• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Dziś, około godziny 20.00 na ulicy Kościelnej w Świerklanach doszło do tragedii. Pod kołami audi zginął 71-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło na wzniesieniu ulicy Kościelnej. Mieszkaniec Świerklan przechodził przez jezdnię kilkadziesiąt metrów od przejścia. Został potrącony przez jadące w kierunku Marklowic audi na jastrzębskich numerach rejestracyjnych.

Kierowca najprawdopodobniej nie zauważył 71-latka. Obrażenia mężczyzny były tak poważne, że mężczyzna zginął na miejscu. Na ulicę Kościelną wezwano prokuratora. Przez blisko dwie godziny ruch na ulicy Kościelnej odbywał się wahadłowo.

Autor: (acz)
Źródło: www.nowiny.pl
 • paul

  niech odpoczywa w spokoju GERUŚ

 • m

  Dajcie spokój. Kierowca kierowcy nie równy. Nie jest ważne czy to SWD czy SJZ tylko to że zginął człowiek. Przejścia dla pieszych na tej drodze są bardzo słabo oznaczone i pytanie czemu pieszy nie szedł po pasach?

  • Bart

   „Przejścia dla pieszych na tej drodze są bardzo słabo oznaczone” – Proszę Cię. Te dupne wyspy na środku drogi faktycznie łatwo przeoczyć… -_- Prawda jest taka, że piesi myślą, że jak widzą auto, to kierowca w tym aucie też ich widzi. Już dużo razy zdarzyło mi się, że ktoś włazi na pasy, jak jest ciemno, ubrany na czarno i zamiast uważać i się rozejrzeć to ma to głęboko gdzieś. Ja wiem, kierowca ma uważać, ale moim skromnym zdaniem, jak wchodzę na pasy to głównie ode mnie zależy to czy zejdę z nich żywy. Pasy nie pasy piesi dalej są niewidoczni i nic z tym nie robią. Ostatnio w okolicy pojawia się coraz więcej osób biegających z tymi „kijkami” i podoba mi się to, że mają takie małe odblaski gdzieś na ubraniu. Może kamizelki to drobna przesada, żeby każdy przy drodze je musiał nosić, ale zauważcie, że wystarczy mały odblask i to na prawdę robi różnicę. I jeszcze raz błagam was wszystkich. Rozglądajcie się na boki! Patrzcie czy coś nie nadjeżdża! Nie róbcie z siebie świętych krów tylko po to, żeby komuś coś udowodnić, bo nie warto. I ostatnia rzecz jak już się tak rozpisałem… Apel do pieszych chodzących poboczem – ubierać kamizelki popaprańce! Co z tego, że idziesz grzecznie lewą stroną? Ostatnio przejechałbym takiego delikwenta od tyłu. Jadę sobie obszarem niezabudowanym, autobus się wlecze, to lewy pas i wyprzedzanko. Dobrze, że oczy jeszcze zdrowe i reakcje szybkie, bo mogło się skończyć tragicznie! Nie masz odblasku, to poświeć telefonem! Odwróć się co jakiś czas i obserwuj co się dzieje za Tobą! Napisałbym coś więcej, ale miejsca braknie… Trzymajcie się wszyscy ciepło i oby jak najmniej takich przyrych zdarzeń

 • Kolo

  Mam kamerkę w samochodzie i na 10 nagranych przewinień drogowych , 8 popełniają kierowcy z rejestracją SJZ . A jeżdżę po całym okręgu ROW. Przypadek?

  • gość

   …nie sądzę. Aż dziwne, że nie SWD

   • prawda

    Pisze jako ja swierklaniok….z tym SJZ wyluzuj…pier..glupoty

  • prawda

   ciekawe co bys powiedzial jakby SRB potracil….

  • Bart

   To samo co z kanapką spadającą zawsze posmarowaną częścią w dół… Możesz coś poczytać na ten temat i wszystko wyda się jasne 🙂 Generalnie jak spadnie normalnie, to nic się nie dzieje i to ignorujemy. Ale w momencie kiedy spada posmarowaną częścią w dół to jest: No nie! Jak zawsze posmarowanym na glebę!

 • gość

  jasne bo sjz specjalnie polował, żeby kogoś zabić… głupoty wypisujesz!

 • Adam

  Rejestracja SJZ i wszystko jasne …

  • prawda

   a ty sie ciulnij w leb

  • anioł

   głąb z ciebie

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany