• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Już w najbliższą niedzielę tj. 11 grudnia odbędą się wybory na sołtysów oraz do rad sołeckich. Wybory w sołectwie Świerklany Dolne zostaną przeprowadzone w Gimnazjum przy ul. 3 Maja 20, a w sołectwie Świerklany Górne w Szkole Podstawowej przy ul. Boryńskiej 6 w godzinach od 8:00 do 14:00.
Kandydaci do rady sołeckiej i na sołtysów >

Kandydaci na Sołtysa – Świerklany Dolne

1. Holesz Aniela (Świerkany) lat 54
2. Klyta Krzysztof (Świerklany) lat 47

Kandydaci na Sołtysa – Świerklany Górne

1. Błatoń Katarzyna (Świerklany) lat 42
2. Ucher Danuta (Świerklany) lat 41

Kandydaci do Rady Sołeckiej – Świerklany Dolne

1. Błatoń Justyna (Świerklany) lat 38
2. Brydniak Marek (Świerklany) lat 25
3. Horzella Andrzej (Świerklany) lat 48
4. Kotula Gerard (Świerklany) lat 67
5. Krakowczyk Józef (Świerklany) lat 55
6. Lubszczyk Dariusz (Świerklany) lat 44
7. Małysa Lidia (Świerklany) lat 47
8. Marek-Bugiel Teresa (Świerklany) lat 40
9. Oślislok Urszula (Świerklany) lat 47
10. Oślizło Beata (Świerklany) lat 40
11. Paszenda Alojzy (Świerklany) lat 53
12. Staniucha Dariusz (Świerklany) lat 40

Kandydaci do Rady Sołeckiej – Świerklany Górne

1. Błatoń Katarzyna (Świerklany) lat 42
2. Król Czesław (Świerklany) lat 43
3. Niemiec Beata (Świerklany) lat 31
4. Stencel Aleksandra (Świerklany) lat 43

Ponieważ zgłoszono czterech kandydatów na sześć mandatów do Rady Sołeckiej, to zgodnie z § 23 zasad wyboru sołtysa i rady sołeckiej w Sołectwie Świerklany Górne, stanowiących załącznik do Uchwały Rady Gminy Świerklany Nr VIII/51/03 z dnia 22 kwietnia 2003 roku w sprawie Statutu Sołectwa Świerklany Górne wyborów nie przeprowadza się, a za wybranych uważa się zgłoszonych kandydatów.
 • xxx

  rada sołecka nic nie zarabia, jej członkowie działają społecznie

 • gabi

  właśnie – ten sobie myśli ile zarabia sołtys, kto się nie orientuje w jego obowiązkach…..,

  • ciekawski

   nie pytałem o sołtysa, tylko o radę sołecką.

 • ciekawski

  czy ktoś się orientuje jakie obowiązki należą do takiej rady sołeckiej? ile taki człowiek z rady sołeckiej zarabia dzięki temu że się tam dostał?

 • zigi

  Ludzie wstydu nie mają pani B.K .karierowiczka nie wystarczy jej ze ma męza radnego…..

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
 • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
 • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany