• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Uczniowie zrzeszeni w kółku geograficznym oraz sympatycy przygotowali kolejne warsztaty dla podopiecznych naszego jankowickiego przedszkola. Spotkanie z maluchami odbyło się w dniu 12 grudnia, a tematem zajęć były nadchodzące święta Bożego Narodzenia. W trakcie warsztatów nasi milusińscy mieli okazję przygotować kilka ciekawych świątecznych drobiazgów, które mogą być wręczane jako prezenty, ale nie tylko.


4 przeszkolaki XII 13

Ciekawe było to, że do wykonania różnych przedmiotów dzieci wykorzystywały bardzo proste materiały. Był więc „aniołek” stworzony na podbudowie rolki po papierze toaletowym i przy wykorzystaniu kawałka białej bibuły czy papierowej serwetki, a także naklejane na kartki świąteczne bałwanki wykonane z płatków kosmetycznych. Ponadto maluchy miały za zadanie pokolorować dużą bombkę, którą można wykorzystać do dekoracji np. w oknie. Przedszkolaki wykonane przez siebie kolorowe ozdoby choinkowe zostawiły swoim starszym kolegom na pamiątkę, a można je zobaczyć na gazetce ściennej w pracowni geograficznej. Tradycją spotkań (od kilku lat podobne warsztaty odbywają się u nas cyklicznie co najmniej raz w semestrze) jest fakt, że dzieci nie wychodzą z zajęć z pustymi rękami. Tym razem również otrzymali wykonane przez siebie „aniołki”, a także specjalne pudełko na prezenty, które maluchy będą mogły wykorzystać pakując niespodzianki dla kogoś z rodziców czy rodzeństwa. Pod koniec spotkania przedszkolaki z uśmiechami na buziach obejrzały też jeden z odcinków popularnego serialu dla dzieci pt. „Sąsiedzi”, gdzie bohaterowie starają się przygotować bożonarodzeniową choinkę, choć efekty ich działań są dalekie od planów.

Było bardzo wesoło, kolorowo i świątecznie! Dzieci z zainteresowaniem i pasją wykonywały przygotowane przez gimnazjalistów zadania, a spotkanie ze starszymi kolegami na pewno było dla nich nie lada przeżyciem. Nasi uczniowie mieli okazję spróbować, jak może wyglądać praca wychowawcy przedszkola czy opiekuna kilkuletniej pociechy, a do tego po raz kolejny przekonali się, co oznacza odpowiedzialność za młodszego kolegę.

W drugim semestrze nasi młodzi „geografowie” zapewne przygotują kolejne ciekawe zajęcia dla podopiecznych przedszkola. W tym miejscu opiekun kółka pragnie podziękować uczniom za zaangażowanie w przygotowanie spotkania i pracę z dziećmi. Gospodarze warsztatów serdecznie pozdrawiają również przedszkolaków z grupy „Motylki”, którzy byli gośćmi w murach naszej szkoły. Warto nadmienić, że gimnazjaliści zostali zaproszeni przez młodszych przyjaciół na specjalne przedstawienie bożonarodzeniowe, którym dzieci chcą się niejako zrewanżować za miłe przyjęcie w szkole. W związku z tym grupa gimnazjalistów weźmie udział w przedszkolnych „jasełkach”, które są zaplanowane na połowę stycznia. Na pewno będzie ciekawie i pięknie!

1 przeszkolaki XII 13

2 przeszkolaki XII 13

3 przeszkolaki XII 13

5 przeszkolaki XII 13

6 przeszkolaki XII 13
INFORMUJEMY, ŻE ZAKAZ RUCHU NA UL. RYBNICKIEJ NIE DOTYCZY DOJAZDU DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW !
Można legalnie wjeżdżać na przeglądy. Tablica będzie poprawiona przez firme EUROVIA.
Stacja Kontroli Pojazdów

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
 • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
 • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany