• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Zapraszamy Wszystkich mieszkańców Gminy i okolic do udziału w II turnieju o Puchar Wójta Gminy Świerklany w Tenisie Stołowym. Zawody w tenisie odbędą się 19 lutego tj. niedziela w Świerklanach w Gimnazjum im. Karola Miarki. Zapisy prowadzone będą w Urzędzie Gminy Świerklany – Referat Rozwoju i Promocji Gminy (II piętro) przez najbliższe dwa tygodnie – do dnia 14.02 br. Można również zadzwonić – nr tel. (32) 432 75 31. Uwaga – z przyczyn organizacyjnych nie będzie możliwości zapisania się na turniej w dniu rozgrywek.W zależności od liczby zapisanych zawodników ustalone zostaną szczegółowe warunki gry. Planuje się przeprowadzenie rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych, w podziale na kobiety i mężczyzn: do 13 lat, od 14-17 lat i powyżej 18 lat (wiek liczony według rocznika). Na turniej zawodnicy przynoszą własny sprzęt sportowy.Ważna informacja – osoby niepełnoletnie zobowiązane są do dostarczenia zgody rodziców/opiekunów prawnych organizatorowi turnieju (wzór zgody poniżej). Można to zrobić bezpośrednio w Urzędzie Gminy, gdzie prowadzone są zapisy na turniej lub doręczyć zgodę nauczycielowi wychowania fizycznego w szkole, od którego następnie odebrana zostanie dokumentacja. Zapraszam Wszystkich Zainteresowanych. Dalsze informację będą podane po zakończeniu zapisów.

AKTUALIZACJA:
Osobom, które zapisały się na II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Świerklany podajemy szczegółowe informacje na temat ww. imprezy sportowej.

Czas i miejsce: niedziela 19 lutego, sala gimnastyczna Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach przy ul. 3 Maja 20.

Turniej rozegrany zostanie w 6 kategoriach wiekowych: chłopcy do lat 13, dziewczęta do lat 13, chłopcy w wieku 14-17 lat, dziewczęta w wieku 14-17 lat, mężczyźni w wieku 18 lat i więcej, kobiety w wieku 18 lat i więcej.

Zbiórka zawodników – godz. 9.00.

Prosimy o zgłaszanie się o ww. godzinie do biura zawodów celem potwierdzenia swojej obecności i uzyskania szczegółów dot. systemu rozgrywek. Osoby niepełnoletnie, które nie doręczyły zgody rodziców na udział w turnieju, mogą to zrobić najpóźniej w dniu rozgrywek. Brak zgody uniemożliwi zawodnikowi start w zawodach. Na turniej przynosimy własny sprzęt sportowy. Przypominamy, że udział w turnieju jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Uroczyste otwarcie turnieju – godz. 9.30, zakończenie planowane jest ok. 15.00.
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Teatralne sukcesy uczniów ze Świerklan
  

Dwa dziecięce teatry, działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, odniosły w ostatnim czasie kilka sporych sukcesów na wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach.

Konkurs wiedzy o Chorwacji
  

W lutym 2016 r. Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach zostało zaproszone do udziału w „Konkursie wiedzy o Chorwacji”, zorganizowanym z okazji 25-lecia niepodległości Republiki Chorwacji.

Świerklany