisanym imieniem i nazwiskiem. Każdy może też zadzwonić do mnie pod nr 663646093.
  Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

  Artur Dzwonek

  • obiektywny

   W artykule napisano drażniące zdanie „wiedzieliśmy od jakiegoś czasu, że w innym klubie świerklańskim dzieci są nie odpowiednio traktowane”, To zadaje sobie pytanie kto ? kiedyś ….. te dzieci trenował, źle ich traktował, kto ? za nich odpowiadał, kto ? prowadził zajęcia treningowe, kto? jeździł z nimi na mecze !!, ile było skarg ze strony dzieci ?. Pytanie ogólne, czy w klubie są dzieci czy zawodnicy, wydaje mi się, że członkami klubu są zawodnicy a nie dzieci…..

  • Damian

   Teraz nabieracie wody w usta bo nie udało się ośmieszyć Fortecy … wstyd wstyd wstyd

   • Alina

    Nikt niczego do niczego nie nabiera…a wy i tak wiecie lepiej! my się nie wstydzimy bo nie mamy czego.

    • Jakub

     ???????!!!!!!!!!!!! Na pewno

   • zbulwersowany

    Forteca sama się ośmieszyła robiąc taki numer i to im powinno być wstyd

    • odpowiedz

     czym sie zawstydziła mosz oczy i umiesz czytać, chyba że nie, cienki jesteś

 • adi

  Panie trenerze KS-kończ pan wstydu oszczędź…

  • zbulwersowany

   Chyba Pieczka powinien się zapaść pod ziemię ze wstydu, nie wiem czy sam napisał tą wiadomość, ale na pewno wiedział jak było więc powinien zareagować.

 • zxc

  Teraz każdy widzi jaki zamęt sieją działacze klubu ks świerklany, skoro już szukacie sensacji na siłę, widać że nie jesteście nic warci. W ŚWIERKLANACH TYLKO FORTECA!

  • zbulwersowany

   W Świerklanach tylko Forteca kłamie i oszukuje!

   • komentarz

    Tylko że w Świerklanach nazwę Forteca, to zna każda osoba, w regionie tez, ciekawe kim jesteś, chyba wiem…

 • Marcin

  No i jest dyplom z 1 miejscem ! Organizatorzy też jasno mówią że wszyscy są zwycięzcami. Skąd w takim razie ukazał się artykuł opisujący taką nieprawdę ? Czemu tyle kłamstwa? Komu zależy aby wprowadzać ludzi w błąd i robić niepotrzebny zamęt?
  GRATULACJE CHŁOPAKI ZA ZAJĘCIE 1 MIEJSCA 🙂

  • Jakub

   Może jeszcze trzeba iść do źródła i wyciągnąć tego niezadowolonego „rodzica” żeby zobaczyć komu tak naprawdę zależy na takich niepowaznych wiadomościach. Pozdrawiam wszystkich kibiców FORTECY.

  • adi

   A jak myślisz komu?Przecież wszyscy wiedzą kto maci w Świerklanach.Ale to towarzystwo wzajemnej adoracji padnie raz dwa

   • zawstydzony

    Towarzystwem wzajemnej adoracji jest Forteca, zamiast zrobić porządek w swoim gronie i ukarać osobę odpowiedzialna za zrobienie tego numeru to kryjecie się nawzajem i zwalacie winę na innych.

    • ad

     tys je rzeczywiście zawstydzony , ale sobą……..

 • Daniel

  Do obserwator: Jak Ty wogóle nie rozumiesz to sie nie wypowiadaj, bo rzetalna i prawdziwa wiadomość była na stronce Fortecy, tylko Ciebie chyba nie pasowała ta informacja, dlatego masz potwierdzenie w tym artykule. Miałeś rzetelna informacje i prwadziwą wiec naprawdę już sie nie kompromituj bo chyba tylko umiesz mieszać i wprowadzać zamieszanie…

  • gość

   że tak się wtrącę, rzetelną informacją byłoby gdyby napisano, że klub zajął 8 miejsce, ale organizator wręczył wszystkim dyplom za I miejsce i każdy może czuć się zwycięzcą. informacja o ZNACZĄCYM SUKCESIE jest oszustwem.

  • zbulwersowany

   Jeśli wierzysz, że kłamstwo powtórzone 100 razy stanie sie prawdą to napisz jeszcze 99 razy, ze na stronie Fortecy była „rzetelna i prawdziwa wiadomość”

 • Gabi

  czekam na inteligentny komentarz EDKA i wszystkich, którzy wczoraj kilka sekund po pojawieniu się artykułu na stronie udostępniali jego treść na fc i tak chętnie ją komentowali… miłego wieczoru

  • zorientowany

   No edek, w co może grac prezes fortecy, jedno już wyjaśnił, na pewno za kilka dni poznamy całą prawdę, to jest kwestia czasu…. nieźle ktoś namieszał.

 • Dominik

  dejcie spokój – to som yno dzieci !!! mają sie bawić piłką !!! chcecie im obrzydzić tyn sport? podobają mi się słowa Pana Mleczko że dla nich „najważniejszy jest uśmiech i radość dziecka”

  • Arek

   Dokładnie ! uśmiech i radość dziecka jest najważniejsza w tym wieku przy uprawianiu jakiegokolwiek sportu.

   • kibic

    Zgadzam się ale to trzeba zrozumieć, a nie szkodzić. Pan Mleczko dobrze się wypowiedział. Brawo.

 • Daniel

  Zgadzam sie z kibicem. Prawda wyszła na jaw tylko są ludzie tacy co tylko szkodzą bo nic więcej nie umią…

  • obserwator

   Do Daniela
   Nie „umią” tylko „umieją”
   Natomiast co do wyników turnieju to się zgadzam że, w sporcie dziecięcym najważniejszy jest uśmiech i radość młodych sportowców, ale tej radości nie mogą psuć dorośli opiekunowie bo to na ich barkach spoczywa przekaz rzetelnych informacji np. z takiego turnieju jak ten o którym piszemy. Był tam opiekun drużyny nota bene nauczyciel, który powinien jasno i czytelnie dla wszystkich napisać jak z tymi ” pierwszymi miejscami było”

 • kibic

  Prawda wyszła na jaw, to było do przewidzenia.

 • daniel

  I co pewnie jednym zazdrośnikom szęki opadły… pewnie temu „obojętnemu” i” rodzicowi”co pisał komentarz w poprzednim artykule.. WSTYD BY WAS BYŁO ZAZDROŚNICY

  • zbulwersowany

   Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem?
   Można zazdrościć 1 miejsca, ale te dzieci zajęły 8 miejsce to czego tu zazdrościć.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany