• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Już w najbliższą niedzielę tj. 11 grudnia odbędą się wybory na sołtysów oraz do rad sołeckich. Wybory w sołectwie Świerklany Dolne zostaną przeprowadzone w Gimnazjum przy ul. 3 Maja 20, a w sołectwie Świerklany Górne w Szkole Podstawowej przy ul. Boryńskiej 6 w godzinach od 8:00 do 14:00.
Kandydaci do rady sołeckiej i na sołtysów >

Kandydaci na Sołtysa – Świerklany Dolne

1. Holesz Aniela (Świerkany) lat 54
2. Klyta Krzysztof (Świerklany) lat 47

Kandydaci na Sołtysa – Świerklany Górne

1. Błatoń Katarzyna (Świerklany) lat 42
2. Ucher Danuta (Świerklany) lat 41

Kandydaci do Rady Sołeckiej – Świerklany Dolne

1. Błatoń Justyna (Świerklany) lat 38
2. Brydniak Marek (Świerklany) lat 25
3. Horzella Andrzej (Świerklany) lat 48
4. Kotula Gerard (Świerklany) lat 67
5. Krakowczyk Józef (Świerklany) lat 55
6. Lubszczyk Dariusz (Świerklany) lat 44
7. Małysa Lidia (Świerklany) lat 47
8. Marek-Bugiel Teresa (Świerklany) lat 40
9. Oślislok Urszula (Świerklany) lat 47
10. Oślizło Beata (Świerklany) lat 40
11. Paszenda Alojzy (Świerklany) lat 53
12. Staniucha Dariusz (Świerklany) lat 40

Kandydaci do Rady Sołeckiej – Świerklany Górne

1. Błatoń Katarzyna (Świerklany) lat 42
2. Król Czesław (Świerklany) lat 43
3. Niemiec Beata (Świerklany) lat 31
4. Stencel Aleksandra (Świerklany) lat 43

Ponieważ zgłoszono czterech kandydatów na sześć mandatów do Rady Sołeckiej, to zgodnie z § 23 zasad wyboru sołtysa i rady sołeckiej w Sołectwie Świerklany Górne, stanowiących załącznik do Uchwały Rady Gminy Świerklany Nr VIII/51/03 z dnia 22 kwietnia 2003 roku w sprawie Statutu Sołectwa Świerklany Górne wyborów nie przeprowadza się, a za wybranych uważa się zgłoszonych kandydatów.
 • xxx

  rada sołecka nic nie zarabia, jej członkowie działają społecznie

 • gabi

  właśnie – ten sobie myśli ile zarabia sołtys, kto się nie orientuje w jego obowiązkach…..,

  • ciekawski

   nie pytałem o sołtysa, tylko o radę sołecką.

 • ciekawski

  czy ktoś się orientuje jakie obowiązki należą do takiej rady sołeckiej? ile taki człowiek z rady sołeckiej zarabia dzięki temu że się tam dostał?

 • zigi

  Ludzie wstydu nie mają pani B.K .karierowiczka nie wystarczy jej ze ma męza radnego…..

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany