• Facebook
  • Google+
  • Twitter

W sobotę 25.06.2016r. na Ośrodku Rekreacji i Sportu w Jankowicach odbyły się zawody Sportowo – Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Świerklany.

W turnieju udział wzięło 12 jednostek z terenu miasta Rybnika, powiatu rybnickiego oraz powiatu wodzisławskiego. Każda drużyna miała do pokonania sześć konkurencji oraz jedną dodatkową przygotowaną przez KM PSP Rybnik, którą wygrało ‪#‎OSPŚwierklany‬. Po zaciętych rywalizacjach pierwsze miejsce zajęły dwie drużyny, w związku z tym komisja sędziowska zarządziła bardzo nietypową dogrywkę – konkurencję rzutów karnych. Ostatecznie zawody wygrało ‪OSP Jankowice‬, drugie miejsce zajęło OSP Świerklany, trzecie ‪‎OSP Popielów‬. Puchar za czwarte miejsce otrzymało ‪#OSP Boguszowice‬ oraz nagroda za piąte miejsce została wręczona jednostce ‪OSP Chwałowice‬.

Tradycyjnie za zajęcie ostatniego miejsca została także przyznana nagroda, którą otrzymała jednostka OSP Kamień. Dodatkowo każda z jednostek biorących udział w zawodach otrzymała dyplom oraz pamiątkową statuetkę. Ponadto przyznane zostały nagrody indywidualne, między innymi za: najdłuższy rzut kulą dla ‪‎Mateusza Woźnica‬ z OSP Świerklany oraz za najlepszego kierowcy dla ‪‎Jacka Wawrzyńczyk‬ z OSP Boguszowice. Z kolei OSP popielów i OSP Jankowice zostało nagrodzone za najszybsze przeciągnięcie samochodu pożarniczego. Uhonorowani nagrodą zostali, także druhowie, którzy okazali się wiekowo najstarszym i najmłodszym uczestnikiem zawodów.
Pozostałymi jednostkami uczestniczącymi w rozgrywkach byli ‪OSP Bierdułtowy‬ ‪‎OSP Grabownia‬ ‪OSP Golejów‬ ‪OSP Bełk‬ ‪OSP Gaszowice‬ ‪‎OSP Palowice‬.

s1

s2

s3

s4

s5

s6

s7

s8

s9

s10

s11

s12

s13

s14

s15

s16

s17

s18

s19

s20

Źródło: OSP Jankowice, OSP Świerklany
NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Organizujesz wydarzenie na terenie gminy? Daj znać na swierklany@gmail.com!
k4art

OSTATNIO KOMENTOWANE

  • EdwardKwaśny "25.09.2017 o godzinie 17:00 w małej sali OSP w Świerklanach odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Czesławem Sobierajskim. Serdecznie zapraszam!" Przejazd korowodu dożynkowego Świerklany 2017 [2017-09-20 09:06:00]
  • adi "klupni sie w tyn tepy łeb" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-18 16:31:00]
  • Ania Nowak "Miód gryczany jest świetny. Mój dziadek który miał kiedyś pasiekę mówił że to najzdrowszy gatunek miodu. Na wcinaj są dość wysokie ceny :/ troche taniej jest tu: https://www.sloikmiodu.pl/miod-gryczany" Rozsmakuj się w miodzie gryczanym i zadbaj o swoje zdrowie [2017-04-13 17:01:00]
  • ula "Co za ludzie, będą strzelać focha bo ich wódz (Antek Mrowiec) przegrał wybory na wójta. W kościele w pierwszych ławkach siedzą, "przykładni parafianie" a tu pokazali, gdzie mają ludzi. Wstyd, naprawdę dzieci w przedszkolu prezentują bardziej dojrzałe postawy niż wy na tych waszych stołeczkach. Serio nie jest wam wstyd? Prezentujecie wieśniactwo na najwyższym poziomie." Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-11 08:17:00]
  • basia "sesje rady gminy zwołuje przewodnicząca rady gminy( ta sesja była na wniosek wójta) .......a nie wójt.....on jest tam tylko gościem jak to określił.... PANIE RADNY JURASZEK!!!!!" Ostra wymiana zdań z zaskakującym finałem [2017-04-10 21:13:00]
  • Marekcb500 "Ościenne gminy od lat prowadzą dotacje do wymiany kotłów, montażu kolektorów słonecznych, pomp ciepła. Kwoty dofinansowania to 5-6tyś. zł. Nasi radni są w stanie pogrążyć całą gminę byle była ich racja. Szanowni Państwo radni czas pomyśleć o Waszych wyborcach a nie o prywatnych wojnach" Dotacji do wymiany pieców nie będzie? W gminie wrze [2017-04-07 10:47:00]
SPORT
Wyniki turnieju „Gramy dla Piotrusia”
  

W minioną sobotę tj. 14 stycznia odbył się turniej piłki nożnej „Gramy dla Piotrusia”. 1 miejsce zajęła drużyna GKS Pierwszy Chwałowice, 2 miejsce MAD MICK 6 Katowice, 3 miejsce Wiśniówka Świerklany

Świerklany MTB maraton Marklowice 2016
  

To był dość szalony pomysł – zorganizowanie maratonu MTB w Świerklanach i Marklowicach. Ale mając do dyspozycji tak fantastyczne tereny do uprawiania MTB (mimo braku gór), uznaliśmy, że trzeba się tym podzielić z innymi maniakami tego pięknego sportu, a dodatkowo zachęcić tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z rowerem.

Sąsiedzki bieg na Dzień Dziecka
  

Aż 343 biegaczy wzięło udział w Biegu Integracyjnym pn. „Biegaj z nami sąsiadami”, organizowanym przez SP nr 1 im. Ludwika Holesza oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świerklany i Starosty Rybnickiego.

EDUKACJA
Uczniowie ze Świerklan pomagają mieszkańcom gminy
  

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach działa koło PCK. W tym roku szkolnym pozyskało nowych członków, uczniów klas pierwszych i piątych. Już w pierwszym semestrze młodzi wolontariusze zrealizowali wiele zadań.

Konkurs filmowy z matematyką dla uczniów klas IV-VII
  

Do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z terenu Gminy Świerklany skierowany jest konkurs filmowy, którego organizatorem jest SP nr 1 im. L. Holesza w Świerklanach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach „Inicjatywa”.

Szlachetna Paczka w SP Jankowice
  

Samorząd Uczniowski nie zaniedbał szkolnej tradycji i również w tym roku przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka”. W miniony „weekend cudów” zawieźliśmy podarunki dla rodziny z Niewiadomia.

Jankowice i Rybnik razem na wymianie w Niemczech
  

Dwunastoosobowa grupa z Gimnazjum im. Księdza Walentego w Jankowicach w towarzystwie uczniów z rybnickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego wyruszyła w podróż do szkoły partnerskiej IGS Göttingen (Getynga).

Świerklany