• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Zapraszamy Wszystkich mieszkańców Gminy i okolic do udziału w II turnieju o Puchar Wójta Gminy Świerklany w Tenisie Stołowym. Zawody w tenisie odbędą się 19 lutego tj. niedziela w Świerklanach w Gimnazjum im. Karola Miarki. Zapisy prowadzone będą w Urzędzie Gminy Świerklany – Referat Rozwoju i Promocji Gminy (II piętro) przez najbliższe dwa tygodnie – do dnia 14.02 br. Można również zadzwonić – nr tel. (32) 432 75 31. Uwaga – z przyczyn organizacyjnych nie będzie możliwości zapisania się na turniej w dniu rozgrywek.W zależności od liczby zapisanych zawodników ustalone zostaną szczegółowe warunki gry. Planuje się przeprowadzenie rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych, w podziale na kobiety i mężczyzn: do 13 lat, od 14-17 lat i powyżej 18 lat (wiek liczony według rocznika). Na turniej zawodnicy przynoszą własny sprzęt sportowy.Ważna informacja – osoby niepełnoletnie zobowiązane są do dostarczenia zgody rodziców/opiekunów prawnych organizatorowi turnieju (wzór zgody poniżej). Można to zrobić bezpośrednio w Urzędzie Gminy, gdzie prowadzone są zapisy na turniej lub doręczyć zgodę nauczycielowi wychowania fizycznego w szkole, od którego następnie odebrana zostanie dokumentacja. Zapraszam Wszystkich Zainteresowanych. Dalsze informację będą podane po zakończeniu zapisów.

AKTUALIZACJA:
Osobom, które zapisały się na II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Świerklany podajemy szczegółowe informacje na temat ww. imprezy sportowej.

Czas i miejsce: niedziela 19 lutego, sala gimnastyczna Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach przy ul. 3 Maja 20.

Turniej rozegrany zostanie w 6 kategoriach wiekowych: chłopcy do lat 13, dziewczęta do lat 13, chłopcy w wieku 14-17 lat, dziewczęta w wieku 14-17 lat, mężczyźni w wieku 18 lat i więcej, kobiety w wieku 18 lat i więcej.

Zbiórka zawodników – godz. 9.00.

Prosimy o zgłaszanie się o ww. godzinie do biura zawodów celem potwierdzenia swojej obecności i uzyskania szczegółów dot. systemu rozgrywek. Osoby niepełnoletnie, które nie doręczyły zgody rodziców na udział w turnieju, mogą to zrobić najpóźniej w dniu rozgrywek. Brak zgody uniemożliwi zawodnikowi start w zawodach. Na turniej przynosimy własny sprzęt sportowy. Przypominamy, że udział w turnieju jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Uroczyste otwarcie turnieju – godz. 9.30, zakończenie planowane jest ok. 15.00.
INFORMUJEMY, ŻE ZAKAZ RUCHU NA UL. RYBNICKIEJ NIE DOTYCZY DOJAZDU DO STACJI KONTROLI POJAZDÓW !
Można legalnie wjeżdżać na przeglądy. Tablica będzie poprawiona przez firme EUROVIA.
Stacja Kontroli Pojazdów

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
  • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
  • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany