• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Z opóźnieniem, ale w końcu jest. Mowa o remontowanym odcinku drogi 932 w Świerklanach. Wczoraj (6.11.) późnym wieczorem otwarto przejazd ulicą Wodzisławską. Początkowo planowano jego otwarcie tydzień wcześniej, jednak inspektorzy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach stwierdzili, że konieczne jest jeszcze dokończenie prac kosmetycznych na chodniku i zjazdach do posesji. Remont liczącego ok. 1200 m odcinka rozpoczął się 17 września.


Droga zamknięta została 9 sierpnia, po tym jak stwierdzono, iż deformacja jezdni nie pozwala użytkować drogi w sposób bezpieczny. Wykonano wtedy szczegółowe badania konstrukcji drogi, które wykazały, że tylko generalny remont ma techniczne i ekonomiczne uzasadnienie.

Przywrócona została organizacja ruchu, jaka obowiązywała przed 9 sierpnia br. Oznacza to, że pojazdy ciężarowe, poruszające się autostradą A 1 i korzystające z objazdu nieukończonego jeszcze mostu w Mszanie, zjeżdżając węzłem w Świerklanach, pojadą DW 932, także otwartym odcinkiem przez Marklowice i Wodzisław Śląski, potem DK 78 do Chałupek. Zaś objazd dla pojazdów osobowych (i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t) objazd odbywać się będzie jak dotychczas przez DW 932 w Świerklanach, DW 930 i DW 933 do Mszany.

Wójt gminy Świerklany w wywiadzie dla radia 90 dziękował mieszkańcom że m.in. dzięki ich staraniom i blokadom udało się wyremontować ulicę Wodzisławską w tak krótkim terminie.

Źródło: www.radio90.pl
 • Tadzik

  Do Arek: Drogi by nie zrobili została by taka jak była gdyby nie protesty…

 • arek

  moim zdaniym protesty pomogly ale na pewno nie byly decydujaca przyczynom remontu, choc podziekowania protestujacym sie niewatpliwie naleza!!!

 • arek

  droga sie całkowicie rozpadła i ja zamknyli więc i tak by ją musieli wkoncu zrobić…

 • Krzysio

  Dokładnie trzeba podziekować bo gdyby tych blokad nie było, droga nie była by zrobiona…

 • Polko

  No teraz tam można jeździć „na glebie”… I ja również podziękuję Panom i Paniom za blokady, bo dzięki ich wysiłkom…mogę i ja się tym odcinkiem cieszyć. 🙂

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Świerklany