• Facebook
  • Google+
  • Twitter

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/k4artcom/swierklany.info/public_html/wp-content/themes/swierklany2016/single-wydarzenia.php on line 12

Po uczniach szkół podstawowych i gimnazjów, którzy o zwycięstwo walczyli w czerwcu tego roku, przyszła kolej na dorosłych amatorów futbolu. W najbliższy poniedziałek, tj. 29 sierpnia ruszają zapisy na I Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Świerklany dla dorosłych mieszkańców gminy i okolic. Warunkiem wzięcia udziału w zawodach, które w sobotę 10 września br. odbędą się na terenie obiektu sportowego LKS „Fortecy” Świerklany, jest ukończenie przez zawodnika 16. roku życia.
A oto szczegółowe informacje na temat turnieju:
sobota 10 września
godz. 9.00 – zbiórka drużyn
godz. 9.15 – oficjalne otwarcie turnieju przez Wójta Gminy Świerklany
godz. 9.30 – rozpoczęcie rozgrywek sportowych
Mecze będą się toczyły na trzech boiskach jednocześnie; 1 mecz = 15 minut. Planowane zakończenie turnieju i wręczenie nagród – ok. godz. 13.30.
W turnieju przewidziano udział 15 drużyn – grupy zostaną ustalone zgodnie z kolejnością zgłoszeń w Urzędzie Gminy Świerklany. Organizator zapewnia zawodnikom posiłek oraz puchary i nagrody dla zwycięzców, a także opiekę medyczną, szatnie, itd.
Zapisy na turniej odbywać się będą w dniach od 29 sierpnia do 7 września br. wyłącznie w Urzędzie Gminy Świerklany – Referat Rozwoju i Promocji Gminy (II piętro).
Prosimy o zgłaszanie 10-osobowych drużyn (5 zawodników + 1 bramkarz + do 4 rezerwowych), gdzie każda drużyna powinna mieć swoją własną, wymyśloną na potrzeby turnieju nazwę (bez nazw klubowych) oraz – w miarę możliwości – jednolite stroje sportowe. Każdy zespół powinien posiadać kapitana, którego zadaniem będzie zebranie i dostarczenie do organizatora wypełnionych kart zgłoszeniowych: indywidualnych (dla każdego z zawodników) oraz karty drużynowej. Formularze kart dostępne są poniżej, jak również można je otrzymać w wersji papierowej w Referacie Rozwoju i Promocji Gminy UG. Tam też należy składać wypełnioną dokumentację.
UWAGA – liczy się kolejność zgłoszeń! Jednocześnie należy pamiętać o tym, że tylko prawidłowo wypełniona, kompletna dokumentacja będzie brana pod uwagę przy rekrutacji drużyn do turnieju. Zespół, który do dnia 7 września br. nie dostarczy drużynowej i indywidualnych kart zgłoszeniowych, nie będzie mógł wziąć udziału w turnieju.
W przypadku pytań prosimy kontaktować się pod nr tel. (32) 432 75 31.

INDYWIDUALNA KARTA ZGŁOSZENIOWA – turniej piłki nożnej
KARTA ZGŁOSZENIOWA DRUŻYNY
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
  • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
  • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju “Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej “Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji “Szlachetna Paczka”. W miniony “weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany