• Facebook
 • Google+
 • Twitter

W tym roku w budżecie gminy Świerklany przewidziano podwyżki płac o 5 proc. dla niektórych pracowników budżetówki, m.in. szkolnych sprzątaczek. Z tego samego punktu wynika też podwyżka dla wójta, którą radni zatwierdzili większością na ostatniej sesji. Wynagrodzenie wójta składa się z kilku elementów, z których najważniejsze jest wynagrodzenie zasadnicze.


Według nowej stawki wynosić będzie 5565zł. Kolejnym elementem jest dodatek funkcyjny, teraz w wysokości 1732 zł, ponadto dodatek za wysługę lat (1113zł) i dodatek specjalny (1554zł). Razem po podwyżce wójt Świerklan będzie zarabiać 9964zł brutto. O wynagrodzeniu wójta decydują radni, którzy głosowali nad tym punktem na ostatniej sesji. Ostatecznie uchwała o podwyżce przeszła większością głosów, a do jej poparcia nie przychylili się tylko trzej radni z Jankowic będący w nieformalnej opozycji. Dwóch wstrzymało się od głosu, a jeden zagłosował przeciw. Na sesji obecnych było 14 radnych, brakowało tylko przewodniczącego rady, który leczył w domu złamaną na przygotowaniach do turnieju radnych w siatkówce nogę. Wynagrodzenie wójta zostało podwyższone o 925 zł, wcześniej zarabiał 9039zł. Teraz zajmuje drugie pod względem wynagrodzenia miejsce wśród wójtów powiatu rybnickiego. Pierwszy jest wójt Gaszowic z pensją nieco ponad 11 tys. zł brutto, ale nie posiada zastępcy, więc ma więcej obowiązków.

Autor: ska – Tygodnik Rybnicki
Źródło: www.nowiny.pl
 • jeny

  wojt powinien sie nie zgodzic, 9000 brutto to i tak za duzo w kryzysie

 • hugh

  pewnie radnym bylo glupio byc przeciw, w takich sprawach glosowanie powinno odbywac sie niejawnie …

 • Gosc_200

  Do Bogdan…też mnie to zaciekawiło i okazało się, że w „redakcji” Tygodnika Rybnickiego sa chyba bardzo niekompetentni ludzie…wynagrodzenie wójta wynosiło 9490 zł a nie jak podali 9039zł. I jak do tego dodasz te 5% podwyżki to wyjdzie 9964zł. Chyba bardziej od nieumiejętnego liczenia chodziło im na taniej sensacji.

 • marek

  Co wy za glupoty godocie…moj syn robi na kopalni pod firma i zarobio 1500 i sie za przeproszeniem nazapier… za dwoch. a co tako sprzataczka? Tela co przetrze podloga i trocha posprzato. taki momy panstwo, ze wielki g… daja zarobic a nie pieniadze!

 • Do Hilda & Asia

  Hilda i Asia…trzeba było się uczyć, a nie teraz narzekać !!!

 • Bogdan

  hm…cos mi tu nie pasuje. 9039 zł + 5% podwyżki to jest 9490 zł a nie 9964 zł. Ktoś w tym tygodniku chyba liczyć nie umie !!!!!

 • Asia

  Co wy chcecie od wójta przecież podwyższył woźnym i sprzątaczką o 40zł teraz mają oni aż 1100zł po 35latach pracy.A składa się na to aż tyle dodatków płaca zasadnicza+premia+wysługa lat.Żyć nie umierać.Podziękowania dla wójta i radnych.

 • Asia

  Hilda masz rację.Co wy chcecie od wójta przecież podwyższył woźnym i sprzątaczką o 40zł teraz mają oni aż 1100zł po 35latach pracy.A składa się na to aż tyle dodatków płaca zasadnicza+premia+wysługa lat.Żyć nie umierać.Podziękowania dla wójta i radnych.

 • Hilda

  Sprzątaczki dostały pięć procent podwyżki czyli prawie 50zł nieźle.35 lat pracy i 1100 na rękę,najniższa krajowa.

 • Danka

  Mi to jakoś nie przeszkadza. Według Mnie jest dużo lepiej jak Wójtem Mrowiec.

 • izusia1981

  Szkoda że nie wszystkim mieszkańcom Świerklan i Jankowic nie wiedzie się tak dobrze jak wójtowi :/

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

 • Rodzic "Uczniow nawet gimnazjum nie wolno spuszczac z oka." Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR [2018-04-13 20:16:00]
 • Robert "Aplikacje są bardzo pomocne, ale co mają zrobić osoby, które nie posiadają w swoich rejonach zlokalizowanych czujników i tak naprawdę tylko swoim nosem mogą poczuć czy jest zanieczyszczenie powietrza. Mamy w ofercie czujnik smogu (SDL607) przeznaczony do pracy w domu: jest mały, posiada laserowy pomiar pyłu (taki się stosuje w wojewódzkich stacjach monitorowania powietrza). Dodatkowo posiada akumulatorek, który pozwala mu na całodzienną pracę. Czujnik weźmiesz ze sobą wszędzie: do pracy, do znajomych. W każdej chwili możesz sprawdzić jakie powietrze otacza Cię dokładnie w tym miejscu, w którym się znajdujesz. Przyrząd jest dokładny i czuły, bardzo szybko reaguje. Wystarczy, że dosłownie na chwilę otworzysz okno, żeby na wyświetlaczu OLED zaczęły się zmieniać wartości. Więcej na ten temat poniżej w linku: https://czujniki-smogu.pl/sklep/czujnik-smogu-pm2-5-pm10-sdl607-miernik-jakosci-powietrza-pylomierz/ Na naszym blogu znajdziecie również liczne porady antysmogowe oraz materiały związane z ochroną przed smogiem. Bardzo poczytne to: rośliny antysmogowe, czujniki smogu oraz jak wybrać oczyszczacz powietrza, żeby nie zrujnować sobie kieszeni. Zaprzeczamy twierdzeniu, że trzeba kupować bardzo drogie oczyszczacze. Zapraszam jeżeli ktoś więcej chce się dowiedzieć. Pozdrawiam, Robert [ https://czujniki-smogu.pl ]" Uruchomiono czujnik jakości powietrza [2018-01-31 02:19:00]
 • werka "Nie wiem co niektórzy od tego wójta chcą ? Panie Tomku tylko tak dalej - z Pana oczu to tylko samo dobro bije" 250 pieców wymieniono w ubiegłym roku w Świerklanach [2018-01-23 18:27:00]
 • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
 • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
 • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany