• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Czym jest konto oszczędnościowe? Konto oszczędnościowe stanowi alternatywny dla lokaty sposób inwestowania środków pieniężnych. Obok lokaty jest to jeden z najprostszych i najbezpieczniejszych sposobów lokowania pieniędzy. Konto oszczędnościowe | Ranking kont oszczędnościowych

Działa ono nieco inaczej niż tradycyjna lokata bankowa. Łączy ono cechy rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego i depozytu. Konto oszczędnościowe cechuj się wyższymi odsetkami niż w przypadku rachunku oszczędnościowo – kredytowego. Daje również możliwość dokonywania dowolnych wpłat i wypłat. Należy jednak pamiętać, że jedynie pierwsza wypłata jest całkowicie darmowa, kolejne obciążone są niemałą prowizją, w niektórych przypadkach sięgającą nawet 10 złotych. Oznacza to, że wszystkie wypłaty powinny być skrupulatnie zaplanowane, po to, aby prowizja nie pochłonęła części, a w skrajnych przypadkach, nawet całości wypracowanych odsetek.
Warto wiedzieć, że w przypadku konta oszczędnościowego nie jest wydawana karta płatnicza. Obrót środkami może odbywać się tylko za pośrednictwem systemu internetowego lub poprzez wizytę w oddziale banku. Bardzo rzadko pojawiają się konta oszczędnościowe z kartą bankomatową – jednak w tym przypadku i tak kolejne wypłaty związane są z dodatkowymi opłatami.

Jak funkcjonuje konto oszczędnościowe?
Konto oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie. Oprocentowanie tego typu kont jest zmienne. Oznacza to, że wynagrodzenie za powierzenie bankowi swoich środków pieniężnych może się zmieniać podczas trwania umowy. Ma to zarówno swoje wady, jak i zalety. Z jednej strony może dojść do obniżenia kwoty odsetek, z drugiej jednak strony, na skutek rozmaitych okoliczności rynkowych, sytuacja klienta może się poprawić. Bank może na przykład zaproponować nam dużo lepsze warunki.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych jest niższe niż lokat bankowych. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku lokaty, polegającej na zamrożeniu swoich środków w banku, uzyskuje się wyższe odsetki celem zrekompensowania takiej niedogodności.

Konto oszczędnościowe przeznaczone jest dla osób, które pragną oszczędzać drobne kwoty. Jest to rodzaj „świnki skarbonki”, jednak nie w wersji domowej, ale elektronicznej. Podobnie jak w przypadku świnki, pieniądze mogą być w każdej chwili wpłacane na konto, ale istnieje również opcja ich dowolnego wypłacenia. Nie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problemy z wydawaniem pieniędzy, do których mają stały, nieograniczony dostęp.

Jak założyć tradycyjne konto oszczędnościowe?
Najczęstszym sposobem na założenie konta oszczędnościowego jest złożenie wniosku za pośrednictwem Internetu. Jest to niezwykle korzystne i wygodne rozwiązanie. Nie tracimy bowiem cennego czasu, a wszystkie formalności możemy załatwić bez konieczności wychodzenia z własnego domu. Ponadto banki umożliwiają dostęp do swoich środków przez Internet. Umożliwia to stałą kontrolę swoich finansów, trzymanie przysłowiowej ręki na pulsie. Za pośrednictwem bankowości internetowej wykonasz przelew, sprawdzisz historię swojego rachunku, a w razie konieczności wycofasz środki. Na konto oszczędnościowe można niezwykle szybko przelewać środki pieniężne. Nie ma tutaj żadnych limitów czy ograniczeń – tak jak ma to miejsce w przypadku lokaty bankowej. Za każdym razem, kiedy tylko uda Ci się pozyskać dodatkowe środki, możesz spokojnie umieścić je na swoim koncie.

Poszukując konta oszczędnościowego idealnego dla siebie zajrzyj na PADO24. Oferujemy Ci całkowicie bezpłatny dostęp do porównywarki kont dostępnych na rynku, a także rzetelną bazę wiedzy na temat współczesnej bankowości. Czytelny ranking kont oszczędnościowych PADO24 zapewni Ci maksimum wygody i bezpieczeństwa. Z nami nie musisz się o nic martwić. Gwarantujemy Ci wszystko, co niezbędne do podjęcia właściwej decyzji. Odwiedź tylko nasz serwis i ciesz się swoimi pieniędzmi.

Artykuł sponsorowany
INFORMUJEMY, ŻE ZAKAZ RUCHU NA UL. RYBNICKIEJ NIE DOTYCZY DOJAZDU DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW !
Można legalnie wjeżdżać na przeglądy. Tablica będzie poprawiona przez firme EUROVIA.
Stacja Kontroli Pojazdów

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
  • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
  • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany