• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Urząd Gminy Świerklany wraz z dyrekcjami szkół podstawowych ze Świerklan i Jankowic zapraszają wszystkich uczniów klas czwartych, piątych i szóstych do udziału w unijnym projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Właśnie rozpoczął się nabór!


Urząd Gminy Świerklany wraz z Dyrekcjami szkół podstawowych ze Świerklan i Jankowic zapraszają wszystkich uczniów klas czwartych, piątych i szóstych
do udziału w unijnym projekcie finansowanym z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
W ramach projektu odbywać się będą zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, angielskiego, matematyki i informatyki, zajęcia logopedyczne i gimnastyka korekcyjna, jak również zajęcia artystyczne dla osób zainteresowanych
– m.in. teatralne, muzyczne i dziennikarsko-fotograficzne. Zajęcia unijne w szkołach rozpoczynają się od miesiąca lutego; projekt przewiduje po 1 godzinie zegarowej w tygodniu z danego przedmiotu.

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych nauczycieli, pedagogów i specjalistów, którzy pomogą uczniom słabszym w nauce i w odrabianiu lekcji, zaś uczniom uzdolnionym pomogą rozwinąć ich pasje i talenty. Dzieci zapewnione będą miały bezpłatny dostęp do pomocy dydaktycznych i edukacyjnych. Dzięki udziałowi w projekcie rodzice nie będą musieli płacić za prywatne korepetycje z języka angielskiego, polskiego czy matematyki.

Bezpłatna oferta skierowana jest do uczniów klas IV, V i VI wszystkich trzech szkół podstawowych w naszej gminie, a w szczególności do szóstoklasistów, którym udział w zajęciach ułatwi start w gimnazjum. W najbliższym czasie uczniom rozdane zostaną deklaracje uczestnictwa, których wypełnienie jest wymagane, aby dziecko skorzystało z unijnego wsparcia.

Udział w projekcie to ogromna szansa rozwoju dla rozwoju ucznia – warto z niej skorzystać!

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu (32) 432 75 31 oraz 601 811 209
 • Artur

  Wybacz Lwie serce, ale ja tą informację interpretuje jednoznacznie.

  W ramach projektu odbywać się będą zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, angielskiego, matematyki i informatyki, zajęcia logopedyczne i gimnastyka korekcyjna,

  dopiero potem jest

  jak również zajęcia artystyczne dla osób zainteresowanych
  – m.in. teatralne, muzyczne i dziennikarsko-fotograficzne

  Czyli to co jest podstawą tj. języki, matematyka czy informatyka będą tylko zajęcia wyrównawcze, a dla zainteresowanych zajęcia “artystyczne”. Szkoda, że nie można rozwijać swojej pasji jeśli jest nią np. matematyka, czy języki.

  Inną sprawą jest to, że mega głupotą są wspólne zajęcia dla dzieci z klas IV, V i VI. Przecież poziom wiedzy dzieci z klasy 4 a z klasy 6 jest zupełnie inny. Przez to właśnie dzieci z klas IV nie mogą uczestniczyć w zajęciach z angielskiego i prowadząca zajęcia wyprasza młodsze dzieci z klasy.

 • Lwie serce

  Jak zwykle pierwszy malkontent, Arturze rozwiń całą informację i tam się dowiesz że, informatyka, j.angielski i jeszcze inne przedmioty tez są w tym programie.

 • Artur

  Jeśli dobrze zrozumiałem, to unia sfinansuje zajęcia wyrównawcze z dziedzin podstawowych i najbardziej potrzebnych tj. języki, matematyka, a dla uzdolnionych są tylko zajęcia “artystyczne” Co z dziećmi uzdolnionymi w matematyce, czy w informatyce? Widać w Unii nie są potrzebni dobrze wykształceni Polacy, jak to kiedyś nas przekonywano “nie matura ….”

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Konkurs wiedzy o Chorwacji
  

W lutym 2016 r. Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach zostało zaproszone do udziału w „Konkursie wiedzy o Chorwacji”, zorganizowanym z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji.

Świerklany