• Facebook
 • Google+
 • Twitter

W tym roku w budżecie gminy Świerklany przewidziano podwyżki płac o 5 proc. dla niektórych pracowników budżetówki, m.in. szkolnych sprzątaczek. Z tego samego punktu wynika też podwyżka dla wójta, którą radni zatwierdzili większością na ostatniej sesji. Wynagrodzenie wójta składa się z kilku elementów, z których najważniejsze jest wynagrodzenie zasadnicze.


Według nowej stawki wynosić będzie 5565zł. Kolejnym elementem jest dodatek funkcyjny, teraz w wysokości 1732 zł, ponadto dodatek za wysługę lat (1113zł) i dodatek specjalny (1554zł). Razem po podwyżce wójt Świerklan będzie zarabiać 9964zł brutto. O wynagrodzeniu wójta decydują radni, którzy głosowali nad tym punktem na ostatniej sesji. Ostatecznie uchwała o podwyżce przeszła większością głosów, a do jej poparcia nie przychylili się tylko trzej radni z Jankowic będący w nieformalnej opozycji. Dwóch wstrzymało się od głosu, a jeden zagłosował przeciw. Na sesji obecnych było 14 radnych, brakowało tylko przewodniczącego rady, który leczył w domu złamaną na przygotowaniach do turnieju radnych w siatkówce nogę. Wynagrodzenie wójta zostało podwyższone o 925 zł, wcześniej zarabiał 9039zł. Teraz zajmuje drugie pod względem wynagrodzenia miejsce wśród wójtów powiatu rybnickiego. Pierwszy jest wójt Gaszowic z pensją nieco ponad 11 tys. zł brutto, ale nie posiada zastępcy, więc ma więcej obowiązków.

Autor: ska – Tygodnik Rybnicki
Źródło: www.nowiny.pl
 • jeny

  wojt powinien sie nie zgodzic, 9000 brutto to i tak za duzo w kryzysie

 • hugh

  pewnie radnym bylo glupio byc przeciw, w takich sprawach glosowanie powinno odbywac sie niejawnie …

 • Gosc_200

  Do Bogdan…też mnie to zaciekawiło i okazało się, że w „redakcji” Tygodnika Rybnickiego sa chyba bardzo niekompetentni ludzie…wynagrodzenie wójta wynosiło 9490 zł a nie jak podali 9039zł. I jak do tego dodasz te 5% podwyżki to wyjdzie 9964zł. Chyba bardziej od nieumiejętnego liczenia chodziło im na taniej sensacji.

 • marek

  Co wy za glupoty godocie…moj syn robi na kopalni pod firma i zarobio 1500 i sie za przeproszeniem nazapier… za dwoch. a co tako sprzataczka? Tela co przetrze podloga i trocha posprzato. taki momy panstwo, ze wielki g… daja zarobic a nie pieniadze!

 • Do Hilda & Asia

  Hilda i Asia…trzeba było się uczyć, a nie teraz narzekać !!!

 • Bogdan

  hm…cos mi tu nie pasuje. 9039 zł + 5% podwyżki to jest 9490 zł a nie 9964 zł. Ktoś w tym tygodniku chyba liczyć nie umie !!!!!

 • Asia

  Co wy chcecie od wójta przecież podwyższył woźnym i sprzątaczką o 40zł teraz mają oni aż 1100zł po 35latach pracy.A składa się na to aż tyle dodatków płaca zasadnicza+premia+wysługa lat.Żyć nie umierać.Podziękowania dla wójta i radnych.

 • Asia

  Hilda masz rację.Co wy chcecie od wójta przecież podwyższył woźnym i sprzątaczką o 40zł teraz mają oni aż 1100zł po 35latach pracy.A składa się na to aż tyle dodatków płaca zasadnicza+premia+wysługa lat.Żyć nie umierać.Podziękowania dla wójta i radnych.

 • Hilda

  Sprzątaczki dostały pięć procent podwyżki czyli prawie 50zł nieźle.35 lat pracy i 1100 na rękę,najniższa krajowa.

 • Danka

  Mi to jakoś nie przeszkadza. Według Mnie jest dużo lepiej jak Wójtem Mrowiec.

 • izusia1981

  Szkoda że nie wszystkim mieszkańcom Świerklan i Jankowic nie wiedzie się tak dobrze jak wójtowi :/

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
 • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
 • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
 • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany