• Facebook
 • Google+
 • Twitter

Dziś, około godziny 20.00 na ulicy Kościelnej w Świerklanach doszło do tragedii. Pod kołami audi zginął 71-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło na wzniesieniu ulicy Kościelnej. Mieszkaniec Świerklan przechodził przez jezdnię kilkadziesiąt metrów od przejścia. Został potrącony przez jadące w kierunku Marklowic audi na jastrzębskich numerach rejestracyjnych.

Kierowca najprawdopodobniej nie zauważył 71-latka. Obrażenia mężczyzny były tak poważne, że mężczyzna zginął na miejscu. Na ulicę Kościelną wezwano prokuratora. Przez blisko dwie godziny ruch na ulicy Kościelnej odbywał się wahadłowo.

Autor: (acz)
Źródło: www.nowiny.pl
 • paul

  niech odpoczywa w spokoju GERUŚ

 • m

  Dajcie spokój. Kierowca kierowcy nie równy. Nie jest ważne czy to SWD czy SJZ tylko to że zginął człowiek. Przejścia dla pieszych na tej drodze są bardzo słabo oznaczone i pytanie czemu pieszy nie szedł po pasach?

  • Bart

   „Przejścia dla pieszych na tej drodze są bardzo słabo oznaczone” – Proszę Cię. Te dupne wyspy na środku drogi faktycznie łatwo przeoczyć… -_- Prawda jest taka, że piesi myślą, że jak widzą auto, to kierowca w tym aucie też ich widzi. Już dużo razy zdarzyło mi się, że ktoś włazi na pasy, jak jest ciemno, ubrany na czarno i zamiast uważać i się rozejrzeć to ma to głęboko gdzieś. Ja wiem, kierowca ma uważać, ale moim skromnym zdaniem, jak wchodzę na pasy to głównie ode mnie zależy to czy zejdę z nich żywy. Pasy nie pasy piesi dalej są niewidoczni i nic z tym nie robią. Ostatnio w okolicy pojawia się coraz więcej osób biegających z tymi „kijkami” i podoba mi się to, że mają takie małe odblaski gdzieś na ubraniu. Może kamizelki to drobna przesada, żeby każdy przy drodze je musiał nosić, ale zauważcie, że wystarczy mały odblask i to na prawdę robi różnicę. I jeszcze raz błagam was wszystkich. Rozglądajcie się na boki! Patrzcie czy coś nie nadjeżdża! Nie róbcie z siebie świętych krów tylko po to, żeby komuś coś udowodnić, bo nie warto. I ostatnia rzecz jak już się tak rozpisałem… Apel do pieszych chodzących poboczem – ubierać kamizelki popaprańce! Co z tego, że idziesz grzecznie lewą stroną? Ostatnio przejechałbym takiego delikwenta od tyłu. Jadę sobie obszarem niezabudowanym, autobus się wlecze, to lewy pas i wyprzedzanko. Dobrze, że oczy jeszcze zdrowe i reakcje szybkie, bo mogło się skończyć tragicznie! Nie masz odblasku, to poświeć telefonem! Odwróć się co jakiś czas i obserwuj co się dzieje za Tobą! Napisałbym coś więcej, ale miejsca braknie… Trzymajcie się wszyscy ciepło i oby jak najmniej takich przyrych zdarzeń

 • Kolo

  Mam kamerkę w samochodzie i na 10 nagranych przewinień drogowych , 8 popełniają kierowcy z rejestracją SJZ . A jeżdżę po całym okręgu ROW. Przypadek?

  • gość

   …nie sądzę. Aż dziwne, że nie SWD

   • prawda

    Pisze jako ja swierklaniok….z tym SJZ wyluzuj…pier..glupoty

  • prawda

   ciekawe co bys powiedzial jakby SRB potracil….

  • Bart

   To samo co z kanapką spadającą zawsze posmarowaną częścią w dół… Możesz coś poczytać na ten temat i wszystko wyda się jasne 🙂 Generalnie jak spadnie normalnie, to nic się nie dzieje i to ignorujemy. Ale w momencie kiedy spada posmarowaną częścią w dół to jest: No nie! Jak zawsze posmarowanym na glebę!

 • gość

  jasne bo sjz specjalnie polował, żeby kogoś zabić… głupoty wypisujesz!

 • Adam

  Rejestracja SJZ i wszystko jasne …

  • prawda

   a ty sie ciulnij w leb

  • anioł

   głąb z ciebie

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
 • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
 • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany