• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Rybniccy radni wyrazili zgodę na to, aby w 2014 roku Zarząd Transportu Zbiorowego nadal realizował kursy na linii Rybnik – Świerklany. Przypomnijmy, od 1 stycznia 2014 roku gmina Świerklany nie będzie już członkiem Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju. Oznacza to, że gmina na własną rękę będzie musiała zorganizować transport.


Podczas wrześniowej sesji radni z Rybnika zawarli porozumienie komunalne o utrzymaniu transportu lokalnego w Świerklanach. Oznacza to, że dotychczasowe kursy Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku realizowane na terenie Świerklan w 2014 roku zostaną utrzymane.

Mieszkańcy Świerklan mogą więc spać spokojnie, bo autobusy do i z Rybnika jeździć będą na pewno. Jednak póki co, ilość połączeń nie zwiększy się. – W chwili obecnej nie przewidujemy zmian ilościowych w rozkładach jazdy autobusów ZTZ – mówiła w czasie sesji RM wiceprezydent Joanna Kryszczyszyn.

Autor: dk
Źródło: www.rybnik.com.pl
 • konkretny

  Co za bzdetny artykuł z którego nic nie wynika. Które linie będą, a których nie będzie. Mieszkam w Górnych i interesują mnie połączenia z Rybnikiem przez Górne. Autobus jadący z Rybnika do Boguszowic i skręcający obok Gminy w lewo mnie nie interesuje. Nie będę dylał 2 km na autobus.
  Niech napiszą konkretnie co będzie jeździć a co nie. Ogólnie uważam że transport zbiorowy w Gminie (jako takiej calej), który gmina powinna realizować jako samorząd z urzędu to jakaś kpina i parodia. A co z połączeniami z Wodzisławiem i Żorami z Gminy. Mnóstwo osób tam pracuje, uczy się i co ?
  Nie wspomnę już o mieszkańcach Dolnioka (pól biedy jak ktoś jeszcze mieszka na Kościelnej ale i tam szału nie ma, ale co mają powiedzić ludzie mieszkający np przy granicy z Marklowicami czy Połomią i dojeżdzający do Rybnika ?)

 • Majo

  Zapomniałeś dodać : „przepełnionym Rbusem”

 • hhc

  Czemu Świerklany Dolne jak zawsze po macoszemu???

 • Majo

  Gmina Świerklany może spać spokojnie ? Czyli tylko Jankowice z trzema liniami, a Świerklany bez 31, 32 i 13 ?

 • Świerklany D

  Fajne że na Rybnik są autobusy tylko ciekawe jak na Wodzisław się dostanie R-Busem w, którym koszt biletu jest dwukrotny ??

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
 • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
 • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany