• Facebook
  • Google+
  • Twitter

To on poprowadził Fortecę Świerklany od klasy A do czwartej ligi. Teraz znów wraca do klubu, by wyciągnąć zespół z dna tabeli. To już pewne! Piotr Hauder ponownie obejmuje świerklańską drużynę! Stanie się to po niedzielnym spotkaniu z KS Wisła. Jutro (niedziela godz. 13:00) Forteca rozegra jeszcze mecz pod wodzą trenera Krzysztofa Wierzbickiego z drużyną KS Wisła Ustronianka.


Piotr Hauder przestał być trenerem Fortecy Świerklany pod koniec sezonu 2012/2013. Teraz wraca na „stare śmieci”. Jak motywuje swój powrót? Co jego zdaniem sprawiło, że zespół gra obecnie bardzo słabo? Jaki ma plan na zmianę stylu gry? Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu!

Rozstał się pan z klubem w niezbyt przyjemnych okolicznościach. Dlaczego zatem wraca pan do Fortecy?

Tak naprawdę to klub się rozstał ze mną i faktycznie – okoliczności były dla mnie wyjątkowo niemiłe. Trochę czasu jednak minęło i złość przeszła po rozmowach z prezesem, w których wytłumaczył mi wszystko. Każdy jest tylko człowiekiem i wszyscy popełniamy błędy, sztuką jest wyciągać wnioski i patrzeć do przodu. Cztery lata spędzone w Świerklanach były bardzo pracowite. Udało mi się wcielić w życie moją filozofię gry, a zbudowana drużyna realizowała ją bardzo dobrze. Był to czas zarówno sukcesów, ale i pokory, nauki oraz zbierania niezbędnego doświadczenia. Mój powrót jest podyktowany przede wszystkim chęcią pomocy drużynie, bo ciężko i przykro mi się patrzy jak chłopaki się męczą. Włożyłem w to, że Forteca przeszła drogę z A klasy do czwartej ligi sporo serca i zdrowia, więc jeśli tylko mogę pomóc to właśnie teraz to robię i wracam. Nie jestem cudotwórcą, ale na pewno zrobię wszystko, żeby ci zawodnicy znowu czerpali radość z gry w piłkę.

Co takiego się stało, że drużyna tak obniżyła loty w obecnym sezonie?

Nie chcę nikogo oceniać, ale na pewno skład trochę się zmienił z różnych przyczyn i to w jakiś sposób odbiło się na wyniku z jesieni. W tej chwili dla mnie nie liczy się to co było, ale to co jest teraz. Mam możliwość zobaczenia fragmentów spotkań z jesieni i dokonania analizy tego co było powodem tylu porażek, ale tylko do tego runda jesienna mi posłuży. Nie uważam, że Sławek Paluch popełnił jakiś błąd. Czasem najzwyczajniej tak bywa, że nie da się, ale wiem że podchodził do tego profesjonalnie i chłopaki na pewno mogli się od niego wiele nauczyć.

Cel jest chyba oczywisty, utrzymanie drużyny w 4 lidze. Pytanie jak to zrobić?

Cel dla mnie to zbudowanie drużyny, która zrobi wszystko żeby wygrać pierwszy mecz. Oczywiście poprawa jakości w grze, skuteczności działania zarówno w defensywie jaki i ofensywie, ale chyba najważniejsze to spowodowanie u zawodników radości z gry. Na pewno do tego będą nam potrzebni kibice, którzy nie raz pokazali, że są z nami w dobrych i złych chwilach. To nasz dwunasty zawodnik, a my postaramy się im odwdzięczyć dobrą grą. Liczę bardzo na pomoc i pełne zaangażowanie wszystkich ludzi w zarządzie, bo celem dla nas wszystkich jest dobro Fortecy i musimy stworzyć rodzinę, która ciężko będzie pracować na wspólne dobro.

Autor: KP
Źródło: sport.nowiny.pl
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany