• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w piątek 21 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi w Świerklanach. Pierwszy dzień wiosny stał się tam okazją do oficjalnego przekazania do użytku szkolnego placu zabaw, powstałego ze środków gminy oraz rządowego programu „Radosna Szkoła”, jak również do rozstrzygnięcia konkursu na nazwę i logo nowoczesnego miejsca zabaw.


Piątkową uroczystość swoją obecnością zaszczyciły władze gminy, a także przedstawiciele parlamentarzystów, jednostek oświatowych, górnictwa, kościoła, rady rodziców i lokalnej społeczności oraz prywatni sponsorzy. Po części artystycznej, na którą złożyła się prezentacja wykonanych przez poszczególne klasy z okazji pożegnania zimy, kolorowych marzann oraz występy uczniów nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu na nazwę i logo powstałego niedawno placu zabaw. Zanim to jednak nastąpiło, władze gminy oraz szkoły nagrodziły Hannę Witoszek z kl. VI a, która uzyskała tytuł laureata w tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego z Elementami Historii, dzięki czemu zwolniona została z końcowego sprawdzianu dla klas szóstych. Uczennicy towarzyszyła mama Ewelina i tata Zbigniew. Gratulacje odebrali również przygotowujący ją do konkursu nauczyciele: Gabriela Lebuda i Mariusz Pomykoł oraz katechetka Maria Bochenek – gdyż Hania jest również laureatką pierwszego miejsca w XIII Archidiecezjalnym Konkursie Literackim.

Na konkurs na nazwę i logo szkolnego placu zabaw wpłynęło wiele ciekawych propozycji . Oceniającej je komisji konkursowej najbardziej spodobała się nazwa „Planeta Zabaw”, której autorką jest Klaudia Klimek. Uczennica kl. I b zaproponowała także najciekawsze logo placyku zabaw i w nagrodę odebrała upominki od wójta gminy Antoniego Mrowca i dyrektor świerklańskiej szkoły podstawowej Aliny Konsek. Jury nagrodziło także inne ciekawe propozycje, a młodzi laureaci odbierali gratulacje i nagrody w obecności swoich rodziców. Na koniec cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się w asyście orkiestry na szkolny plac zabaw, gdzie nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i poświęcenie inwestycji.

Źródło: swierklany.pl

25

33

36

Więcej zdjęć z wydarzenie na stronie swierklany.pl
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany