• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Na terenie boiska Fortecy w Świerklanach odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Powiat Rybnicki i Gminę Świerklany. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: pierwsza z Gminy Cacica – Rumunia, druga – Fc Msa Dolní Benešov z Czech, trzecia drużyna z Rybnika-Boguszowic oraz drużyna z Powiatu Rybnickiego. Wielką zaletą było to że, każdy fan piłki nożnej mógł przyjść i obserwować za darmo zmagania młodych sportowców.


Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom piłkarski i wykazały się bardzo dobrą kondycją, ponieważ każdy zespół rozegrał 3 spotkania 2 x 15 minut. Reprezentację powiatu skompletował oraz wytrenował Paweł Bugdol, będący w radzie powiatu przewodniczącym komisji współpracy międzynarodowej. – Z turniejem było sporo pracy, ale się udało. Wprawdzie nie wystartowała drużyna z Ukrainy, na której miejsce zaprosiliśmy piłkarzy z pobliskich Boguszowic, jednak poziom sportowy był wysoki, a reprezentacja powiatu zdobyła zwycięstwo – mówi zadowolony Paweł Bugdol.

Najlepsi z powiatu

W drużynie gospodarzy zagrali młodzi sportowcy z całego powiatu, grający na co dzień w miejscowych drużynach. W drużynie zagrali: Patryk Syc – bramkarz, Sebastian Kozik, Adam Ucher, Krzysztof Kubica, Aleksander Szweda, Jakub Skowronek, Jakub Gnyp, Łukasz Michalski, Sebastian Szymura, Tomasz Derkowski, Sławomir Musiolik, Denis Czekała, Jakub Kazaniecki, Radosław Kozik. – Drugie miejsce zajęła drużyna naszych południowych sąsiadów z Dolnego Benešova, trzecie miejsce zajęła drużyna z Rybnika Boguszowic, natomiast ostatnie miejsce zajęli nasi przyjaciele i partnerzy pochodzący z gminy Cacica w Rumunii. Wszystkie mecze odbyły się w atmosferze fair play, dlatego też lekarz zawodów Roman Kubek nie miał praktycznie żadnych interwencji medycznych – relacjonuje Paweł Bugdol.

Zagrają znowu

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się czeski snajper Filip Labuda, natomiast najlepszym zawodnikiem został bramkarz drużyny z Cacicy, Daniel Lupajescu. Po zakończeniu turnieju w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świerklanach wszyscy piłkarze i zaproszeni goście mieli okazję spotkać się i zrelaksować na świeżym powietrzu przy muzyce i poczęstunku. Podczas integracyjnego spotkania starosta rybnicki zapewnił o konieczności kontynuacji turnieju. – Kolejne turnieje w międzynarodowej obsadzie będziemy organizować w miarę naszych skromnych możliwości. Być może kolejny zostanie rozegrany w Benešovie u naszych południowych sąsiadów – zapowiedział Damian Mrowiec.

Autor: (ska) Tygodnik Rybnicki
Źródło: www.nowiny.pl
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany