• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Zbudują i ozdobią budy dla 15 psów ze schroniska. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody. Leroy Merlin w Żorach już w najbliższych dniach organizuje akcję “Dach nad Głową”. To pierwsza edycja przedsięwzięcia w województwie.


Akcja społeczna “Dach nad głową” to propozycja dla najmłodszych mieszkańców regionu organizowana przez Leroy Merlin w Żorach. 10 listopada uczniowie szkół podstawowych na terenie hipermarketu będą ozdabiać budy dla psów, które ostatecznie zostaną przekazane do schroniska.  Łącznie w akcji weźmie udział 15 drużyn 5-osobowych. Hipermarket dekoracyjno budowlany Leroy Merlin w Żorach przygotował już 15 pełnowymiarowych bud.- Jest to pierwsza edycja tej akcji w Żorach. Chcemy w ten sposób zademonstrować, że nasza działalność nie ogranicza się tylko do handlu, ale również chętnie promujemy inicjatywy społecznie pożyteczne. W tym wypadku skupimy się na zwierzętach, o których często zapominają byli właściciele. Celem nadrzędnym całej akcji jest zaangażowanie dzieci w pomoc istotom od nich słabszym i pokazanie, że w dodatku to może być dla nich naprawdę dobra zabawa. Wspólne malowanie, i ozdabianie pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność i przede wszystkim aktywizuje solidarność ze zwierzakami, którym bez naszej pomocy ciężko byłoby przetrwać zimę – mówi Jacek Fereńczuk, dyrektor Leroy Merlin w Żorach.

10 listopada na terenie Leroy Merlin Żory 15 drużyn w 3 turach dekorując budy dla psów, walczyć będzie o atrakcyjne nagrody. W dniach od 11 do 18 listopada wszystkie przygotowane domy dla psów będą wyeksponowane na terenie sklepu. Organizator zaprosił do inicjatywy również swoich klientów, którzy przez tydzień czasu będą mogli wybierać ich zdaniem najładniejszą budę oddając na nią głos do specjalnie przygotowanej urny. Drużyna, która zdobędzie największą ilość głosów, wygra wycieczkę do Multikina dla całej klasy oraz bon o wartości 1000 złotych na zakupy w Leroy Merlin.
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Konkurs wiedzy o Chorwacji
  

W lutym 2016 r. Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach zostało zaproszone do udziału w „Konkursie wiedzy o Chorwacji”, zorganizowanym z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji.

Świerklany