• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Miód to naturalny i smaczny produkt, który jest wytworem ciężko pracującej owadziej społeczności, jaką są pszczoły i cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem wśród osób ceniących sobie zdrowe odżywianie.

Wynika to zarówno z różnorodnych i unikalnych walorów smakowych, jak i z jego niezwykłych właściwości zdrowotnych. Odmian miodów jest wiele, a każdy z nich posiada cenne dla organizmu właściwości. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza prawdziwy miód gryczany, który ma wyrazisty smak i aromat, dzięki czemu wykorzystywany jest zarówno w kuchni, jak i w lecznictwie. Dzięki swojej pikantności i dużej zawartości kwasów jest on idealny do wyrobu miodów pitnych.

Jak rozpoznasz miód gryczany?
Ten rodzaj miodu ma dość charakterystyczny herbaciano-brunatny kolor, po którym w łatwy sposób można go zidentyfikować. Jego zapach jest dość intensywny, a smak raczej ostry i lekko piekący, dlatego nie jest on zbyt chętnie spożywany przez dzieci.

Z czego wynika unikalność miodu gryczanego i jakie są jego lecznicze właściwości?
W miodzie gryczanym unikalną substancją, której nie znajdziemy w innych odmianach miodu, jest rutyna. Pomaga ona w oczyszczaniu organizmu z toksyn, a także wzmacnia układ odpornościowy i krwionośny. Dlatego też ta odmiana miodu jest szczególnie polecana osobom, które chorują na miażdżycę lub są zagrożone chorobami układu sercowo-naczyniowego. Miód gryczany spożywany regularnie oczyszcza naczynia krwionośne i zapobiega odkładaniu się w ich świetle złogów. Ponadto przyspiesza on gojenie ran oraz pomaga w rekonwalescencji po różnych kontuzjach czy złamaniach, dlatego powinni go wcinać sportowcy, a także osoby, które amatorsko uprawiają sport. Korzyści, jakie wynikają z obecności rutyny w składzie miodu gryczanego, są wyjątkowe, gdyż przeciwdziała ona rozkładowi witaminy C w organizmie i dlatego ma tak zbawienny wpływ na układ krwionośny.

Miód gryczany oprócz rutyny ma w swoim składzie także inne składniki, które nadają mu charakter leczniczy. Zawiera on duże ilości magnezu, dzięki czemu wykazuje właściwości uspokajające i łagodzące w stanach wyczerpania nerwowego oraz wspomaga pracę serca, jedząc go, dostarczymy swojemu organizmowi także żelaza, witamin oraz białka. Ostatnie badania pokazują, że miód gryczany sprawdza się w leczeniu niedokrwistości, która spowodowana jest niedoborem żelaza i występuje zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Naukowcy wykazali, że regularne spożywanie tego miodu zwiększa poziom hemoglobiny we krwi oraz sprawia, że organizm szybciej się regeneruje po chorobach. Produkt ten działa korzystnie również na wzrok, słuch oraz poprawia pamięć. Bogata zawartość mikroelementów w miodzie gryczanym sprawia, że jest on szczególnie polecany dzieciom, jednak ze względu na jego gryzący smak niechętnie go one przyjmują. Mimo że miód gryczany jest produktem wysokokalorycznym, stanowi on wartościowe źródło cukrów prostych, które szybko przenikają do krwiobiegu i odżywiają organizm.

Kupuj miody na Wcinaj Miód! i poznaj smak naturalnych produktów
Dzisiaj w sklepach ciężko dostać prawdziwe miody, często są to sztuczne zamienniki, które nie mają nic wspólnego z naturalnymi produktami. Jeśli zależy nam na jakości, warto znaleźć sklep, w którym kupimy ekologiczne miody, które zachwycą nas smakiem. Dlatego też powstała strona Wcinaj Miód!, dzięki której możesz poznać wyjątkowe właściwości różnych odmian tego cennego produktu, a także kupić unikalne, w pełni naturalne miody pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Będziesz miał więc pewność, że wybierasz pełnowartościowe produkty! W ofercie sklepu Wcinaj Miód! znajdziesz także miód gryczany, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na swoje szerokie zastosowanie, a także niepowtarzalne własności lecznicze. W 100% naturalne i pyszne miody kupisz tylko na Wcinaj Miód!

Artykuł sponsorowany
 • Ania Nowak

  Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany