• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Rybniccy radni wyrazili zgodę na to, aby w 2014 roku Zarząd Transportu Zbiorowego nadal realizował kursy na linii Rybnik – Świerklany. Przypomnijmy, od 1 stycznia 2014 roku gmina Świerklany nie będzie już członkiem Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju. Oznacza to, że gmina na własną rękę będzie musiała zorganizować transport.


Podczas wrześniowej sesji radni z Rybnika zawarli porozumienie komunalne o utrzymaniu transportu lokalnego w Świerklanach. Oznacza to, że dotychczasowe kursy Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku realizowane na terenie Świerklan w 2014 roku zostaną utrzymane.

Mieszkańcy Świerklan mogą więc spać spokojnie, bo autobusy do i z Rybnika jeździć będą na pewno. Jednak póki co, ilość połączeń nie zwiększy się. – W chwili obecnej nie przewidujemy zmian ilościowych w rozkładach jazdy autobusów ZTZ – mówiła w czasie sesji RM wiceprezydent Joanna Kryszczyszyn.

Autor: dk
Źródło: www.rybnik.com.pl
 • konkretny

  Co za bzdetny artykuł z którego nic nie wynika. Które linie będą, a których nie będzie. Mieszkam w Górnych i interesują mnie połączenia z Rybnikiem przez Górne. Autobus jadący z Rybnika do Boguszowic i skręcający obok Gminy w lewo mnie nie interesuje. Nie będę dylał 2 km na autobus.
  Niech napiszą konkretnie co będzie jeździć a co nie. Ogólnie uważam że transport zbiorowy w Gminie (jako takiej calej), który gmina powinna realizować jako samorząd z urzędu to jakaś kpina i parodia. A co z połączeniami z Wodzisławiem i Żorami z Gminy. Mnóstwo osób tam pracuje, uczy się i co ?
  Nie wspomnę już o mieszkańcach Dolnioka (pól biedy jak ktoś jeszcze mieszka na Kościelnej ale i tam szału nie ma, ale co mają powiedzić ludzie mieszkający np przy granicy z Marklowicami czy Połomią i dojeżdzający do Rybnika ?)

 • Majo

  Zapomniałeś dodać : „przepełnionym Rbusem”

 • hhc

  Czemu Świerklany Dolne jak zawsze po macoszemu???

 • Majo

  Gmina Świerklany może spać spokojnie ? Czyli tylko Jankowice z trzema liniami, a Świerklany bez 31, 32 i 13 ?

 • Świerklany D

  Fajne że na Rybnik są autobusy tylko ciekawe jak na Wodzisław się dostanie R-Busem w, którym koszt biletu jest dwukrotny ??

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany