• Facebook
 • Google+
 • Twitter

W dniu wczorajszym tj. 1 grudnia w sali narad Urzędu Gminy Świerklany odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Gminy Świerklany, podczas którego radni złożyli ślubowanie oraz dokonali wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących nowej kadencji władz samorządowych. Uroczyste ślubowanie złożył również zwycięzca w wyborach na Wójta Gminy Świerklany Tomasz Pieczka, który obiecał służyć dobru wszystkich mieszkańców.

Nowy wójt podziękował za pracę na rzecz gminy swemu poprzednikowi Antoniemu Mrowcowi i pogratulował nowym radnym zwycięstwa w wyborach, wyrażając nadzieję na owocną współpracę z nimi.

Posiedzenie rozpoczęło się o godz. 15.30. Do czasu wyboru nowego przewodniczącego Rady Gminy Świerklany sesję poprowadził wieloletni radny Marian Kotyrba. W wyniku tajnego głosowania funkcję tę powierzono radnej Justynie Błatoń. Otrzymała ona 7 głosów „za”, podczas gdy jej kontrkandydat, Ireneusz Błatoń – 5. Wiceprzewodniczącymi Rady zostali radni: Leszek Kosior i Jerzy Rugor.

Na jednym z najbliższych posiedzeń nowi radni zdecydują o składzie komisji działających przy Radzie Gminy Świerklany, jak również zajmą się sprawami merytorycznymi związanymi z funkcjonowaniem gminy.

Poniżej prezentujemy pełny skład Rady Gminy Świerklany:
Justyna Błatoń – Przewodnicząca RG
Leszek Kosior – Wiceprzewodniczący RG
Jerzy Rugor – Wiceprzewodniczący RG
Ireneusz Błatoń
Gabriela Cofalik
Magdalena Figura
Sebastian Karkoszka
Urszula Kasparek
Marian Kotyrba
Anna Kula-Piecha
Mirosław Pełka
Hubert Sobocik
Adam Szulik
Sylwia Szulik

1

2

Więcej zdjęć na stronie Urzędu Gminy Świerklany

Zrodlo: www.swierklany.pl
 • Zawiedziony

  Śmiech warte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Podobno Nowy Pan Wójt miał “przewietrzyć” Urząd Gminy…
  Naiwni… a to co?!
  Justyna Błatoń – Przewodnicząca RG
  Leszek Kosior – Wiceprzewodniczący RG
  Jerzy Rugor – Wiceprzewodniczący RG

  Brawo!!! Ktoś mówił, że koniec z układami w Gminie… hahaha!

  • obserwator

   Panie Zawiedziony
   Jak to ktoś powiedział “jaki p………….. taki z…………”
   I tak jest w naszej gminie Błatoń – żenada, Kosior-kompromitacja , Rugor- biglajter z
   kop. Jankowice, oto obraz naszej inteligencji gminnej i na dodatek jeszcze parę innych
   osobowości np. Kasparek i Szulik z Jankowic i to mamy cały obraz i podobno jeszcze
   zastępcą wójta ma być Mincer z Jankowic, który był szefem komitetu do rozłączenie Jankowic od Świerklan …….nic tylko gratulować wyborcom. Tak trzymać.

  • obserwatorka

   Teraz to się dopiero wszyscy dowiedzą co to znaczy układy w gminie. Tak się wyborcy dali na to nabrać!!!

 • klara

  jedni to z tej rady powinni być wywaleni na samym wstępie za lajkowani na fb świńskich postow na nowego Wójta. I każdy wiy o kogo chodzi…

  • jo

   Jo nie wiem -napisz odważny człowieku

   • klara
    • obserwatorka

     ,,Mój program wyborczy oraz mojego komitetu nakreślił szereg zadań dla
     gminy w nadchodzącej kadencji. Nie na wszystko wystarczy oczywiście i
     czasu i środków finansowych”- A MOŻE TO NIE JEST NAOBIECYWANIE ?

    • mala

     już usuneli

     • idol

      W Świerklanach mieszkają same CIOTY nic kurde nie robia tylko klachaja i marudza nio ale Świerklany słyna z tego !!!!!

     • klara

      jasne że usunęli ale to nie znaczy że tego już ni ma. Teraz wszystko idzie odzyskać z kompa, nawet jak usuniesz.

 • mieszkanka

  Nie oceniajmy na przyszłość! Mamy jedynie prawo rozliczać starą radę i wójta z ich poczynań, które według mnie nie są satysfakcjonujące i chwalebne… Takie są moje wnioski z obserwacji działań gminy przez ostatnie kilka lat.

 • On

  Najważniejsze to słuchać ludzi i szanować. Jak sprzątaczki chcą podwyżkę i przychodzą z taką prośbą, bo nie miały już jej od x lat, to im dać a nie pierd… , że jak się wam coś nie podoba to możemy zatrudnić firmę sprzątającą. Pierwsze dni a widać już, że nowy wójt wychodzi naprzeciw mieszkańcom starającym się o oświetlenie swoich ulic. /M

 • Swiyrklaniok

  Napisza to jeszcze roz, bo chyba sie komuś nie spodobol moj komentarz na tym forum i go usunol. Pieczki za wojta to jeszcze moga akceptowac, ale Błatoń Justna przewodniczoncom to je juz przesada. Ona sie szaro gąska sama biydoczka wygodac nie umi, a mo nas reprezyntowac. I do tego jeszcze Kosior i Rugor. Biyda idzie, co to bydzie? Gańba na cało wieś!

  • jol

   same pały

  • obserwator

   Facet nie rób sobie wstydu tutaj na forum bo wszyscy wiedzą kim jesteś. Pana SwiYrklanioka boli że opozycja ma większość, chłopie opamiętaj się i nie rób z siebie idioty choć jak nie robić jak się nim jest. Powiedz to na radzie że ktoś ci się nie podoba bo tutaj wszystko można a oficjalnie miły fałszywy wieśniak.

   • Arkadiusz

    Powiedz mi jeszcze, że to jest ten Pan z Górnych…bo nie bardzo się tu orientuję. Ale to by wiele wyjaśniało.

  • Pan

   Może najpierw niech się Pan nauczy wysławiać na ogólnodostępnym forum, a potem pisze bzdury, bo “Gańba” to powinno być całym Świerklanom za ten mądry komentarz.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Konkurs wiedzy o Chorwacji
  

W lutym 2016 r. Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach zostało zaproszone do udziału w „Konkursie wiedzy o Chorwacji”, zorganizowanym z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji.

Świerklany