Tytuł Mistrza Europy w Taekwondo dla mieszkanki Świerklan

7.11.2012 18:11:43

Reprezentanci Jastrzębskiego Centrum Sztuk Walki Keiko zdobyli dziewięć medali, w tym trzy złote, w Otwartych Mistrzostwach Europy w Taekwondo,
które odbyły się w Wieliczce. W zawodach wystartowali zawodnicy z kilkunastu krajów starego kontynentu, a także z USA, Kanady i Argentyny.
Na najwyższym stopniu podium znaleźli się: Weronika Dąbrowska (walki ciągłe kadetek do 49 kg), Ariel Owsiany (walki przerywane seniorów pow. 82 kg) i Dawid Pokoński (walki ciągłe seniorów pow. 82 kg).

Ponadto Owsiany (walki ciągłe seniorów pow. 82 kg) oraz Dąbrowska (walki przerywane kadetek do 49 kg) wywalczyli brązowe krążki. Stawkę
medalistów z grona podopiecznych Brygidy Bizoń uzupełniają: Szymon Borejza (srebro, walki ciągłe juniorów do 76 kg), Paulina Skwira (brąz,
walki ciągłe kadetek do 43 kg), Konrad Wójcik (brąz, walki ciągłe kadetów do 64 kg) i Weronika Krajcarz (brąz, walki przerywane seniorek do
55 kg).
Źródło: jasnet.pl

Weronika Dąbrowska jest absolwentką I klasy Gimnazjum im.Karola Miarki i mieszkanką Gminy Świerklany.Swą przygodę ze sportami walki rozpoczęła w wieku 6 lat w Jastrzębskim Centrum Sportów Walki “Keiko” pod opieką trenerki Brygidy Skrobińska-Bizoń (Wicemistrzyni Świata i Mistrzyni Europy w Taekwondo, czarny pas II Dan). Weronika jako 13-latka jest już wielokrotnym złotym medalistką Mistrzostw i Pucharów Polski(5 Tytułów Mistrza Polski). W ubiegłą sobotę wywalczyła w Wieliczce Tytuł Mistrza Europy w konkurencji Walki ciągłe i brązowy medal w konkurencji Walki przerywane.