• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Uczniowie zrzeszeni w kółku geograficznym oraz sympatycy przygotowali kolejne warsztaty dla podopiecznych naszego jankowickiego przedszkola. Spotkanie z maluchami odbyło się w dniu 12 grudnia, a tematem zajęć były nadchodzące święta Bożego Narodzenia. W trakcie warsztatów nasi milusińscy mieli okazję przygotować kilka ciekawych świątecznych drobiazgów, które mogą być wręczane jako prezenty, ale nie tylko.


4 przeszkolaki XII 13

Ciekawe było to, że do wykonania różnych przedmiotów dzieci wykorzystywały bardzo proste materiały. Był więc „aniołek” stworzony na podbudowie rolki po papierze toaletowym i przy wykorzystaniu kawałka białej bibuły czy papierowej serwetki, a także naklejane na kartki świąteczne bałwanki wykonane z płatków kosmetycznych. Ponadto maluchy miały za zadanie pokolorować dużą bombkę, którą można wykorzystać do dekoracji np. w oknie. Przedszkolaki wykonane przez siebie kolorowe ozdoby choinkowe zostawiły swoim starszym kolegom na pamiątkę, a można je zobaczyć na gazetce ściennej w pracowni geograficznej. Tradycją spotkań (od kilku lat podobne warsztaty odbywają się u nas cyklicznie co najmniej raz w semestrze) jest fakt, że dzieci nie wychodzą z zajęć z pustymi rękami. Tym razem również otrzymali wykonane przez siebie „aniołki”, a także specjalne pudełko na prezenty, które maluchy będą mogły wykorzystać pakując niespodzianki dla kogoś z rodziców czy rodzeństwa. Pod koniec spotkania przedszkolaki z uśmiechami na buziach obejrzały też jeden z odcinków popularnego serialu dla dzieci pt. „Sąsiedzi”, gdzie bohaterowie starają się przygotować bożonarodzeniową choinkę, choć efekty ich działań są dalekie od planów.

Było bardzo wesoło, kolorowo i świątecznie! Dzieci z zainteresowaniem i pasją wykonywały przygotowane przez gimnazjalistów zadania, a spotkanie ze starszymi kolegami na pewno było dla nich nie lada przeżyciem. Nasi uczniowie mieli okazję spróbować, jak może wyglądać praca wychowawcy przedszkola czy opiekuna kilkuletniej pociechy, a do tego po raz kolejny przekonali się, co oznacza odpowiedzialność za młodszego kolegę.

W drugim semestrze nasi młodzi „geografowie” zapewne przygotują kolejne ciekawe zajęcia dla podopiecznych przedszkola. W tym miejscu opiekun kółka pragnie podziękować uczniom za zaangażowanie w przygotowanie spotkania i pracę z dziećmi. Gospodarze warsztatów serdecznie pozdrawiają również przedszkolaków z grupy „Motylki”, którzy byli gośćmi w murach naszej szkoły. Warto nadmienić, że gimnazjaliści zostali zaproszeni przez młodszych przyjaciół na specjalne przedstawienie bożonarodzeniowe, którym dzieci chcą się niejako zrewanżować za miłe przyjęcie w szkole. W związku z tym grupa gimnazjalistów weźmie udział w przedszkolnych „jasełkach”, które są zaplanowane na połowę stycznia. Na pewno będzie ciekawie i pięknie!

1 przeszkolaki XII 13

2 przeszkolaki XII 13

3 przeszkolaki XII 13

5 przeszkolaki XII 13

6 przeszkolaki XII 13
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany