Akademia Biegania wzięła udział w dwóch zawodach

25.03.2015 10:29:09

Akademie biegania w weekend nie próżnowała i wzięła udział w dwóch zawodach. W sobotę sześcio osobowa grupa pobiegła w Rybniku w I Biegu Kopernika, natomiast w niedzielę siedem osób repreznetowało świerklańską akademię na biegu o błękitną wstęgę Balatonu.

W sobotę do pokonania były dwa dystanse – 3,5km oraz 7km, na obu dystansach wystartowały po 3 osoby z naszej akademii. Najlepiej spisał się Marcin Sutkowski który zajął bardzo wysoką piątą lokatę na stu dziewięciu klasyfikowanych osób na dystansie 3,5 km. Natomiast w drugim biegu na 7 km najlepiej spisał się Świerzewski Bartek który zajął miejsce 34 na 105 osób klasyfikowanych. Nie zależnie od wyniku każdy po biegu utrzymał medal wraz z posiłkiem.

W niedziele wystartowaliśmy w Wodzisławiu w biegu o błękitną wstęgę Balatonu. Na starcie z akademi pojawiło się siedem osób, a ogólnie wystartowało 160 osób. Trasa nie należała do łatwych, była trudna i miała wiele podbiegów do pokonania. Dystanse były odpowienio 4km dla kobiet i 8 km dla mężczyzn. Najlepiej wśród mężczyzn na trasie akedemi poradził sobie Adam Ciemięga który zajął 40 miejsce na 104 klasyfikowane osoby. Na mecie dla każdego uczestnika czekał medal, kiełbasa z grilla i ciepła herbata. Na koniec odbyło się losowanie na którym poszczęściło się trzem osobą akademi, którzy wygrali drobne upominki.