• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Walkę o fotel wójta gminy Świerklany potwierdziło do tej pory trzech kandydatów. Dokończyć rozpoczęte w tej kadencji inwestycje, jak budowę przedszkola w Świerklanach Dolnych, nowego urzędu gminy czy kanalizacji chce urzędujący wójt Antoni Mrowiec. Swój start oficjalnie potwierdził również Włodzimierz Barwinek, obecnie przewodniczący rady gminy i zwolennik współpracy między sołectwami.

Najmłodszym kandydatem na wójta Świerklan będzie obecny radny Tomasz Pieczka, nauczyciel w gimnazjum, który zasłynął organizacją protestów na ul. Wodzisławskiej.
Protesty przyniosły zamierzony skutek i droga została wyremontowana. W przypadku kandydatów z gminy Świerklany ważny jest fakt zamieszkania, ze względu na lokalne antagonizmy. Antoni Mrowiec to mieszkaniec Świerklan Górnych. Tomasz Pieczka to mieszkaniec Świerklan Dolnych, a Włodzimierz Barwinek reprezentuje Jankowice.

Konkrety w październiku.
Do 7 października komitety wyborcze muszą zgłosić do komisji swoich kandydatów na radnych. Wybory samorządowe w tym roku odbędą się w niedzielę 16 listopada.

Autor: ska
Źródło: nowiny.pl

W związku z licznymi komentarzami obrażającymi innych, nic nie wnoszącymi w dyskusję komentowanie w tym newsie zostaje wyłączone !
102 odpowiedzi na “Trzech kandydatów na wójta gminy Świerklany?”

 1. Wąs pisze:

  P.Tomasz Pieczka górą !!!

  • lapa pisze:

   Pieczka niech se gańby nie robi. Dycki on nimo żodnej prezencji, wygodać sie nie umi, a wy go na wójta chcecie?

   • Jo... pisze:

    Takiś mądry?? No ja… jak co drugi Świerklaniok , yno by zazdrościł i somsiadom do placu zaglondoł, a jak przidzie co do czego to ani be, ani me…
    A poza tym nasz Donek też ni mioł prezyncji a już siedzi w Brukseli…. i co Ty na to?? Zatkało??

  • Szaray pisze:

   ZGADZAM SIĘ!! ALE TYLKO W RADZIE!! MAKSYMALNIE!!!

   • Swierklaniok pisze:

    A co moze na mrówka mamy głosować? Moze basen byś chciał w swierklanach na który gminy nie stać? Wystarczy popatrzeć tylko na Polomie ile gmina dopłaca. Co Mrowiec ma do zaoferowania przucz tego ze jest stary, wypalony i nic nie potrafi załatwić? Nawet ul Wodzisławska przypisuje do swoich zasług a g.. Zrobił w tej sprawie!! Popatrzcie jak marklowice sie rozwijają a swierklany stoją tylko w miejscu.. Pieczka na Wójta !!!

  • Marcinos pisze:

   Pieczka na wójta..ale mnie rozśmieszyliście. Jeżeli miał by być z niego taki wójt jak obecnie nauczyciel to gratuluje. Tylko się wyprowadzić ze Świerklan. Jedni to mają ambicje i niestety tylko ambicje

   • Aga pisze:

    Jak jesteś taki mądry to napisz swoje imię i nazwisko, a poza tym trzeba było kandydować, a nie wymądrzać się tutaj.

    • krzyś pisze:

     To powiedz co Marcinos napisał złego? I po co ma podawać imię i nazwisko? Nikt tu go nigdy nie poda haha nie ośmieszaj się

     • Aga pisze:

      Bo widzę, że Marcinosowi żal du… ściska. Pewnie dobrze się zna z Panem Pieczką a tu pisze takie rzeczy… A jak chce się ze Świerklan wyprowadzić to droga wolna nikt go przecież nie trzyma.

     • Młodo pisze:

      Aga dobrze prawi, polać jej!

     • Marcinos pisze:

      Aga się chyba naćpała…niech sie sama wyprowadzi, a Pieczke weźmie ze sobą. Pieczka mnie uczył i wiem co z niego za człowiek… “godny zaufania”

     • Aga pisze:

      Marcinos żal mi Ciebie… Naprawdę…

     • Marcinos pisze:

      kogo jest żal to nie będę pisał, szkoda słów. Tak się dać ogłupić na punkcie pana Pieczki. Ciekawe co ci obiecał

     • Aga pisze:

      Chłopcze a Ty w ogóle masz 18 lat, że wypowiadasz się w tej kwestii??
      Powiedz, na kogo Ty będziesz głosował i uzasadnij swój wybór jak jesteś taki do przodu…

 2. as pisze:

  Chyba cie puczy

 3. bdx pisze:

  Lapa, Ty byś chcioł wójta co fajnie bajki opowiado czy takigo co coś robi? Przeca on w telewizorze wystympować nie bydzie, zresztom fajnie to baba mo wyglondać a chłop normalnie a nie jakis pedał. Pieczka do rady.

  • lapa pisze:

   Tu chodzi o cos takiego jak prezencja i reklamowanie gminy na zewnatrz, umiejetnosc godanio z ludzmy, PR itp. a on ani be, ani me, ani kukuryku

 4. grzegorz pisze:

  Pan Mrowiec też to najlepiej wygadanych nie należy. Do tego z kulturą osobistą jest na bakier. Już dosyć się najadł z tego “koryta”. Niech w końcu przyjdzie nowe, lepsze.

  • Michał pisze:

   Jesteś tak blisko Pana wójta, że znasz jego kulturę osobistą? Podaj mi jakieś przykłady jeśli już coś takiego mówisz. Co lub kogo nazywasz nowym i lepszym? I w jakiej kwestii lepszym? Podaj argumenty a nie płytkie wypowiedzi.

   • Jo... pisze:

    Powiedzieć Ci kogo ja nazywam nowym i lepszym….?
    Właśnie Pana Pieczkę- młody, zdolny i z jakimś nowym poglondym na cały tyn syf…
    Ile to już lot Ci sami siedzom na tej gminie i za przeproszeniem pierdzom w stołki? Przychodzisz, chcesz coś wiedzieć to z łaskom bo akurat przerwa se zrobiła i jej przerwołeś. Nie wspominom już o tym, że jak byś tam sie chcioł uczciwie dostać to chyba byś sie musioł komu nastawić…. I trudno, ale to je prowda!

    • krzyś123 pisze:

     Dobra to co Pieczka zrobił takiego dla gminy na dotychczasowym stanowisku, że zapowiada się na dobrego wójta? Proszę podaj argumenty

     • fanka pisze:

      A ja tam będę głosowała na tego z Jankowic, jest taki męski i sexi, ładnie się ubiera i ładnie pachnie

     • Jo... pisze:

      Widza że taki z Ciebie Świerklaniok jak z koziej du… trąbka, że nie wiesz co Pieczka takiego zrobił, i nie mam zamiaru Cię uświadamiać!!

     • zanet.28@seznam.cz pisze:

      TOMASZ jest najlepszy a stare jest dobre wino a nie ci od papy a jednym to nawet wata cukrowa niewyszla wiec narybki nieposzlo zrybkami to
      na baranki baranki efektu niedaly wiec do wojta obory

     • Jo... pisze:

      Po pierwsze poczytaj sobie wyżej to się dowiesz, tam jest wszystko wyjaśnione, a po drugie może napiszesz co zrobił takiego dla Gminy Twój kandydat na wójta….

   • Lukas pisze:

    Michał płytki to jesteś Ty. Pewnie jesteś z rodziny od Mrowca, albo coś z tego masz że on jest wójtem. Dopóki Mrowiec będzie wójtem, nic swierklanach sie nie zmieni, potrzeba nam nowego, młodszego i bardziej ambitnego wójta! Dajmy szanse Tomkowi. Mrowiec jak nie zmienia nic w swoich kadrach, tak nie robi nic w świerklanach,

  • Aga pisze:

   No Właśnie Pan Mrowiec to zna człowieka tylko przed wyborami, a potem to już nawet dzień dobry nie chce mu się odpowiedzieć…Masakra…

 5. Ze Swierklan pisze:

  P.Pieczka,P.Pieczka,P.Pieczka!!

 6. Świerklanioczka pisze:

  Mrowiec se gmina buduje a w sumie to niepotrzebnie bo Jankowice i tak sie nie odłączom..no ja bliżyj do roboty bydzie mioł :p a my podatkami mu to zapłacymy bo to w końcu 14 mln a z własnej kapsy tego nie wyciągnie yno nom chlaśnie bo i tak mało płacymy… więc może pora żeby coś wkońcu zmienić i dać szansa młodszemu pokoleniu!!

 7. Jo... pisze:

  Zdecydowanie głosuja na Pana Pieczkę, a wiycie czamu….??
  Bo z całej trójki mo najmniejszy brzuch….:-)
  Trzymia kciuki.

 8. Sanczo panczo pisze:

  Mrowiec do zmiany. Nic nie zrobił za nasze pieniądze. A nie przepraszam! Zrobił – Zgodził sie na Netto w “centrum Świerklan” uprzykszajac życie miejscowym sklepikarzom. Ludzie to jądro swierklan.. Szło inaczej zagospodarować ten teren! Np. Postawić mały budynek z poczta, bankiem itc. Tam powinien byc mini park, ładna zieleń, ławki fontanna, ścieżki, a nie netto przyslaniajace kościół! Dajmy szanse Pieczce niech sie wykaże przez te 4 lata.

 9. Ela pisze:

  do Krzyś : Pieczka za 4 lata kandydatury radnego zrobił więcej niż jedni co siedzą tam 15 lot juz.. poza tym 4 mln na ul. Wodzisławska to jest nic wg Ciebie?? powiedz mi który z Radnych obecnych załatwił tyle pieniędzy na droga??

  • stasiek pisze:

   Pieczka i 4 miliony co za bajka. On pewnie nawet nie wiy jak to wyglondo ani jak sie to pisze. Yno Barwinek. On je odpowiednim kandydatym.

  • lapa pisze:

   Ale jajca, wy serio myślicie, że wasz nowy, młody bóg Pieczka załatwił ta droga? Normalnie leża tu i kwicza, jak czytom te wasze gupoty.

 10. djolo pisze:

  Jak się coś komuś nie podobo to niech nie głosuje . Proste i logiczne. Według mie gminie trzeba jakichs przemyslanych decyzji a tym samym ‘ świeżego ‘ umysłu . Pan Pieczka jest człowiekiym takim ze idzie z nim konie krasc , a przede wszystkim ZORGANIZOWANY i mo pojeci o tym co robi . Jak na moi postrzegani umioł by naprowda duzo zrobic , ale to jest moi zdani , a co do jednej powyzszej wypowiedzi , ze ‘ jak mo byc takim wojtem jak obecnym nauczycielem to gratuluje ‘ zabrakło mi słów… Nauczyciela takigo jak Pan Pieczka to ze świecą se możecie poszukać i na prowda nie wiym skad taki zdani na jego temat .

 11. darko pisze:

  pieczka jest ok

 12. EWA pisze:

  TRZYMAM KCIUKI ZA PANA TOMKA DUŻO MOŻE DOBREGO JESZCZE ZROBIĆ.,.,.,.

 13. ewa pisze:

  Zdecydowanie głosuję na Pana Pieczkę.,.,.

 14. jankowiok pisze:

  Myślę że wszyscy powinni dobrze zastanowić się (szczególnie mieszkańcy Jankowic) nad prostą arytmetyką: głosowanie na Pana Barwinka a nie na Pana Pieczkę może spowodować że jeżeli dojdzie do drugiej tury pomiędzy Panem Mrowcem a Panem Barwinkiem to tak jakby tych wyborów nie było i po następnych czterech latach Jankowice będą wyglądały jak ,,zapyziała dziura”
  Co do Pana Mrowca i niektórych tutaj wypowiedzi wszyscy doskonale wiedzą że to CHAM!! Jemu chodzi chyba o to żeby jeszcze się nachapać te cztery lata a później to może zostawić tę gminę zarżniętą ,,wspaniałą inwestycją” nikomu z mieszkańców niepotrzebną,i spokojnie się uśmiechać że był włodarzem takich FRAJERÓW!!!!!!

  • oldboy pisze:

   Do jonkowioka
   Czy żech dobrze zrozumioł, że my Jonkowioki momy głosować na Pieczkę ?

   • jankowiok pisze:

    nie głosując na Pieczkę ,lub nie głosując w ogóle głosujesz na Mrowca…..wystarczy umieć liczyć….?

    • oldboy pisze:

     do jonkowioka
     czyli wychodzi na to że jonkowiok nom prawi że momy my Jonkowioki, głosować na Pieczkę, no to fajnie.. jonkowioku

 15. Ela pisze:

  do Stasiek: No dokładnie 4 mln na ul. Wodzisławską to on załatwił a nikt inny wiec ogarnij troszkę sie i zejdź na ziemie….

 16. mieszkanka świerklan pisze:

  nie chcemy na wójta starych łysych dziadków.

 17. darko pisze:

  popieram mieszkanke świerklan

 18. hanys pisze:

  LUDZIE !! DEJCIE POZOR!!! ŁAZI PO WSI CHŁOP NA PYNZYJI , BYŁ U MIE I AGITUJE ŻEBY NA NIEGO GŁOSOWAĆ , JEST GŁUCHY GODO PO CICHU BEZMAŁA MO JESZCZE RYNTA NA GŁUCHOTA. MAJĄ SZTYJC MAŁO !!!!!!!

  • maryjan pisze:

   tyn przigłuchawy co loce po wsi i agituje na mrowca jeszcze szkaluje Pieczkę i to w perfidny sposób ciekawe co mu mrowiec obiecoł na pewno jakoś ciepło posadka komuś z jego rodziny bo ta dziadyga staro i głucho do niczego prócz oczernianio kogoś kto chce coś dobrego zrobić, nic innego nie potrafi ….cztery lata tymu też tak lotoł że zapomnioł o swoji żonie żeby i dać co zjejś, a była ciężko chora,jak ona to teraz widzi to się chyba w grobie przewraco!!!! jak się u was ludzie pokorze na placu to obróćcie go w drugo strona kopnijcie do d….i powiydzcie że mo se iść wnuki bawić….!!!!

   • robol pisze:

    do maryjana
    Ty nawet ni wiysz jak mrowcowi ktoś inny robi koło dupy i to jego obecny zastępca a ciacio pieczkowi.

    • maryjan pisze:

     jeżeli jego zastympca robi koło pióra fojtowi to bardzo żle o nim świadczy ,jest ,, jak chorągiewka na wietrze…..” a jak mo chynć ciyciać Pieczce to może się zdziwić ,bo jak on by przijoł te ciyciani to by se bardzo zaszkodził w oczach wyborców a u mie chyba jako pierwszego!!!! a co do ,,przygłochawego” jeszcze co loce po wsi ,on osiym lot tymu lotoł za gymbalczykym a potym się zwyrtnoł gibko w drugo strona….jak obrotno dziywa spod latarni!!!!

 19. jo jo pisze:

  do Hanys , ja dyć mosz racjoo u mnie też był i w dodatku na tego łysego agituje to je tako jedna banda kiero sie trzymie razym

 20. Adam pisze:

  Tomasz Pieczka !!!

 21. Kuba pisze:

  A ja proponuję na wójta P.Barwinka.To kulturalny gość i wie czego chce.Dzięki niemu mielibyśmy w całej gminie porządne drogi,chodniki i dobrze by jeździły autobusy.Czytałem wypowiedzi P.Barwinka.Uważam,że byłby dobrym wójtem dla Świerklan i Jankowic.I choć jestem mieszkańcem Świerklan to uważam,że teraz kolej na wójta z Jankowic .P.Barwinek na pewno by kontynuował inwestycje ,a Pan Pieczka jest wg niektórych mieszkanców niebezpieczny.Chce podobno wstrzymać,gdyby wygrał wybory , budowę urzędu gminy. Budynek ten jest potrzebny,chociażby dlatego,żeby była w nim poczta,tak potrzebna dla Świerklan i Pan Barwinek na pewno by tą inwestycję prowadził,tylko zadbałby , aby zmniejszyć koszty budowy.14 mln na budynek urzędu gminy to stanowczo za dużo.Tym bardziej,że mamy fatalne niektóre drogi. Ludzie!!! rozsądek górą,głosujcie na Barwinka !!!!

  • lapa pisze:

   Cóż, generalnie jak to jest prowda, że Pieczka chce wstrzymać budowa urzędu, to niech sie lepij w łeb piźnie. Już jak umowy podpisane, przetargi rozstrzygnięte, projekt zamówiony, to już za późno. chyba, że te grube miliony kary se zapłaci z własnej kapsy. Ale to nima pewne, to rozpowiado pewien kandydat na radnego z dolnioka.

   • erwin pisze:

    jo tyz slyszol ze hce wstrzimac ta gupio budowa. Kierys godol, ze chce tam zrobic dom starcow i wsztystkich starych ludzi z jonkowic i swiyrklon w nim zamknac, a piyrszym klijyntym mo byc ponoc jego wujek. ale tyz nie wiym czy to je do konca prowda

 22. RYNIA pisze:

  LUDZIE YNO NI PIECZKA !!! PRZEJRZIJCIE WKOŃCU NA OCZY KIERE WOM ZAMYDLYŁ, TO JE KARIEROWICZ I NIC WIYNCYJ. ŻEROWOŁ BY YNO NA INNYCH.

  • Jo... pisze:

   A Ty RYNIA skąd się urwałaś?? Haha…

  • Hania pisze:

   a Ty RYNIA co? masz ciepłą posadkę na gminie po znajomości, siedzisz i nic nie robisz i boisz się że Tomek pozbawi Cię tej sielanki i takimi wypowiedziami nic nie wnoszącymi w dyskusję chcesz innych przekonać że Tomek Pieczka się nie nadaje? Dziwne że nikt nie czepia się tutaj Pana Barwinka ani Mrowca. TOMEK PIECZKA NA WÓJTA !!! 🙂

 23. Adam pisze:

  Do Kuba: Ty chyba żyjesz tylko zmyślonymi plotkami, a poza tym Pan Barwinek i Pan Mrowiec już kiedyś wspólnie rządzili, Mrowiec był wójtem a Barwinek wice wójtem i co z tego wynikło tylko chaos w gminie .. Chyba tego nie rozumiesz albo jesteś jeszcze za młody żeby to zrozumieć…. a w dodatku jeszcze jego wypowiedź w tygodniku rybnickim – chciał przewietrzyć Urząd Gminy a sam sie znowu tam ciśnie i to ma być wiarygodny kandydat do Ciebie który wie czego chce?? Przejrzyj na oczy….

 24. Tomasz Pieczka pisze:

  Witam wszystkich!

  Czytając Wasze wypowiedzi na
  forum „Świerklany.info” chciałbym poprosić o zachowanie należytego poziom
  kultury w toczących się dyskusjach, w szczególności zaś o zaprzestanie
  obrażania lub pomawiania innych dyskutantów czy kandydatów w wyborach.

  Apeluję jednocześnie do tych osób,
  które mnie znają i zamieszczają na mój temat na forum różne twierdzenia i
  opinie – zdobądźcie się na odwagę i porozmawiajcie ze mną osobiście o
  interesujących Was sprawach. Tym osobom, którzy wypowiadają się o mnie
  przychylnie czy pozytywnie – dziękuję! Natomiast tzw. „życzliwych”, który
  dopuszczają się raczej obmowy niż rzetelnej dyskusji – pozdrawiam, pomimo
  wszystko postaram się zasłużyć również na Wasze zaufanie i głosy.

  Wszystkich, niezależnie od opcji,
  dyskutantów gorąco zachęcam do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych!

  Z poważaniem

  Kandydat na Wójta Gminy

  Tomasz Pieczka

  • erwin z jonkowic pisze:

   synek, komuna tez nom zabraniała godac to co myslymy. myslolech, ze te czasy juz minyly downo. jo tam godom, zeby glosowac na barwinka, yno on sie z tej trojce nadaje moim zdaniym.

 25. sąsiad pisze:

  Tomasz Pieczka? nie ośmieszajcie własnej gminy jeszcze bardziej… kandydatów macie rzeczywiście ,,wyjątkowych”.. ale Pan Pieczka to niestety inteligencją niestety nie grzeszy

  • Adam pisze:

   a może Pan Mrowiec czy Barwinek jest inteligentniejszy? weź się nie ośmieszaj… prawda jest taka że Pana Tomka Pieczki się wszyscy boją bo nie jest w żadnych układach i układzikach gminnych… jest młody z innym podejściem niż wszyscy.

   • erwin pisze:

    młody to je akurat jego zaleta,ale za to je narwany, niewygodany, jest w układzie bo przeca działo w RAS, choc chyba i tam go juz mieli dosc wiync dzialo som. może nawet i chynci mo, ale z chynciami to je roznie. I poza tym po tym co tu napisol widać, że jak ktos nima po jego mysli i nie godo tak jak on to juz je wrogym. apeluje normalnie jak musolini conajmnij i jeszcze na koncu podpis kandydat na wojta, prawie jak by juz tym fojtym bol

    • Łukasz pisze:

     Panie Erwin widzę ,że ma pan problemy z interpretacją tekstu odnośnie wpisu Pana Pieczki, ale do tego w naszym kraju już zdążyliśmy się przyzwyczaić.

 26. Małgosia pisze:

  do erwin: Ty chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem… po pierwsze on tylko apeluje o normalną dyskusję, a plotkami sie nie zajmuje tak jak Ty…Ciebie coś na wsi powiedzą to ty uwierzysz każdemu… szkoda naprawdę słów Erwin czy jakoś tam bo pewnie nie masz odwagi sie podpisać dokładnie z imienia i nazwiska bo tylko umiesz plotkować,a to że się podpisał kandydat na Wójta to chyba logiczne, ale widzę że ty masz problem ogólnie z logicznym myśleniem… Ty musisz być Erwin takim wiejskim plotkarzem który zajmuje się tylko plotkami… Słuchaj dalej plotek na wsi może znowu coś głupiego tutaj napiszesz bo twój poziom inteligencji nie wiem czy nie jest czasem ujemny…

 27. ludwik z jonkowic pisze:

  Mom pytanie, bo doszły mnie słuchy że Mrowiec buduje swoim dziołchom dwie chałupy,jak ktoś wiy coś na tyn tymat to napiszcie ,chciołbych wiedzieć czy to prowda czy yno plotki?

  • chop pisze:

   Do Ludwika
   Chopie jakbyś mioł z gminy 7 tys. netto i 5 tys. penzyji, bo t akie starzyki jak mrówka nie muszą
   penzyji zawieszać to byś budowoł trzi a nie dwie chałupy.

  • młody pisze:

   a jo słyszoł, że ludwik z jonkowic je głuchy jak pień i beztoż mu sie bez przerwy coś fyrlo w głowie – napiszcie, chcołbych wiedzieć czy to prowda ? 🙂

 28. sąsiadka pisze:

  Do Kasi: Wiesz co myślę, że ty masz takie dwa oblicze jedno z nich nazywa się nieżyczliwość a drugie to zazdrość ,bo ja znam Pana Pieczke i wiem, że jest zawsze sobą i każdego kogo zna to szanuje i mówi dzień dobry… A ty dostrzegasz źdzbło w oku pana Pieczki a ogromnej belki w swoim oku nie dostrzegasz.. jesteś tutaj jedną z niewielu, którzy chcą tylko oczerniać a pogadać nie umią w cztery oczy bo brak im cywilnej odwagi…

 29. Monika pisze:

  Zarządzanie gminą to nie zabawa. Świerklany jako gmina po
  zmianach 1989/90 osiągnęła wiele. Jesteśmy najlepiej rozwiniętą gminą w
  powiecie Rybnickim. Strefa przemysłowa na ul. Przemysłowej (firma Becker-Warkop
  i inne), tereny pod budownictwo jednorodzinne (Hanuski w Jankowicach i
  Plebiscytowa/Rybnicka w Świerklanach), system kanalizacji sanitarnej, wszystkie
  drogi publiczne utwardzone (tak, tak ! – jeżeli któreś nie są, tzn, że mamy do
  czynienia z drogami prywatnymi lub o nieuregulowanym stanie prawnym), ośrodki
  sportowo-rekreacyjne, kompleksy oświatowe na najwyższym poziomie w powiecie
  (znane i zacne Licea z Rybnika i Żor mogą tylko zazdrościć takich sal
  gimnastycznych), remizy i wyposażenie OSP na poziomie służb profesjonalnych,
  boiska sportowe, chodniki przy wszystkich głównych drogach, wszystkie domy
  objęte systemem wodociągów, imprezy plenerowe i festyny z udziałem gwiazd z
  najwyższej półki.

  Ale kiedy czytam niektóre komentarze zgorzkniałych ludzi, którzy chyba przez
  całe życie nie wyściubili głowy ze swoij zegródki i plują na wszystkich, którym
  zawdzięczamy te SUKCESY, to mam wrażeni, że życie w naszej gminie jest dla nich
  zbyt wielką łaską jaka ich spotkała od losu i Pana Boga.
  Ja w nadchodzących wyborach zagłosuję na tych, którzy dają nam gwarancję na dalszy rozwój: WYBUDOWANIE NOWEGO URZĘDU GMINY, DALSZE REMONTY DRÓG, ROZBUDOWA PRZEDSZKOLI itd.
  A TY na kogo zagłosujesz: na tych co potrafią tylko krytykować czy na tych co potrafią budować ?

  • Perfum pisze:

   Super! Popieram !

   • paweł pisze:

    Powiedz kobieto kto to jest co zapewni nam ten sukces i komu mam dziękować za te łaski tym dobrodziejom czy Panu Bogu,,,,,myślę że jesteś jednym z tych co na pokaz tyrają co niedziela do komuni przed ołtarz a diobła mają za skórą,,,,nazwij po imieniu i nazwisku wskaż mi tempemu świerklaniokowi że najlepszy i niezastąpiony jest OSZUST ,KRĘTACZ,CHAM, WYZNAJĄCY ZASADĘ ,,NIE BO NIE”,,,,,wiedz kobieto że są inni którzy mogą pracować na rzecz dobra całej gminy z dobrym skutkiem,,,,a jeżeli się nie sprawdzą to wyborcy go rozliczą,,,!!!

    • młody pisze:

     Paweł, się tak nie nadymej bo ci żyłka pęknie. A swoją drogą nic konkretnego nie napisałeś, same epitety made in wiecznie niezadowoleni. Monika napisała o konkretach a tyś się o mało nie posroł. Napisz konkretnie co proponujesz zrobić – yno żeby nie był to chodnik przy twoij chałpie abo lampa – bo wybudowałeś się w szczerym polu i teraz chcesz, żeby podatnicty sfinansowali 500m kanalizacji do ciebie.

  • Herbert pisze:

   Całkowicie się zgadzam. Nareszcie głos rozsądku. Z kulturą też można się wypowiadać, a nie yno odzywki z baru.

  • Kris pisze:

   Ty się kobieto chyba z choinki urwałaś.Tereny pod budownictwo jednorodzinne? Jaka tu jest zasługa władz gminy,właściciele nieruchomości mają tam działki to budują.Drogi publiczne utwardzone,tylko w jakim są stanie?Gdyby nie inicjatywa wójta gminy Połomia to ulica Granice nie doczekałaby się remontu.Boiska?-młodzież nie może nawet zagrać na bocznym boisku Fortecy tylko są wyrzucani przez administratora obiektu.Chodniki?Często biegam i powiem Ci,że tak krzywych chodników nie ma nigdzie-na Rybnickiej drzewa rosną na chodnikach i korzenie wyciskają kostkę.Jeżeli to uważasz za sukcesy to bardzo Ci współczuję.

   • happy pisze:

    Wow! Mamy gminę Połomia? Aż mi rolada spadła z talyrza :):)

    • Kris pisze:

     Racja.Wodzisław.Każdy się może pomylić

     • Kris pisze:

      Znaczy się gmina Mszana to bodajże jest

     • Max pisze:

      Kris, kajś dzwoniom ale nie wiysz kaj – roz Połomio roz Wodzisław potym zaś Połomio (“bodajże”). Ty najpierw się dowiedz rzetelnej informacji a nie plotkuj jak ożarty. A poza tym jakim prawem za moi podatki remontują ul. Granice – zaroz sprawdza czy jest ona na pewno gminno czy też na gruntach prywatnych.

 30. Jankowiok pisze:

  Zgadzam sie z Krisem, dokładnie chyba sie z choinki urwałaś, to że jest kanalizacja to jest wymógł ustawy więc tak czy tak musiała by być zrobiona i każda Gmina jest do tego zobowiązana. chodniki? Tragedia! dziura na dziurze, krzywe że idzie sobie nogę złamać… Ośrodki rekrecyjne to teraz dopiero coś tam zamontowali bo Wybory idą więc trzeba coś pokazać, że coś się robi ale tylko na pokaz na nic więcej.. Każdy widzi, że pozaczynane jest wszystko i na odwal robione wyłącznie przed wyborami….A tak mówisz, że choćby to Wójt budował Gminę, jak go tam widziałaś w roboczym ubraniu albo w koparce to super głosuj na niego,że Ci tam Gmina buduje…

  • Ewa pisze:

   Jankowiok, ośrodki rekreacyjne sa wybudowane już dawno. Ja pamiętam np. imprezę w Jankowicach z zespołem Kombi. Ludzi było pełno także z okolicznych miejscowości. Zresztą festynów jest u nas dużo i to z udziałem znanych wykonawców. Trzeba sie tylko ruszyc sprzed telewizora. Kanalizacja u nas budowana jest od lat 90-tych XX wieku – zanim był ustawowy wymóg.

 31. Bobo pisze:

  Wstyd by mi było za takiego wójta jak Tomasz Pieczka !

 32. Erna pisze:

  Racja mosz Bobo. Pieczka jak chce zmieniać gmina to niech działo jako radny anie się ciśnie tam kaj kasa, znudziła mu się już praca jako nauczyciel, może wypalenie zawodowe przyszło trocha za wcześnie….Na razie to on mo za małe doświadczenie, niech podziało jako radny i pokoże co umi…….Rządzić powinni ci co zaczli inwestycje w gminie po to by je skończyć!!!!A Pieczka już zapowiado że jak wygro to zaroz zmienio projekt na gmina i tam bydzie stawioł co innego, tak jakby tyn projekt kosztowoł pora złotych, już chce pieniądze marnować.Zapłacili my podatnicy za projekt wart kilka set tysięcy złotych, i to mo być wyrzucone w błoto!!!!Bo Pieczka mo inno wizja !!!!Ludzie myślcie zanim na niego oddocie głos.Już mi się słabo robi jak go widza na każdym sklepie….

 33. napalona pisze:

  Dziewczyny, z ktorym kandydatem poszłybyscie do łóżka? Wójt Mrowiec mimo wieku wydaje mi taki męski, pan Barwinek widać, że jeszcze nie zacznie rozmowy a już mo kudłate myśli a panu Pieczce zaproponowałabym 69.

 34. sąsiad pisze:

  Wiesz Erna co Ci powiem, Pieczka za te 4 lata co jest Radnym zrobił więcej niż Ci co tam siedzą po 15 lat – to już masz pierwszą odpowiedź… Druga sprawa co ty wiesz co Pieczka chce zrobić?? Weź idź do niego przedstaw sie jako Erna jak tak masz na imię i zapytaj a nie gadaj głupot, dostaniesz program to wtedy Ci się oczy otworzą.. a wypalona to Ty jesteś z tej zazdrości…. i uważaj żebyś sie nie spaliła całkiem….

 35. ziomal pisze:

  Erna tak sie mi zdo, że ty cierpisz na jedna nieuleczalno choroba kiero sie nazywo ZAZDROŚĆ współczuja Ci bardzo ale na to ni ma lekarstwa

 36. chimek pisze:

  a słyszeliście, ze niekierzy Radni to juz posady dla swych cer rychtuja na tej nowej gminie?

  • francek pisze:

   ja to prowda, Jozek z górnioka mi godoł, ze jego somsiod mo dwie cery i jedna sie juz o smieciach uczy, co by miała etat! złodzieje!

INFORMUJEMY, ŻE ZAKAZ RUCHU NA UL. RYBNICKIEJ NIE DOTYCZY DOJAZDU DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW !
Można legalnie wjeżdżać na przeglądy. Tablica będzie poprawiona przez firme EUROVIA.
Stacja Kontroli Pojazdów

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
 • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
 • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany